Szabálysértés vagy bűncselekmény?


Gabicsek # 2012.03.20. 21:50

KRESZ

3.§
(2) A gépkocsi vezetője menet közben kézben tartott mobil rádiótelefont nem használhat. A kétkerekű, továbbá gépkocsinak nem minősülő háromkerekű jármű vezetője menet közben - ideértve a forgalmi okból történő megállást is - kézben tartott mobil rádiótelefont nem használhat.

Véleményem # 2012.03.20. 19:25

Halott

A felvétellel a személyiségi jogaikat sérted, mivel nem járultak hozzá.
Amit írsz arra meg azt tudom mondani hogy jogos a büntetés mivel a jogszabály úgy írja ezt le hogy kézben tartott mobil telefon... tehát ezek után olyan mindegy hogy valaki hívást indít vagy fogad azon, vagy sms-t ír vagy játszik, vagy kamera felvételt csinál. a szabálysértés már ott meg van hogy kézbe vetted a telefont!

Halott # 2012.03.20. 11:38

Üdvözlet!

gyors kérdésem volna. Minap történt, hogy gépkocsit vezettem. Előttem rendőrautó, belső sávban még egy autó. Egymás mellett lakott területen kívül párhuzamosan haladtak, és beszéltek. Sebességük 50Km/h. Na előkaptam a kis multifunkcionális eszközömet, mondom ezt rögzítem. Természetesen a visszapillantóból meglátva a közeg le is meszelt. a következő kérdés hangzott el: " van e önnél videokamera ? Nincs Fényképezőgép ? Nincs Mobiltelefon? Van Volt a kezébe. Volt de a videorögzítésre használtam, nem terelte el a figyelmemet, (amúgy a kormány szivacsa közzé szorítottam ) és nem fogadtam, és nem is kezdeményeztem hívást. PONT Na de nem baj 20.000 mert a kezembe sem lehet.
Tudtok erről valamilyen törvényt? Mert akkor hiába a sok füles kütyü, hát meg kell hogy érintsem a mobiltelefont akár hívásindításkor-akár fogadáskor. Vagy akkor egyáltalán nem lehet használni?!?
Köszi a választ!

ObudaFan # 2012.03.19. 12:18

Nincs mit.

Agi104 # 2012.03.19. 11:02

Köszönöm, így már világos!

ObudaFan # 2012.03.19. 09:54

Az a 76.500 Ft és a törvényes kamatai.

Agi104 # 2012.03.19. 09:51

Kedves ObudaFan!

Köszönöm a választ!
Mik lehetnek a polgári jogi igényeim jelen pillanatban?
Az az igazság, hogy sosem voltam még hasonló helyzetben és nem igazán értek a jogokhoz, törvényekhez.
Kérem, segítsen!

ObudaFan # 2012.03.19. 09:30

Hogy nem lopás, az biztos, hanem a tényállástól függően csalás, vagy sikkasztás.
Mindenesetre a büntetőeljárásban a polgári jogi igényedet is érvényesítheted.

Agi104 # 2012.03.19. 09:17

Igen, már voltam a postán, kaptam egy Nyilatkozatot, arra vonatkozóan, hogy nem vehet át senki más semminket, ami arra a lakcímre érkezik de mindannyiunkat ugyanúgy hívnak. Anyós, após, férjem, gyerek, én. Ugyanaz a nevünk.
Ilyen esetben mit tudunk tenni? A posta belekötött ebbe sajnos.

Gabicsek # 2012.03.19. 08:56

A postán mindenesetre intézkedj, hogy csak neked adják át legközelebb.

Agi104 # 2012.03.19. 08:47

Köszönöm szépen a választ!
A feljelentés éppen most történik.
Az összeg 76.500Ft, egy havi fizetés. Sem az albérletünket nem tudjuk kifizetni emiatt ebben a hónapban és kölcsön kellett kérnünk, mert van egy 15 hónapos kisfiunk. Az én GYED juttatásomból maradt pár ezer Ft, abból élünk most.
Van valaki vagy valamilyen szerv esetleg, aki ilyen helyzetben segíteni tudna nekünk?

Kovács_Béla_Sándor # 2012.03.19. 08:25

És inkább sikkasztás, mint lopás.

ObudaFan # 2012.03.19. 08:18

Feljelentést lehet tenni a rendőrségen. Hogy bűncselekmény, vagy szabálysértés, az az értéktől függ.

Agi104 # 2012.03.19. 07:23

Ha valakitől lop a saját anyja úgy, hogy az állandó lakcímre kiviszi a posta a pénzt és nem adja oda a pénzt felvevő anya az összeget a fiának, akié a pénz, akkor mit lehet tenni?