Mi várható az ügyben?(más tulajdonának eladása)


Gabicsek # 2012.03.24. 21:36

Ah. Szerintem add vissza, és próbáld visszaszerezni a pénzed. Ez a legtisztább. Jobb, mintha a rendőrség talál rád később. Gondolom, nem hiányzik, hogy esetleg meghurcoljanak.

Morderas # 2012.03.24. 20:30

Erről én az elején nem tudtam, ezt már csak akkor mondta mikor kérdőre vontam, hogy miért keresi rajtam az az emberke..

Gabicsek # 2012.03.24. 20:23

Mert azt mondta csak kölcsön adta neki..

Ezek szerint tudtad, hogy nem az övé, hanem csak kölcsönkapta. A bukta részedről is benne volt a pakliban, jobb, ha visszaadod.

Morderas # 2012.03.24. 16:27

Ezt még nem tudjuk, a tulajdonos az állítja, hogy kölcsön adta csak. De ezt semmivel sem tudja bebizonyítani.

pazs # 2012.03.24. 16:22

Most akkor kölcsön kapta vagy az adósság fejében elsikkasztotta? Mondjuk a te szempontodból mindegy is, vissza kell adnod a tulajdonosnak a cuccot, az eladótól meg követelheted a vételárat.

Morderas # 2012.03.24. 16:14

Értem, akitől vettem az azzal védi magát, hogy ő adósság fejében hozta el a tulajdonostól, bár ennek a hihetősége igen csak csorba..

guba" # 2012.03.24. 15:37

118. § (1) Kereskedelmi forgalomban eladott dolgon a jóhiszemű vevő akkor is tulajdonjogot szerez, ha a kereskedő nem volt tulajdonos.
(2) Kereskedelmi forgalmon kívül is tulajdonjogot szerez az, aki a dolgot jóhiszeműen és ellenszolgáltatás fejében olyan személytől szerzi meg, akire azt a tulajdonos bízta. A tulajdonos azonban a dolgot az első szerzéstől számított egy éven belül az ellenszolgáltatás megtérítése fejében visszaválthatja. A felek jogviszonyára egyébként a jogalap nélküli jóhiszemű birtoklás szabályai irányadók.

guba" # 2012.03.24. 15:35

Akkor is buktad, ha kölcsönadta neki. Kereskedelmi forgalmon kívül csak akkor szerezhető meg nem tulajdonostól a tulajdonjog, ha az átruházó olyan személy volt, akire a tulajdonos bízta a dolgot. Ilyen személynek kell tekinteni azt például, aki a tulajdonossal kötött megállapodás (bérleti, haszonbérleti, letéti stb. szerződés) alapján jut a dolog birtokához.
DE! Az eredeti tulajdonos visszaváltási joga egyoldalú jognyilatkozattal érvényesül, amely a törvényi feltételek megléte esetén - a dolog új tulajdonosának hozzájárulása nélkül, sőt akár tiltakozása ellenére is - a tulajdonjog visszaszállását eredményezi.

Morderas # 2012.03.24. 11:34

Az, hogy rábízta az mit jelent? Átruházta rá? Mert azt mondta csak kölcsön adta neki..

Morderas # 2012.03.24. 11:33

Nem bűncselekményből származik az biztos..akkor bukta lesz..hát nem örülök.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.03.24. 11:24

Buktad, ha csak nem tudod bizonyítani, hogy a tulajdonos rábízta a tárgyat az eladóra.

lewho # 2012.03.24. 11:24

Akkor vissza kell adnod a dolgot, de ha nem tudtad, és nem is voltak arra utaló jelek, hogy nem az eladóé a dolog, vagy pl. bűncselekményből származik, akkor ne izgulj.

Ellenkező esetben könnyen lehet, hogy orgazda vagy:)

Morderas # 2012.03.24. 11:17

Rokona volt annak aki most feljelentést tett ellene.

Morderas # 2012.03.24. 11:17

Magánszemély, egy barátomon keresztűl.

lewho # 2012.03.24. 11:07

Kereskedőtől vetted vagy magánszemélytől?

Morderas # 2012.03.24. 10:56

Jó napot!
Olyan kérdésem lenne, hogy én vettem egy tárgyat amit úgy adtak el nekem, hogy az más tulajdona. Én erről nem tudtam, a gazdája azt a tárgyat keresi így feljelntést tett. Mire számíthatok ilyen ügyben? A tárgy értéke 50.000 Ft!