Sértett jogai a tájékoztatáshoz


Gabicsek # 2012.06.04. 20:02

lezárásról sem értesítettek

Talán azért nem, mert nem zárták még le.

ObudaFan # 2012.06.04. 09:07

Folyhat 2 évig, ha indokolt.

rb84 # 2012.06.04. 07:41

A 2 hónapon biztos túl vagyunk és lezárásról sem értesítettek. Tehát akár 2 évig is folyhat a nyomozás?

Gabicsek # 2012.06.04. 07:25

Ha megkeresed őket, annyit fognak mondani, hogy folyik a nyomozás. (gondolom, még folyik)
Alapértelmezettként 2 hónap a határidő, amí hosszabbítható.

rb84 # 2012.06.04. 06:47

Van értelme a nyomozás lezárásáig a rendőrséget információért felkeresni?
Ha nincs hosszabbítás, akkor mennyi idejük van a nyomozásra ("alapértelmezetten")?

Gabicsek # 2012.06.03. 22:32

De még előtte a nyomozás befejezéséről és az iratismertetésről fogsz kapni értesítést. A rád vonatkozó bűncselekmény vonatkozásában keletkezett iratokat majd elolvashatod.

A nyomozás hosszabbításáról szóló határozatot csak a gyanúsítottnak és védőjének kell küldeni, a sértettnek nem.

ObudaFan # 2012.06.03. 21:09

A vádemelésről viszont kötelező a sértettet értesíteni.

rb84 # 2012.06.03. 21:04

Tehát többet nem is fogok hallani az ügyemről? Semmi jogom hogy információt kapjak?

Ez elég gáznak hangzik - elvileg a hatóságnak engem kellene védeni illetve mindent elkövetni, hogy igazságot szolgáltasson!

ObudaFan # 2012.06.03. 20:04

Iratismertetésig nincs.

rb84 # 2012.06.03. 17:58

Irányítani se lenne rossz, mert ha rajtam múlna akkor kicsit intenzívebben foglalkoznának az üggyel és nem rohangálna ez a rohadék fülégérő szájjal és sportkocsival...

Komolyabbra fordítva szót: a sértettel nem közölhetnek semmit?!?

Kovács_Béla_Sándor # 2012.06.03. 17:50

Csak felügyelni szeretnéd a nyomozást, vagy szívesen irányítanád is?

rb84 # 2012.06.03. 11:56

Üdvözletem!

Információra lenne szükségem.
Egy közel 9mFt-os kárértékű sikkasztási ügynek vagyok a sértettje. Tavaly novemberben tettem feljelentést, decemberben voltam bent tanúvallomást tenni. Azóta mindössze egy értesítőt kaptam, amiben jelzik, hogy ügyemet összevonták egy másik hasonló üggyel mivel a gyanúsított személye ugyanaz. (Ez idén februárban történt.)

Lényegében semmi információm nincs róla, hogy miként áll az ügy: a rendőrség nem ad információt, pedig még levelet is írtam nekik tájékoztatást kérve...
Pár hete láttam az elkövetőt egy nyilvános helyen, tehát még szabad lábon van és nem tűnt különösebben idegesnek, pedig legalább másik 4 embert is megkárosított hasonló nagyságrendű összegekkel.
Szóval úgy tűnik hogy nem történik semmi az ügyben...legalábbis nem tudok róla és ez zavar!

Kérdésem: a rendőrségnek illetve az ügyészségnek/bíróságnak van-e tájékoztatási kötelezettsége a sértett felé egy adott ügy állásáról? Ha igen, akkor az eljárás mely fázisában?
Kapok-e tájékoztatást arról, hogy ha a gyanúsítottat beidézték, esetleg előzetesbe rakták?

Előre is köszönöm a hozzáértő válaszokat!