Lopott autót vásároltam!!!!!!!!!!!!!!!


muczus # 2017.03.06. 14:04

Nem vagyok annyira naív kedves Dr.Attika,az eladót mindenképpen perelni szeretném, nyilván más a követelés mértéke, ha én kapom vissza az autót, valamint még az eredetiségvizsgálatot végző hivatalt is.

muczus # 2017.03.15. 17:12

Én nem tanultam jogot, de ez a mondat: (forrás: 2012 évi CLXXXI. törvényből)(5) Ha a tárgy (2) bekezdés szerinti értékesítése, vagy a figyelmeztető jelzést kibocsátó tagállam joga szerint a tárggyal rendelkezni jogosult részére történő átadása olyan harmadik személy jogait sértené, aki a jóhiszemű, így különösen a kereskedelmi forgalomban ellenérték fejében történő szerzés tényét igazolja, a hatóság a tárgyat az érdekelt harmadik személy részére adja ki.

nem azt mondja ki, hogy "csak" a kereskedelmi forgb.-ban vásárolt autó tulajdonosa "jóhiszemű"

trebla1975 # 2017.03.31. 18:58

2017. januárjában vettünk egy olaszból behozott autót egy magyar kereskedésben. Márciusban lefoglalta a rendőrség, mondván SIS körözés alatt van az autó. Semmit sem derítettek ki a mai napig róla, ülnek a seggükön. Ezért én kezdtem nyomozni és kiderítettem, hogy Olaszországban egy lízingelt autó volt, amit a használója eladott. Látszólag minden papírja rendben volt, átment a magyar hatóságok szűrőin, még egy szakszervízi vizsgálaton is.
Meg lehet azt tudni, hogy ebben az esetben a rendőrség kinek adja ki az autót?

kisgabi # 2017.04.13. 19:15

Sziasztok tanácsra lenne szükségem, 2015 nyarán vásároltam egy szlovák cégtöl szlovák honoságu autot. 2016 oktoberben a bp4 ker r.k lefoglalta, teltek a honapok és végül kiderült a következö: az autot 2010ben a Budapest Autolizing Zrt hitelszerzödést kötött egy magánszemélyel a fent emlitett autora természetesen a magánszemély nem fizette illetve elsikasztotta gk t (a sikasztott már kihalgatta a r.k) ezek után valaki meghamisitotta az alv.számot és kreáltak rá egy szlovák rendszámot és forgalmit innentöl kezdve lettem én a 3. johiszemü vevö és tulajdonos. Ma megszületett a lefoglalást megszüntető határozat miszerint a lizingcég a kedvezményezett! segitsetek!!!

Dr.Attika # 2017.04.14. 06:31

"kisgabi"!
Először látni kellene azt a határozatot. Küldje el az alábbi email címre.

muczus # 2017.06.01. 06:22

T. fórumozók, panaszolási szakaszban megtagadhatja az ügyben keletkezett iratokba való betekintést? köszönöm

muczus # 2017.06.01. 06:22

bocsánat: a rendőrség szó kimaradt

Dr.Attika # 2017.06.01. 09:40

Megtagadhatja a rendőrség. Csak a nyomozás végén köteles minden iratot a gyanúsított elé tárni.

muczus # 2017.06.03. 04:42

Dr.Attika, köszönöm szépen!

Dr.Attika # 2017.06.03. 07:46

Nagyon szívesen. Egyre ritkább, hogy tanácsaimat megköszönik.

muczus # 2017.06.10. 08:34

Megint szeretném a véleményüket: a lefoglalt autómat a rendőrség határozatában /Be. 155. §. (2)/ a külföldi biztosítónak rendeli kiadni, mivel a volt tulajt kártalanította. Mi (ügyvéd segítsgével) panasszal éltünk, hogy a a 155. (3) és (4) bekezdés alapján adja ki, mert 2013. V. törvény Ptk. kártalanítás, mint tulajdonjogot szerző szerző jogcímet nem ismer sem eredeti, sem származékos formában.
Járási ügyészség elutasított, mert a 2012. CLXXXI. törv. 12. belül a 27-28 §-okat kell figyelembe venni. És mivel jelen esetben közokirathamisítás büntette miatt -és nem a lopás miatt- van a nyomozás, a dolgot annak kell kiadni, aki büncsel. elkövetésekor a tulajdonos volt. Egyébként a rendőrség tévedett amikor a biztosítónak akarta kiadni az autót, mert a biztosító nem szerzett tulajdonjogot.
Ezt is meg lehet még panaszolni, én ezzel indokolom, mert nekem ez egy lehetőség.. (most már egyedül az ügyvéd inkább bíróságon indítana kártérítési pert), hogy nekem adják ki az autót: Csak hivatkozok a 155. (3) és (4)-re mert, ha elfogadta a kártalanítást, akkor ő már sztem nem tulajdonos, illetve kértem mint jóhiszemű vásárló, ill. EU-s állampolgár vagyok és alkalmazzák a 2005. CXVI. törvény 8. cikkét.

Egyébként látom a végét: a rend.határozata szerint, ha nem veszi át az autót akinek rendelik kiadni, akkor azt értékesítik.... Persze, hogy nem kell az osztrák tulajnak az autó, mert nem fogja visszaadni a biztosítónak a kárt. összeget, lemond az autóról.... a rendőrség meg értékesíti.....
Én az állam jóvoltából (közokiratok)vettem egy lopott autót, amit majd a rendőrség (közféra-állam) értékesít....

Dr.Attika # 2017.06.10. 10:44

Nem nagyon tudunk véleményt alkotni az ügy konkrét ismerete nélkül. Egy biztos, mostanában nagy a zavar a rendőrök fejében, hogy lopott autókat kinek adják ki. Az ügyészség meg minden panaszt alapból elutasít- abból nem lehet baj- úgyhogy az az ügyészségi határozat számít kuriózumnak, amelyik panasznak helyt ad.