Felebbezési határidő elmulasztása


ObudaFan # 2012.11.29. 21:15

Nem fogják megsemmisíteni.

kovacs_dora # 2012.11.29. 20:33

Köszönöm a válaszokat! Azt szeretnem megkérdezni, hogy időközben beadtam egy beadványt, amelyet a másodfokú bíróságnak az elsőfokú bíróság továbbított. Az elsőfokú ítélet nem jogerős, mivel az ügyész fellebbezett. Én azt szeretném kérdezni, hogy beadtam egy beadványt és a beadvány indokolásába véletlenül egy korábbi beadványom indokolását szúrtam be. Azt szeretném kérdezni, hogy kérhetem, hogy a bíróság semmisítse meg a beadványt? Erre lehet beadványt írni?

Előre is köszönöm!

Szép estét!

Gabicsek # 2012.11.28. 13:07

Úgyhogy gondolom, jogerős az ítélet.

ObudaFan # 2012.11.27. 19:57

Fellebbezni a kép és hangfelvevő eszköz felvétele nélkül nem tudtam.

Már hogyne tudtál volna. Ha arra gondolsz, hogy anélkül a fellebbezésedet nem tudod megfelelően indokolni, az nem érv. Indokolást ugyanis később is lehet a fellebbezéshez csatolni, de magát a nyilatkozatot, hogy fellebbezel, határidőben be kell nyújtani.

Sherlock # 2012.11.27. 16:52

Elég lett volna megírni az első foknak a fellebbezést, az obh elnökének ehhez semmi köze.

kovacs_dora # 2012.11.27. 16:40

Köszönöm a válaszokat! A bíróság sem tartotta be a határidőket. A bíró ítélete megalapozatlan. Az elnöknek is írtam, és az OBH elnökének is. Fellebbezni a kép és hangfelvevő eszköz felvétele nélkül nem tudtam. A jegyzőkönyvek tartalma nem egyezett a kép és hangfelvevő felvételével.

Gabicsek # 2012.11.27. 10:35

És korábban a kikért hangfelvételekkel kapcsolatban is kaptál már itt tájékoztatást.

ObudaFan # 2012.11.27. 06:47

Büntetőeljárásban nem 15, hanem 8 nap a fellebbezési határidő.
Elolvasni éppen elolvashatja a bíró az elkésett fellebbezést, de nem tehet semmi mást vele, mint hogy elutasítja a fellebbezést.

kovacs_dora # 2012.11.27. 06:17

Tisztelt Fórumozok!
A Pesti Központi Kerületi Bíróságon ellenem és egy másik vádlott ellen volt folyamatbanegy büntetőeljárás. 2012. június 27-én hirdettek ítéletet. Mind a kettőnket elítélték. 2012. július 23-án megkaptam írásban az ítéletet, mivel az ítélethirdetésen nem voltam jelen. 15 napon belül fellebbezhettem volna, de először kérten, hogy adják ki az írásos jegyzőkönyveket. 2012. július 24-én írtam a bíróságnak, hogy adja át részemre a jegyzőkönyveket és a kép és hangfelvevő eszköz által készült felvételeket. A jegyzőkönyveket 2012. augusztus 10-én, a felvételeket pedig 2012. november 26-án kaptam meg, pedig a felvételek is az eljárás során keletkezett iratnak minősülnek. Ha a bíróság nem tartja be a határidőket, akkor szerintem nekem sem kell. A jkv. és a felvételek alapján a bírónő ítélete megalapozatlan. A bíróság attól függetlenül elolvassa a panaszomat, fellebbezésem, hogy lejárt a törvényes határidő?

Válaszukat előre is köszönöm!

Szép napot kívánok!