büntetőjog


paxy # 2013.08.03. 14:38

Én nemrég egy ennél sokkal súlyosabb bűncselekmény tárgyában kértem tanácsot,és semmi értelmes tanács,vélemény nem jött. Egy ilyen pitiáner dologban amit mindenki elkövet egyszer kétszer (naná hogy a barátnőm igazolványával utazom,ki az a hülye,aki ne tenné meg)abban bezzeg egyből használható és megnyugtató szavak jönnek visszajelzésként. No de kérem...milyen ügyvédek Önök?

ObudaFan # 2013.08.03. 09:00

Ha azt állapítják meg, hogy elkövették a bűncselekményt, de nem voltak még büntetve, akkor vélhetően megrovást vagy próbára bocsátást.

lilien0123 # 2013.08.02. 15:00

Üdvözlet Mindenkinek!

Segítséget szeretnék kérni hozzáértőtől ebben a kérdésben:
Az ügy nagy vonalakban:Barátnőmmel véletlenül elcseréltük a 90%-os igazolványunkat,amit a Máv-nál használhatunk.Én utaztam csak,a kalauz leszállítatott és kihivta a rendőrséget,hogy elkoboztam más okiratát és visszaéltem vele.

Azóta már én is és a barátnőm is többször voltunk kihallgatáson,ahová együtt is mentünk,most a barátnőm is gyanusított lett,pedig mondtuk,hogy ez csak fatális véletlen volt.A rendőr azt mondta,ők nem határozhatnak,csak egy ügyész és szerinte csak ügyészi megrovásban részesülünk.
Azóta viszont a barátnőm a második vallomásában azt mondta,hogy kölcsön adta az igazolványát..

Kérdésem az volna,milyen határozatot(büntetést)kaphatunk ilyen vétségért???Egyikünk sem büntetett előitéletű.

Előre is megköszönném tisztelt válaszát a hozzáértőnek!

Szilvia0801 # 2013.08.02. 10:12

Majd mondvacsinált ürüggyel kirúgják más miatt...

Agent Cooper # 2013.08.02. 10:08

Kedves Kinga3!

Tanúként igazmondási kötelezettsége van, így minden kérdésre őszintén, legjobb tudása szerint kell válaszolnia. Amennyiben bármit is elhallgat, az hamis tanúzásnak minősülhet, amennyiben kiderül. Ha nem szeretné, hogy az eljárás során az intézmény vezetői az Ön vallomását azonosíthassák, akkor kérje adatainak zárt kezelését. Sajnos ez sem teljes garancia, viszont tanúvallomása miatt jogszerűen nem bocsáthatják el.
Úgy gondolom, hogy nincs mitől félnie.

Üdv: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

k.zsanii # 2013.08.02. 09:45

Kedves Fórumozók!
Azt szeretném megkérdezni,hogyha valaki ellen eljárás van érvényben (de az a valaki még nem kapott semmiféle értesítést az ügyről, sem írott,sem személyes megkeresés formájában), akkor elhagyhatja-e az országot munkavállalás céljából?Nem lesz ellene körözés kiadva?
Nem kell hazautaznia?

Az ügy a következő lenne: Egy fiatal nőt feljelentett a volt élettársa, amiért a közösen vásárolt, ám a férfi nevére számlázott laptopot magával vitte elköltözésekor, valamint kicsikarta a nő a férfi nyakát.
Tudom,hogy elég nevetségesen hangzó, kis pitiáner ügynek tűnik, mégis elég bosszantó tud lenni.

Licy # 2013.08.01. 11:08

Tisztelt Agent Cooper!

Az ítéletei a következők:egyik ügyből kifolyólag másodfokon kapott 10 hót + visszakapta az 1 év 10 hó felfüggesztettjét ami jogerős lett, másik ügyből pedig másodfokon 10 hót illetve 6 hó felfüggesztettet ami szintén jogerős lett. Mindkét ügy lopás valamely formája nem tudom pontosan melyik. Egy összbüntetést már csináltak annál elvettek úgy tudom 6 hónapot, ez volt a másik összbüntetése amiből 5 hónapot vettek el és átminősítették fegyházassá. Tudomásom szerint külön csinálnak egyet a két ítéletből illetve külön a két felfüggesztettből. Eddig mindegyik ítélete börtönfokozatos volt. Nem tudom ebből már megtudja-e mondani, de ha ennél is pontosabb kell akkor jövő héten megkérdem és leírom. Remélem tud tanácsot adni mert még mindig nagyon ideges vagyok! Mennyi esélyünk van hogy sikerül a fellebbezés??

Agent Cooper # 2013.08.01. 09:54

Kedves Licy!

Látni kellene az összbüntetési ítéletet, mert anélkül ezt nem lehet megítélni. A bíróság döntése lehet helyes is, de abban az esetben is lehetséges a fellebbezés, csak értelmetlen arra hivatkozni, hogy törvénytelen ítéletet hozott a bíróság.
Az összbüntetés kiszabása szempontjából különösebb relevanciája nincs a dicséreteknek és a kifogástalan magatartásnak, annak majd a feltételes szabadságra bocsátás során lesz jelentősége.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

Licy # 2013.07.31. 19:55

Tiszteletem!

Az lenne a kérdésem, ha mindkét ítélet börtön fokozat volt, akkor összbüntetésnél átváltoztathatják-e fegyház fokozatra, ugyanis ez történt. Fellebbeztünk mert úgy gondoljuk ez lehetetlen, valamit biztosan elrontottak, ugyanis csak dicséretei vannak az ismerősömnek, illetve dolgozik és kifogástalan a magatartása is! (A teljes büntetése 4 év amit most összbűntetnek, van 2 letöltendő és 2 felfüggesztett amit szintén letöltendőre váltóztattak még tárgyaláson). Kérem szakértő válaszát mert nagyon elvagyok keseredve!

Előre is köszönöm!

Attila2 # 2013.07.29. 13:01

Kedves ObudaFan!

Köszönöm szépen válaszát!

ObudaFan # 2013.07.26. 11:55

Attila2

Nem történt bűncselekmény.

ObudaFan # 2013.07.26. 11:54

amika6

Azt, hogy nem rokon.
Az esélyekről látatlanban aligha lehet nyilatkozni.

Attila2 # 2013.07.26. 10:45

Üdvözlök mindenkit!

Egy közeli hölgy ismerősöm késő este sétálni indult.Egy gyanús kinézetű férfi elhaladt mellette,majd az ismerősöm hallotta,hogy megáll,nem hallotta a lépéseket.Továbbment,a férfi állt és nézte tovább.Átment a túloldalra és kicsivel később,mikor már nem volt ott a férfi,visszafordult és hazasietett,mert szerencséjére(vagy szerencsétlenségére,hiszen kifigyelhették lakhelyét),az utcájában volt és hazasiethetett.Ekkor észrevette a túloldalon a férfit,aki egy bokor mögé bújva figyelte őt.Valószínűleg látta,melyik lépcsőházba ment be.
Azóta fél egyedül kimozdulni sötétben.Mit lehet ilyen esetben tenni?Elkövetett-e az említett ezzel bármilyen bűncselekményt?Lehet-e ismeretlen tettes ellen feljelentést tenni?Személyleírást tudna adni róla.És ha lehet is mindezeket,érdemes-e?Lehet,hogy így nem látná többé,de a feljelentéssel magára vonná haragját.

Előre is köszönöm szépen a válaszokat!

Dr.Attika # 2013.07.25. 15:11

Tiszteletem!
Fel kell keresni egy ügyvédet. Az biztosan tudja a megoldást.

amika6 # 2013.07.25. 12:41

Tiszteletem!

Következő kérdésem lenne, ismerősöm előzetes letartóztatásban van, az édesanyja a kapcsolattartó, de szeretné ha egy jó barátja is az lenne. Megkapták tőle a kapcsolattartói papírt amit ki kell tölteni, de ebben van egy olyan rovat hogy rokonsági fok.Mivel nem rokon hanem barát, akkor ide mit írjunk be? mennyi esély van hogy megkapja a kapcsolattartás jogát? várom szíves válaszát
Am

awd1 # 2013.07.23. 23:26

Tisztelt szakértők,
Már feltettem a kérdésem vagyonőrös topicban,de sajnos nem kaptam rá választ,remélem hogy itt tud valaki segíteni.
Tehát a kérdésem az lenne, hogy 2007-ben elkezdem dolgozni személy-és vagyonőrként. 2 évig dolgoztam benne,majd külföldre költöztem. Az akkori kamarai tagságom 2010 áprilisáig volt érvényes. Ezután (valószinűleg) a kamara bejelentette a rendőrségnek, hogy lejárt a tagságom, viszont az igazolvány a mai napig nem juttattam vissza (bevallom, nem tudtam róla, hogy vissza kell). Állítólag a régi lakcímemre,ahol a szüleim laknak érkezett a rendőrségtől levél ezzel kapcsolatban (természetesen büntetéssel fűszerezve), apám neve ugyanaz mint az enyém.
Azt szeretném tudni,hogy ez közigazgatási vagy szabálysértési eljárás lesz,milyen büntetést lehet érte kapni, és lehet -e hivatkozni a rendőrség rosszhiszemű vagy nem körültekintő eljárására (előbbire akkor h megnézték a lakcímnyilvántartást amiben látható volt, hogy azon a lakcímen lakik egy ugyanolyan nevű személy,aki biztos,hogy nem én vagyok, utóbbira pedig ha egyáltalán nem nézték meg a lakcímnyilvántartást,így nem fedezték fel,hogy nem lakok már régen egy lakcímen a szüleimmel)
Előre is köszönöm a válaszokat:
AWD

vadász1971 # 2013.07.18. 15:39

Köszönöm a választ tisztelt ObudaFan!!!

ObudaFan # 2013.07.18. 14:07

Ha nem voltál még büntetve, akkor legfeljebb pénzbüntetést, abból sem súlyosat. De a mérték a jövedelmi-vagyoni helyzetedtől is függ.

vadász1971 # 2013.07.17. 20:43

Üdvözletem!!

A segítségükre lenne szükségem.Szabálysértési érték alatt dolog elleni erőszakkal elkövetett lopással vagyok jelen pillanatban alaposan gyanúsítható. Az érték 39900 ft a kár 3500 ft.Beismerő vallomást nem tettem ,mert tagadom bűnösségem. A rajtam keresett árú nem került elő és a videó felvételeken se látszik annak eltulajdonítása . Csak a hatóság a felvételen látható mozgásból következteti hogy megtörtént a cselekmény. A gyomozó tovább küldte az ügyészségre,ahonnan már harmadszor küldik vissza további nyomozásra -amire persze már nincs lehetőség mert mindent megtettek- ha bebizonyosodik a bűnösségem-ami elég kétséges-Az lenne a kérdésem ilyen esetben mi a gyakorlat ???? Maximum mennyi pénzbüntetést kaphatok, és milyen elmarasztalást???Soha nem voltam büntetve.A választ előre is köszönöm!!!

ObudaFan # 2013.07.17. 10:31

Ezt látatlanban nem lehet megmondani.

paxy # 2013.07.17. 08:27

Azért itt kérdezek,hogy egyáltalán kell e ügyvédet fogadnia,mert a nyomozónő azt mondta,lehet hogy el sem jut addig a dolog hogy tárgyalás legyen belőle.

paxy # 2013.07.17. 08:24

Mivel a fiam apját nem akarom börtönbe juttatni,mert a fiam imádja,és egy 7 éves gyerek ne járjon beszélőre a börtönbe,ezért nem tettem magáninditványt egyik vádban sem. Vittek el mintát a poharak tartalmából,amiből a gyerekem ivott,volt házkutatás. Ha negativ lesz a tartalma,kizárható a szándékosság.De még akkor is ott van,hogy ittas állapotban volt s igy a fiam szervezetébe valahogy belekerült az ő felügyelete alatt a frontin.Mivel benzo abban van és szed is frontint.Én próbálnék segiteni neki hogy max felfüggesztett legyen mert nem tudnék a fiam szemébe nézni ha az apja börtönbe kerülne. Köszönöm a választ.

WWallace # 2013.07.16. 20:06

Ezt így tényleg nehéz megmondani, még ha segíteni is akar az ember. Lehet mondjuk egy szexuális erőszak kísérlete és kiskorú veszélyeztetése. De lehet más is. Mihez kellene egyébként az ügyvéd? Nekem nem úgy tűnik, mintha magánvádas bűncselekmény merült volna fel.

paxy # 2013.07.16. 19:37

Sajnos hiába bíznék meg egy ingatlanos adás-vételre szakosodott ügyvédet emiatt,mert a hozzá nem értés nagyon rosszul tud elsülni. Volt benne részem. Errefelé meg igazán jó Büntetőjogi ügyvéd nincsen,de tényleg. És ha valaki mindjárt tanácsot szeretne kapni,akkor itt van ez a fórum,legalábbis azt hinné az ember.Tudom,ingyen senki sem szeret tanácsot osztogatni,de akkor az Isten szerelmére,miért jönnek fel erre a fórumra,ha nem segíteni?

Kovács_Béla_Sándor # 2013.07.16. 17:31

OFF
nincs sok ügyvéd
Mi ezt egy kicsit másként látjuk. :)
ON