elévülés megállapítása


android # 2013.04.25. 06:34

Szép napot érdeklődni szeretnék az elévülés megállaításáról.
Ügyem 2006 novemberében kezdődött,és 2007-ben került a bíróságra.Zsarolásról van szó nem bűnszervezben való elkövetésről.Én voltam a másodrendü vádlott akkori szerelmem volt az elsőrendű vádlott.Egykori szerelmem 2008-an szakított velem azóta sincs róla infó.A tárgyalásra több időpontot kitüztek már de hol én nem tudtam elmenni ő meg egyszer sem ment el,így ellene 2009 májusában elfogatóparancsot adtak ki és a mai napig sincs meg(melléteszem valamit tud:))Eleinte nem akarták külön-külön letárgyalni az ügyet de az idén szembesültem azzal,hogy mégis.Szóval mostanában lessz egy tárgyalásom zsarolás bűntete miatt.Azt szeretném megtudni hogy az eltelt évek alatt mennyire vagyok én büntethető HA bűnösnek találnának?(mennyire kaphatnék súlyos büntetést?)Azóta született három gyermekem.Lehet-e a bíróságtól kérvényeznem az elévülés megállapítását?Ha igen milyen forbában tudom ezt megtenni?Sajnos ügyvédre nincs pénzem,hogy megírassam vele így csak magamra számíthatok.Csk,hogy érzékeltessem az eltelt időt amikor kihallgattak a rendőrségen akkor voltam várandós az első gyermekemmel aki másfél hónap múlva hat éves lessz.minden sgítséget megköszönök.Üdv:Hajnalka