magánlaksértés


Zsebika # 2013.09.02. 17:13

Barátom a kapcsolatunkat úgy akarta megszakítani, hogy az otthonomba hozott holmiját az éj leple alatt, vagy nappal, de zárt területről, akkor amikor nem tartózkodott itthon senki, vitte el. Miután felhívtam a figyelmét arra, hogy ez magánlaksértés,hallgatott heteken keresztül. Azóta folyamatosan azzal vádol társaságban és mindenhol, hogy elloptam a dolgait, és a lehető leg- trágárabb szavakkal illet.Ha szándékomban áll is odaadni a tulajdonát, tehetek-e feljelentést magánlaksértés miatt?

Véleményem # 2013.09.05. 14:07

Egy lakcímre vagytok bejelentve?

Kovács_Béla_Sándor # 2013.09.05. 14:19

Mintha azon múlna.

Véleményem # 2013.09.05. 14:33

Ha egy lakcímen laknak, egyformán hozzá férnek a dolgaikhoz és a lakáshoz. Így is eltud követni magánlaksértést?

AZ illető mondjuk oda van bejelentve, ott lakik, vannak saját tulajdonú dolgai ott, akkor azt miért ne vihetné el amikor akarja?

Kovács_Béla_Sándor # 2013.09.05. 14:54

Nem a bejelentés az elhatároló körülmény. Hanem a birtoklás ténye. Ha együtt laktak, akkor nem a volt élettárs követett el magánlaksértést, hanem a kérdező birtokháborítást.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.09.05. 18:24

Tényleg. (Nem, de ez teljesen mindegy.)

Kovács_Béla_Sándor # 2013.09.05. 18:33

Pedig te kérdezted:
tényleg tűrnöm kell ezt illetve a szigetelés karbantartásnak minösül??

Zsebika # 2013.09.06. 16:40

Nincs bejelentve, nem is volt soha, és nem is volt kulcsa sem a lakáshoz, sem a kapcsolatunk nem volt ennyire bizalmas. Csak szüksége volt a segítségemre, ehhez hozott be pár saját dolgát, de amikor már nem kellett neki segítség,és részegen randalírozott ott, gondolta az éj leple alatt kihurcolkodik. Mint később kiderült, évekig bejárt lopott kulccsal tudtom nélkül az otthonomba.

Zsebika # 2013.09.07. 15:47

Tisztelt Kovács Béla Sándor!
Kérem a válaszát fejtse ki, ha lenne rá ideje, mert nagyon szeretném ha túl lennék az egészen, de most már olyan kelepcébe csalt, hogy nem tudom hogy mászok ki belőle, mert eszem ágába nincs a holmiját megtartani, de nem tudom miket hordott ide, azt sem mit vitt el.

Zsebika # 2013.09.07. 15:53

Tisztelt Kovács Béla Sándor!
Kérem a válaszát fejtse ki, ha lenne rá ideje, mert nagyon szeretném ha túl lennék az egészen, de most már olyan kelepcébe csalt, hogy nem tudom hogy mászok ki belőle, mert eszem ágába nincs a holmiját megtartani, de nem tudom miket hordott ide, azt sem mit vitt el.

Fabyen82 # 2015.03.12. 21:12

Kedves Fórumozók!

A párom tavaly decemberben bement a volt élettársával közös tulajdonban levő házba (csak az udvarra), mert néhány,még ott maradt holmiját el akarta hozni a garázsból. Telefonon kérte, hogy nyissa ki az ajtót, de mivel nem engedte be, átmászott a kapun, belülről nyitható az ajtó. A garázs nincs zárva. Ma kaptunk egy idézést, magánlaksértés miatt. Ez annak minősül e, ha igen, mi a várható büntetése?A párom már nem oda van bejelentbe.

Öreg Tölgy # 2015.03.13. 06:35

Éjszaka történt az eset?

groszfater@gmail.com # 2015.03.13. 07:47

Hogy érted az éjszakát 22-6 óra között vagy sötét volt-e
az elkövetés idején ?

Immaculata (törölt felhasználó) # 2015.03.13. 11:20

:) Nem mindegy, hogy szabálysértés, vagy bűncselekmény.

Fabyen82 # 2015.03.13. 12:09

A mi esetünkben ez délután 5 órakor történt. Igaz, tél lévén már erősen sötétedett, de ez nyilván nem éjszaka.

Fabyen82 # 2015.03.13. 12:09

A rendőrségi papíron szabálysértést írnak.

folyami géb # 2015.03.13. 14:47

Pont ezért kérdeztem. Így némi pézbírság.
(Ö. T. vagyok, csak máshonnan léptem be).

Fabyen82 # 2015.03.14. 23:11

Köszi, de nem nagyon értjük, hogy a saját házába bemegy (udvarába, nem is a házba), akkor az miért szabálysértés? Mert nem lakik ott éppen? Vagy mert nincs oda bejelentve?

folyami géb # 2015.03.15. 06:27

Az első válasz a helyes: azért, mert nem lakott ott. Sem a tulajdonviszonyoknak nincs jelentősége ebből a szempontból, a bejelentésnek meg pláne nem. A magánlaksértés kizárólag a tényleges lakhatási viszonyoktól függ.

Fabyen82 # 2015.03.15. 21:46

Értem, köszönöm!

powermen # 2015.07.29. 20:01

Kedves Fórumozók!

Szeretnék kérdezni én is. Panel lakásban a szomszédhoz bementem egész délután ajtócsapkodás, gyerekbömbölés volt, meguntam gondoltam szólok nekik, hiszen minden neszre amit mi csinálunk felhívják a közös képviselőnket. Egy huszonpár éves csaj lakik ott 2 gyerekkel, éppen a harmadikat várja az aktuális palimadártól. Pár óra zajongás után meguntam bekopogtam, megálltam az ajtóban elmondtam a panaszom, amire a háttérből az aktuális pasas elég agresszívan elküldött a fenébe, foglalkozz magaddal címszóval. Pár üveg sör volt bennem, így belépptem az előszobába és onnan folytatódott a szóváltás, ami nem fajult tetlegességig. Pár nap múlva találkoztunk a lépcsőházban elnézést kértem azért hogy bementem hozzá, azt mondta semmi gond. Ma felkeresett egy rendőr, hogy holnap menjek be kihallgatásra magánlaksértés végett. Valljam magam bűnösnek, vagy tagadjam? Vagy esetleg ne is nyilatkozzak.

groszfater@gmail.com # 2015.07.29. 20:06

igyál néhány sört mielőtt a rendőrségre mész, hátha sikerül ott is keménykedned...

powermen # 2015.07.29. 20:10

Délelőtt szóbeli érettségiztem,utánna ünnepeltünk, nem jellemző a sörözés rám.

folyami géb # 2015.07.30. 08:47

Hát - gondold végig, biztos az előszobából történt a szóváltás? Nem a küszöbön álltál, és onnan történt az egész? :)

A magánlaksértés egyéébként is csak bizonyos elkövetési körülmények mellett bűncselekmény. Ezek közül - a leírás alapján - a fenyegetéssel való bennmaradás jöhet szóba. Viszont akkor rögtön adódik az a kérdés, hogyan jutott be a lakásba? Ha ott volt fenyegetés, akkor az is lehet magánlaksértés vétsége.

Egyébként legfeljebb szabéélysértésről lehet szó.

Azért nem lepődnék meg, ha a másik fél sztorija - ténybelileg - kissé elréne a leírásodtól. Ez a gyanúsítás közlésekor kiderül.

Pici78 # 2015.08.21. 11:09

Ma reggel bejött egy cigány a lakásomba. Az ajtó nem volt kulcsra zárva, párom a hátsó udvarban tartózkodott. Hallotta, hogy nyílik az ajtó (nyikorog), előrejött, mert azt hitte, felébredtem. Egy cigány állt az előtérben, teljes terjedelmével. Az ajtó kilincsre volt csukva, tehát kopogás nélkül lenyomta a kilincset és bejött a lakásba. Párom, amikor meglátta, kirángatta, a cigány azt mondta, hogy szarnia kell. Sajnos én még az ágyban voltam, éntőlem kapott volna a patkány, párom csak kirángatta meg elzavarta. Rendőröket én hívtam ki, mert szerintem ez elfogadhatatlan. Rendőr szerint én zavart vagyok és kihívta rám a mentőket. A mentősök nem vittek el. Szerintük nem indokolt az elvitelem. A rendőr, miközben én kiakadva előadtam a tényállást, a szolgálati telefonját a szám elő tartotta, és ezt mondta bele: "Hallgasd Enikő, mint a régi szép időkben!" Kértem, hogy tegyen lépéseket az elkövető beazonosítására és elfogására, felelősségre vonására, de nem volt hajlandó ujjlenyomatot venni a kilincsről. Most megyek a kapitányságra, sanszos, hogy nem veszik fel a feljelentést (erre is volt már példa) A rendőr szerint én becsületsértés követtem el, mert szóvá tettem ezt az "enikő hallgasd mint a régi szép időkben" mondatát. Megkérdeztem tőle, hogy anyád is zavart lenne, ha kopogás nélkül rányitnék és közölném vele, hogy szarni jöttem?