Fiatalkorúak BV - intézete


Ameera # 2016.01.26. 09:09

A jogerős ítélet után mikor és hogy derül ki, hogy a fiatalkorúnak mikor és melyik javítóintézetbe kell bevonulni?

Ameera # 2016.01.20. 15:30

Köszönöm szépen a választ! :)

folyami géb # 2016.01.10. 11:04

Olyan szempontból nem, hogy előbb akor sem szabadulhat, ha a fellebbezés sikeres.

Viszont abban az esetben,

  • 1 év után mindenképpen szabadul, akkor is, ha nem érdemli ki az ideigelenes elbocsátást és
  • utána tiszta lappal áll, míg ha csak ieigeklens elbocsátással szabadul, akor egy éven belüli újabb elkövetés esetén a hátralévő részt is le kell tölteni.
Ameera # 2016.01.08. 17:25

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem. Ha egy vádlott kapott 1 év 6 hónap javítóintézeti nevelést (melynek felerésze, de legalább 1 év múltán szabadulhat), akkor van-e értelme aziránt fellebbezni, hogy csökkentsék a javítóintézeti nevelés tartamát?

Kelvin (törölt felhasználó) # 2015.03.14. 15:25

Csaba96 és KCsaba84 megint ugyanazokat a kérdéseket teszik fel.... A többiek (Ibolya87, Sándor69, Miklós68, stb.) hol vannak? .... :)

KCsaba84 # 2015.03.14. 13:45

Az elmúlt napokban több híradás és több sajtó beszélgetés szólt a bíróságok túlzsúfoltságáról. Ennek mértékét általánosítva 144%-ban említik.

  1. Van-e valakinek információs adata arról, hogy mi a helyzet a fiatalkorúak BV-intézeteivel?
  2. Mi a helyzet a javítóintézetekkel?
Csaba96 # 2014.09.02. 16:33

Utolsó! Először is köszönöm válaszodat.

Amúgy a logikád szerint a lábtörés és a kéztörés közt mi a hatalmas különbség?

Azért egy kéztörés esetén sétálgatni tud az ember, míg azért egy lábtöréssel (általában) NEM válaószínű, hogy mászkálni tud! (Azt elismerem, hogy mind a kettő fájdalommal jár.)

A linkekkel kapcsolatban. Az első linket („http://www.bvop.hu/hopi/full.html”) először azért nem értettem, mert olyan helyen voltam, ahol nem tudtam megnyitni a részleteket. Most már teljesen értem, mert meg is tudtam nézni néhányat.! (Nem mindegyiket próbáltam megnyitni.)

Csaba96 # 2014.09.02. 10:59

Köszönöm a linkeket. Bár az első link nem igazán tudom, hogy ehhez a témához csatlakozik-e.

8. Amennyiben pl. a Pécsi Reginolis fk. BV-ben az egyik fiatalkorú kéztörést szenved mind azt is csak Tökölön látják el vagy van regionális kórház?

A választ (amennyiben igaz) megkaptam.

9. Amennyiben pl. a Szirmabesenyői Reginolis fk. BV-ben az egyik fiatalkorú lábtörést szenved azt is csak Tökölön látják el vagy van regionális kórház?

Erre viszont még utalás sem volt a válaszokban.
Bár, ha logikusan végig gondoljuk és a kéztörés esetében (ha igaz) a helyi kórház elláthatja, akkor egy annál (legalábbis szerintem) súlyosabb csonttörést mint pl. a lábtörés miért ne láthatna el a régiós kórház...

De a kérdéseimet az egyértelmű és jogilag is valós válaszig fenntartom.

Ibolya87 # 2014.09.01. 11:18

8. Amennyiben pl. a Pécsi Reginolis fk. BV-ben az egyik fiatalkorú kéztörést szenved mind azt is csak Tökölön látják el vagy van regionális kórház?

9. Amennyiben pl. a Szirmabesenyői Reginolis fk. BV-ben az egyik fiatalkorú lábtörést szenved azt is csak Tökölön látják el vagy van regionális kórház?

Nagy esély van rá, hogy Tökölre szállítják őket.
Lényegében annyi tudható, hogy minden 'helyi illetve regionális' BV intézetbe általános járóbeteg-ellátás működik. De, hogy pontosan mi számít „általános járóbeteg-ellátás”nak azt én sem tudom.

Remélem azért vannak regionális egészségügyi intézmények ahol ilyen extrém esetben a megsérült elítéltet ellátják és nem minden esetben kerül Tökölre beszállításra.

Sándor69 # 2014.09.01. 07:42

8. Amennyiben pl. a Pécsi Reginolis fk. BV-ben az egyik fiatalkorú kéztörést szenved mind azt is csak Tökölön látják el vagy van regionális kórház?

9. Amennyiben pl. a Szirmabesenyői Reginolis fk. BV-ben az egyik fiatalkorú lábtörést szenved azt is csak Tökölön látják el vagy van regionális kórház?

8-9. Passz. (Talán a szakértők tudnak rá válaszolni.)

10. Melyik fk. BV intézetbe kerülne elítélése esetén egy fiatalkorú FIÚ Fejér megyéből, Győr-Moson-Sopron megyéből, Nógrád megyéből, Vas megyéb és Veszprém megyéből?

Valószínűsítem, hogy Tökölre.
Hiszen a Kecseméten található Fiatalkorú (Fk.) Regionális BV fiúk esetében: Bács-Kiskun megyét, Békés megyét, Csongrád megyét és Jász-Nagykun-Szolnok megyét "öleli" fel. A Szirmabesenyőn található Fk. Regionális BV fiúk: Borsod-Abaúj-Zemplén megyét, Hajdú-Bihar megyét, Heves megyét és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyét "öleli" fel. A Pécsen található Fk. Regionális BV: Baranya megyét, Tolna megyét, Somogy megyét és Zala megyét "öleli" fel.

11. Melyik fk. BV intézetbe kerülne elítélése esetén egy fiatalkorú LÁNY Borsod-Abaúj-Zemplén megyéből,
Fejér megyéből, Győr-Moson-Sopron megyéből, Hajdú-Bihar megyéből, Heves megyéből, Szabolcs-Szatmár-Bereg megyéből, Vas megyéből és Veszprém megyéből?

Valószínűsítem, hogy Kecskemétre.
Hiszen ez az egyetlen olyan Regionális Fk. BV ahol a fiatalkorú lányok szabadságvesztésének letöltésének végrehajtását tekintve ORSZÁGOS lefedettséggel rendelkezik.

Amennyiben rosszul tudom, remélem a szakértők kijavítanak!

Sándor69 # 2014.09.01. 07:23

Csaba96: A Wikipediás link NEM úgy jelenik meg, hogy arról a témához kapcsolódó érthető anyag legyen olvasható.

Csaba96 # 2014.09.01. 07:13

http://hu.wikipedia.org/…/Fiatalkorúak_Regionális_Büntetés-végrehajtási_Intézete_(Pécs)

Csaba96 # 2014.08.31. 21:49

8. Amennyiben pl. a Pécsi Reginolis fk. BV-ben az egyik fiatalkorú kéztörést szenved mind azt is csak Tökölön látják el vagy van regionális kórház?

9. Amennyiben pl. a Szirmabesenyői Reginolis fk. BV-ben az egyik fiatalkorú lábtörést szenved azt is csak Tökölön látják el vagy van regionális kórház?

10. Melyik fk. BV intézetbe kerülne elítélése esetén egy fiatalkorú FIÚ

  1. Fejér megyéből?
  2. Győr-Moson-Sopron megyéből?
  3. Nógrád megyéből?
  4. Vas megyéből?
  5. Veszprém megyéből?

11. Melyik fk. BV intézetbe kerülne elítélése esetén egy fiatalkorú LÁNY

  1. Borsod-Abaúj-Zemplén megyéből?
  2. Fejér megyéből?
  3. Győr-Moson-Sopron megyéből?
  4. Hajdú-Bihar megyéből?
  5. Heves megyéből?
  6. Szabolcs-Szatmár-Bereg megyéből?
  7. Vas megyéből?
  8. Veszprém megyéből?
Csaba96 # 2014.08.31. 17:30

Lányok kizárólag Kecskeméten vannak az ország egész területéről, szerintem Tökölre csak akkor mennek, a lányok és a fiúk is, ha a rabkórházba viszik őket, mert Aidsesek, vagy HIV fertőzöttek

8. Amennyiben pl. a Pécsi Reginolis fk. BV-ben az egyik fiatalkorú kéztörést szenved mind azt is csak Tökölön látják el vagy van regionális kórház?

9. Amennyiben pl. a Szirmabesenyői Reginolis fk. BV-ben az egyik fiatalkorú lábtörést szenved azt is csak Tökölön látják el vagy van regionális kórház?

Az alábbi esetekbe hova kerülne a fiatalkorú:

10. Melyik fk. BV intézetbe kerülne elítélése esetén egy Fejér megyei fiatalkorú

  1. FIÚ
  2. LÁNY

11. Melyik fk. BV intézetbe kerülne elítélése esetén egy Győr-Moson-Sopron megyei fiatalkorú

  1. FIÚ
  2. LÁNY

12. Melyik fk. BV intézetbe kerülne elítélése esetén egy fiatalkorú LÁNY

  1. Borsod-Abaúj-Zemplén megyéből
  2. Hajdú-Bihar megyéből
  3. Heves megyéből
  4. Szabolcs-Szatmár-Bereg megyéből

13. Melyik fk. BV intézetbe kerülne elítélése esetén egy Nógrád megyei fiatalkorú

  1. FIÚ
  2. LÁNY

14. Melyik fk. BV intézetbe kerülne elítélése esetén egy Vas megyei fiatalkorú

  1. FIÚ
  2. LÁNY

15. Melyik fk. BV intézetbe kerülne elítélése esetén egy Veszprém megyei fiatalkorú

  1. FIÚ
  2. LÁNY

Lányok az alábbi linkek szerint nem csak Kecskemétre hanem Pécsre is kerülhetnek.:

http://hu.wikipedia.org/…/Fiatalkorúak_Regionális_Büntetés-végrehajtási_Intézete_(Pécs)

http://www.pecsiujsag.hu/…nden-elitelt (Itt olvasható, hogy mely megyék általánosságban, amelyk fiatalkorú elítéltjei kerülhetnek ide. -Baranya, Somogy, Tolna és Zala megyék-)

Viszont az is igaz, hogy csak a Pécsi Újság honlapján megjelent interjúban említett megyékből.

Sándor69 # 2014.05.09. 12:27
Kelvin (törölt felhasználó) # 2014.05.03. 19:07

:)

Angelicasol # 2014.05.03. 18:54

:) sorry! úgy tűnik szombatonként gondjaim vannak az IM rendeletekkel...tényleg hatályos :)

Akkor van az országos ifi BV Tökölön, és a regionális bv intézetek Kecskeméten, Pécsen és Szirmabesenyőn. Az elhelyezésénél a lakóhelyhez legközelebbi a meghatározó, kivéve, ha ott nincs hely.

Plusz 20 éves kor alatt vannak a javítóintézetek :)

Kelvin (törölt felhasználó) # 2014.05.03. 18:30

szerintem hatályos még a 21/1994-es + felsorolja az intézeteket. a javítóval megfogtál.

Angelicasol # 2014.05.03. 18:21

Azért írtam a 173ast mert bár az elzárásra vonatkozik, de az általad írt 21/1994es már hatályon kívül lett helyezve és más értelmesről nem tudok (sőt ha jól emlékszem a BV saját szervezeti felépítése a regionális bv intézeteket egyáltalán nem jelöli, sőt fiatalkorúak kapcsán csak Tökölt).

Egyébként 20 éves kor alatt a javítóintézeti nevelés is szóba jöhet, nem?

Kelvin (törölt felhasználó) # 2014.05.03. 17:57

szerintem a lakóhelyhez legközelebbi intézet lesz illetékes a 21/1994. (XII.30) IM rendelet alapján, korábban a bv. intézetek alapító okiratában volt benne, de az alapító okiratoknak ezt a részét hatályon kívül helyezték

Kelvin (törölt felhasználó) # 2014.05.03. 17:20

ha jogerős bűncselekmény miatti elítélésről van szó, akkor szerintem nem a 173/2013. korm. rendelet irányadó (elzárás és szabálysértési elzárás)

Angelicasol # 2014.05.03. 16:55

Tökölön van a rabkórház is, de a Fiatalkorúak BV intézete is és úgy tudom, hogy alapesetben a fiatalkorú férfiak ide kerülnek. Egyes esetekben nincs intézményi elkülönítés és a lakóhely szerint kerülhetnek még a Fővárosi BV-be, illetve az Állampusztai Országos BV Intézetbe.

A fiatalkorú nők alapesetben a lakóhely szerint közelebbi helyre kerülnek vagy a Fiatalkorúak Regionális Büntetés-végrehajtási Intézetébe Kecskemétre vagy a Pálhalmai Országos Büntetés-végrehajtási Intézetbe. De ők is elhelyezhetők a Fővárosi BV-ben is.

Emellett vannak olyan esetek, amikor a letöltendőből kevesebb, mint 15 nap van hátra, akkor férfiak kerülhetnek Szegedre vagy Tiszalökre, a nők pedig Pálhalmára.

De, hogy teljesen pontos képed legyen nézd meg a 2. mellékletet a 173/2013. (V. 30.) Korm. rendeletben.

Kelvin (törölt felhasználó) # 2014.05.03. 15:04

Tökölre átvihetik őket más betegségek miatt is a rabkórházba, de az aids, hiv+ miatt tuti

Kelvin (törölt felhasználó) # 2014.05.03. 14:31
  1. Lányok kizárólag Kecskeméten vannak az ország egész területéről, szerintem Tökölre csak akkor mennek, a lányok és a fiúk is, ha a rabkórházba viszik őket, mert Aidsesek, vagy HIV fertőzöttek
Kelvin (törölt felhasználó) # 2014.05.03. 14:20
  1. zalai megyei fiú - Pécs
  2. örményesi lány - Kecskemét
  3. heves megyei lány - szerintem ez is Kecskemét, Szirmabesenyőn fiúk vannak