reintegrációs őrizet


Töltöttcigi # 2017.08.08. 13:13

Köszönöm a választ!
Legalább egyértelműen kiderült belőle, hogy beszámították az előzetesben töltött időt, és a maximális reintegrációs őrizetet is megadták hozzá.

Csillagvirágszál # 2017.08.08. 14:03

Köszönöm az eddigi válaszokat!!

Pet 44!
Akkor ahogy bekerült el is indította a reintegráciot? És 1 hónap alatt meg is kapta a választ? nekünk azt mondták hogy elég nehezen megy kb 2,5-3 hónap , nem sietik el a környezet tanulmányozást és a meghallgatást sem! Ezért gondoltuk hogy ha szeptember közepe fele indítanánk az is lehet hogy még januárba át csúszik és akkor a felét már leülte abba talán nem kötnek bele! De igazából hallottunk már olyat is hogy volt akinek megadták a 12 hónapot is a maximális 10 helyett! Valamint hogy szeptembertől lesz valami kedvezmény vagy új törvény a börtönök túlzsufoltsága miatt, létezik hogy nálunk is behozzák azt amit Romániába? Vagy esetleg valaki tud valamit erről az intézkedésről??

Pet 44 # 2017.08.08. 15:11

Nem adtam be egyből . Ez év 04. 25.-én vonultam be . 06.15.-én indítottam el az eljárást és 07. 12.-én b.v. bíró kimondta, a reintegrációs őrizetem kezdetét . A reintegrációs őrizet, időtartamának a kitolásáról, beszélt a b.v. pártfogó, de ez csak tervezet . Nem biztos hogy el is fogadják . Magyarország nem Románia, és a törvénykezés nem fogja követni, az ottani intézkedéseket . Amíg ez a kormány van hatalmon, amnesztiára, vagy ehhez hasonló intézkedésekre, nem kell számítani .

Öreg Tölgy # 2017.08.08. 15:29

Éppen ezért tervezet sincs.

Töltöttcigi # 2017.08.08. 22:29

Csillagvirágszál!

"De igazából hallottunk már olyat is hogy volt akinek megadták a 12 hónapot is a maximális 10 helyett!"

Ilyen nincs! Van 10, és van 12 hónap, de nem a 10 helyett adják a 12-őt.

A 12 hónap a nem szándékos bűntett esetén adható, 10 hónap a szándékos de nem személy elleni erőszakos bűntett esetén adható.

Csillagvirágszál # 2017.08.09. 08:13

Töltött cigi!
Tisztába vagyok vele hogy mennyi adható de még is vannak akik ezt beszélik! Sajnos a Gyüjtőben sok a mendemonda, és ott a reintegrációt nem sietik el kb 3 hónap alatt van meg! Emiatt is gondolkoztunk az elindításban , de akkor lehet később indítjuk el! Köszönöm a válaszokat

Dr.Attika # 2017.08.09. 08:28

A "börtön híradóban" tényleg sok a mendemonda. Sokszor olyan, mint az oviban. "Az én apukám ezt meg azt mondta.." Börtönben: "Az én ügyvédem ezt meg azt mondta." vetélkedés folyik, hogy kinek az ügyvédje okosabb.
Érthető a reménykedés, de azért nem árt a valóság talaján maradni.

csovanyos # 2017.08.12. 16:01

Üdvözlök mindenkit! Nemrég kezdtem el reintegrációs őrizetem letöltését és megosztom most a tapasztalataimat:

Másféléves büntetésemből felet előzetben töltöttem le és a maradékra (kedvezménnyel ez fél év) bevonultam. A nevelő bevonulásom után azonnal javasolta, hogy kérelmezzem a reintegrációs őrizetet és a BV által kiállított fonganatbavételi dokumentumon is látható volt, hogy mikortól esedékes a RŐ. Én kérelmi lapon kezdeményeztem a megyei törvényszéknek címezve az intézkedést és kb. ezután 2 héttel meg is halgatott engem a BFB (ez egy bizottság az intézményben), ami után javasoltak engem a bírónak a RŐ-re. Közben beadtam támogató dokumentumként a szükséges befogadási nyilatkozatot (+ bérleti szerződést), az ingatlanra vonatkozó 3 rezsiszámlát és egy eltartási nyilatkozatot feleségemtől.

Két héttel ezek után meghalgatott a pártfogó is, aki szintén javasolta, hogy megkapjam a RŐ-t, majd további 3 hét elteltével a kinti pártfogó környezettanulmányt hajtotott végre, melynek kimenetele pozitív volt. Mindezek után további kb. 2 héttel álltam bíró elé, aki RŐ-be helyezett azzal a lehetőséggel, hogy dolgozzak az általam megadott (és kellően alátámasztott) munkahelyen. Miután a bíró döntött, eltelt még 9 nap, ami alatt a BV átszállított a lakóhelyemhez legközelebbi intézménybe, majd néhány nappal később hazamehettem.

kérdező 59 # 2017.08.15. 07:15

Tisztelt Ügyvéd Urak!

Azt szeretném kérdezni, hogy mi a különbség a házi őrizet és a reintegrációs őrizet között.
Akiről érdeklődöm kapott 1 év felfüggesztettet, azután a kiszabott határidő előtt 1,5 évet. Sajnos nem vonult be időbe, ezért a 1,5 éves büntetésnél minden kedvezményből kizárták, tehát nem bocsájtható feltételes szabadlábra. Azt hallottam, hogy az ítélet felének letöltése után házi őrizetbe helyezhető. Szeretnék tisztán látni ebben a helyzetben.

Köszönöm!

Öreg Tölgy # 2017.08.15. 07:57

A házi őrizet egy eljárási kényszerintézkedés, tehát a jogerős ítélet ELŐTT, előzetes letartóztatás HELYETT alkalmazható, a reintegrációs őrizet pedig a jogerős büntetés végrehajtásának a része.

Biztos vagyok benne, hogy az ítéletben nem az van, hogy a büntetés felének letöltése után házi őrizetbe helyezhető, hanem az, hogy feltételes szabadságra bocsátható - ez ugrott, ha nem vonult be. Reintegrációs őrizet ettől még lehetne, de azt meg az zárja ki, hogy van még egy végrehajtandó büntetés.

A leírtak alapján tehát úgy tűnik, hogy a 1,5 évet csontra ki kell tölteni, az 1 év kapcsán kell megcélozni, hogy ha nincs más kizáró ok, akkor 3 hónap után reintegrációs őrizet, utána feltételes szabadság legyen.

Bogyó13 # 2017.08.16. 13:50

Kedves Pet 44!

Szeretném megkérdezni hogy melyik Bv intézetben volt? A párom is ugyanebben a cipőben van. 2 év letöltendő börtönt kapott, de ő előzetesben 6 hónapot töltött. A héten kezdte meg az ítélet letöltését csak még most sem egyértelmű számunkra hogy beleszámít e az előzetes a reintegrációba. Az Ön írása reményt adott számunkra mivel párom már leült 6 hónapot így lehet hogy hamarosan itthon lesz.

Pet 44 # 2017.08.16. 14:54

Mindenki nyugodjon meg beleszámít az előzetes . Lehetőség szerint minél előbb el kell indítani a reintegrációs őrizetbe helyezési eljárást . Egyébként Baracska bv. volt a kijelőlt intézet .

Bogyó13 # 2017.08.16. 15:57

Köszönöm szépen a gyors választ!

szofii # 2017.08.23. 19:24

jó napot!olyan kérdésem lenne,hogy a párom novemberben haza jöhetne rö vel...hallottam,hogy előtte van környezet tanulmány..ez mit takar?mi tömb lakásban lakunk,a közvetlen szomszédokat kérdezik vagy a tömből bárkit?

Pet 44 # 2017.08.24. 05:07

Csak körül néznek, nem nagy dolog az egész . A szomszédokat meg sem kérdezik .

Dr.Attika # 2017.08.24. 05:52

Nemám. Védencem ügyében a pártfogó végigjárta a lépcsőházat és megkérdezte mindegyiktől, hogyan értékelné, ha a ...-hez a börtönből reintegrációs őrizetbe érkezne valaki. Válaszokat sejthetjük.

Öreg Tölgy # 2017.08.24. 06:48

Nyilván a pártfogók sem egyformán végzik a munkájukat az egész országban, mint ahogy minden foglalkozásnál óriási különbség van egyes személyek között.

Pet 44 # 2017.08.24. 10:48

A bv.-ben eltöltött idő alatt, több rentegrációs őrizetbe helyezést kérelmezővel beszéltem . Mindenki azt mondta,hogy a szomszédokat, nem kérdezték meg .

Dr.Attika # 2017.08.24. 11:28

A hivatalos iratokba ez nem is kerül bele. Erről az eljáró ügyvéd értesül a reintegrációs őrizeti lakás használójától.

Pet 44 # 2017.08.24. 11:55

Az elítélteket viszont, a hozzátartozók tájékoztatták, a pártfogói, környezet tanulmányon történtekről .Mint ahogyan engem is .

szofii # 2017.08.27. 16:26

ha pl.van olyan lakó aki azt mondja ő ezt nem szeretné hogy sittes már pedig ne ..bla bla...az nagyon közre játszik?volt olyan hogy ez végett nem engedtek el valakit,de minden más rendeben volt?akinek tényleg minden rendben van ..megfelel a feltételeknek azt ugye általában haza engedik?

kérdező 59 # 2017.09.04. 12:58

Tisztelt Öreg Tölgy!

Akiről érdeklődöm kapott 1 év felfüggesztettet, azután a kiszabott határidő előtt 1,5 évet. Sajnos nem vonult be időbe, ezért a 1,5 éves büntetésnél minden kedvezményből kizárta a BV bíró. Maga az intézet jó magaviseletért vissza adhatja ezeket a kedvezményeket?

Köszönöm!

Pet 44 # 2017.09.09. 05:46

Engedje meg hogy én válaszoljak . Ha valaki nem vonul be önként, az elbukja a kedvezményt . tehát csontra kell ülni az ítéletet .

Pet 44 # 2017.09.09. 05:47

Elnézést ! Nem vonul be időben .

ObudaFan # 2017.09.09. 06:07

Nem adhatják vissza jó magaviseletért sem.