Bolti lopás


Kovács_Béla_Sándor # 2018.07.31. 08:06

Ne ijesztgesd már!

Dr.Attika # 2018.07.31. 08:35

Ez mostanában a bírói gyakorlat. Nincs jövedelme pénzbírság nem lehet. Valamivel el kell rettenteni a további bűnelkövetéstől. Ráadásul ha meglátja az iratokból a bíró, hogy csak fogadásból, brahiból lopott még 60 nap is lehet.

Rexor # 2018.07.31. 08:43

Esetleg közérdekű munka nem lehet?

csigakaki01 # 2018.07.31. 12:37

Köszönöm a hozzászólásokat. A rendőrök a helyszínen egzakt módon elmondták, hogy ez nem bírósági ügy, hanem csak a rendőrségre kell bemennem, ahol elkell mondanom mi történt, majd megállapítanak egy pénzösszeget, ők 20 000Ft-ra tippeltek. Van jövedelmem diákmunkából és ösztöndíjakból is,valamint szüleim tartanak el, de olvastam hasonló eseteket, jóval fiatalabbaknak is pénzbírságot szabtak ki, személy szerint ezért is reménykedem benne. A rendőrök azt is elmondták, hogy elzárást nem fogok kapni, ha még egyszer előfordulna féléven belül, akkor kapnám súlyosabb büntetésként az elzárást.
Azért írtam ide, hogy aki járt már ilyen cipőben és 15 000Ft alatt tulajdonított el árut/ruhát, az milyen/mekkora összegű büntetést kapott?
Előre is köszönöm a válaszokat.

Niki2018 # 2018.08.15. 14:42

Május közepén bolti lopáson kaptak . 7500 ft értékben mivel levettem a kozmetikumrol a matricát igy dolog elleni erőszakkal elkövetett lopás a vád. Beismertem megbántam ilyet még soha nem tettem . A rendőrök azt mondták hogy valószinüleg közvetitői eljárás lesz . De a mai bapig semmit nem tudok . Mennyi idő mire törtébik valami ? Ha esdig nem jött levél akkor ebből tárgyalás lesz ? Mire számitsak ?