Elfogatoparancs visszavonasa


Főlökött # 2006.05.16. 11:21

Hát igen, nem ez volt itt az alapkérdés.....

Tisztelettel.

Nick Name # 2006.05.10. 14:32

Most hogy ez ide hogy került, azt nem tudom. Átmásolom a megfelelő topicba is.


Nick Name

Nick Name # 2006.05.10. 14:31

T. Főlököttt,

én is bíztam benne, hogy eddigi megnyilvánulásaidat itt viccnek szántad. Örülök, hogy megerősítettél.

Én sem szeretnék épp ezért visszatérni rá., de egy kérdést muszáj feltennem (lehet költői is): ha a közeg megtalálja a falon az X nevére kiállított diplomát, nem fog felmerülni benne, hogy a készítéséhez is lehet X-nek némi köze?


Nick Name

Főlökött # 2006.05.10. 13:52

Tisztelettel

Az alap bcs. nem tisztázott. Kábítószerrel való visszaélés, vagy sorolhatnám.....
Maximális bünti tételre gondoltam, de minimum 3 év.

Tisztelettel.

ObudaFan # 2006.05.09. 21:33

"bűncselekmény elévüléséig tart, de minimum 3 év"

A büntethetőség elévülése maga minimum 3 év.

Főlökött # 2006.05.09. 14:29

Tisztelt halim

Ha az elfogató parancs feltételei fennállnak, büntetőeljárás során bármikor kiadható illetve visszavonható. Elfogatóparancs kiadásakor, általában a büntetőügyet felfüggesztik, a terhelt illetve a körözött személy elfogásáig. Ekkor kap egy igazolást, a nyomozati cselekmény elvégzéséről, nehogy ismét előállítsák, vagy drasztikusabb esetben őrizet - előzetes.
Mindez a bűncselekmény elévüléséig tart, de minimum 3 év.

Remélem kielégítő volt a válasz.

Tisztelettel.

ObudaFan # 2006.05.06. 22:42

Az elfogatóparancs újbóli elrendelésének semmi akadálya. Ha az eljárást magát nem szüntették meg, és a terhelt jelenléte szükséges, a terhelt pedig nincs jelen, és szabadságvesztéssel büntetendő a bűncselekmény, akkor el lehet rendelni újra.

elobernadett # 2006.05.06. 14:32

Úgylátom külfödröl irsz, ott is megtalálnak.
:-(

halim # 2006.05.05. 14:08

A kerdesem a kovetkezo lenne.Ha az elfogatoparancs vissza vonasi idopontja pl. januar 1. lenne akkor mennyi idon belul torlik a nyilvantartasbol a szemelyt?
Ha ez az idopont mar ki van tuzve tegyuk fel a keresett szemely neve mellett szerepel ez az idopont akkor ezt meghosszabithatjak e?Ugy ha az ugy erdekeben semmilyen valtozas nem kovetkezne be az alatt az ido allatt.
Nem tudom erthetoen tettem fel e a kerdest de ugy gondolom aki jartas ezen a teren tudna ra valszt adbi.
thanks