Csalás, sikkasztás?


katarzis # 2011.12.18. 09:35

köszönöm!
további szép napot!

Gaben987 # 2011.12.22. 08:07

Az lenne a kérdésem hogy mi lehet a következménye, és hogy lehetséges ez?
A sztory a következő:

Kb 2 hete egy férfi egy internetes árverésen (v betűvel kezdődő) megvett tőlem valamit, rá 1 hétre megjött a pénz, én becsomagoltam és fel is adtam postán a terméket! (erről csak a számla van meg) De elméletben még a mai napig nem ért oda, Az illető azt mondta h mivel én nem adtam fel ezért rendörségi eljárást fog indítani csalás és sikkasztás néven! A postán nem lehet utánajárni a csomagnak mert sima egyszerű csomagként lett feladva!
Ennek most mi lehet a következménye?
Amúgy 1900 Ft-ról van szó..

Kovács_Béla_Sándor # 2011.12.22. 08:28

Ezt elrontottad. Célszerű visszautalni a pénzt.

kemping # 2011.12.28. 16:22

Helló!

Egy kis segítséget szeretnék kapni.
Ha valakit csalással vádolnak(18 rendbeli,kisebb kárt okozó,üzletszerűen elkövetett csalás,780 000 Ft a kárérték.)Ez a pénz bankkártyára érkezett,ami jogosulatlanul lett használva,akkor ez kisebb kárt okozó,üzletszerűen készpénz-helyettesítő fizetési eszközzel való visszaélés?Vagy nagyobb kárt okozó,üzletszerűen elkövetett készpénz-helyettesítő fizetési eszközzel való visszaélés.

Válaszokat előre is köszönöm!

ObudaFan # 2011.12.28. 16:27

Egészen pontosan mi történt? Érkezett a pénz egy bankszámlára valakiktől, akiket megtévesztettek, vagy a bankkártyát használta valaki fel jogtalanul? Nem mindegy.

kemping # 2011.12.28. 20:40

Hát igen valahogy úgy.
Érkezett valakitől pénz egy bankszámlára amit valaki jogtalanul használt.Csalásra használták a bankkártyát.
De ha kiderül hogy a csalásba a kártyatulajdonos is benne volt(habár eddig tagadta),akkor ugye nincs jogtalan kártyahasználat?
Lényegébe itt egy olyan csalásról van szó,hogy előre elkértek pénzt emberektől munka reményében.Azok küldtek is 10-30E Ft-ig összegeket.A pénzt egy bankszámlára kérték,amit aztán levetek a bankkártya segítségével.
De lebuktak(én elítélem ezt a fajta pénzszerzést,de most nem ezért vagyok itt),és mint kiderült ezt a bankkártyát már régebben használták ilyen célra,és most a régebbi ügyeket is ezekre az emberekre akarják rávarrni.És most a 17 rendbeliből lett 30.És ezért kérdeztem hogy akkor a bankkártyával való visszaélésnél nem nézik a rendbeliséget?Csak a végösszeget?Az 780 EFt.így az nem 0-3évig terjed,mint a csalás,hanem 1-5 évig.

kemping # 2011.12.28. 20:44

Igen,még valami.
Ha elmondják kitől van a bankkártya,de az tagadja,akkor mi van?Ketten állítják hogy tőle van,ő egyedül van,és tagad.
Bizonyíték az nem sok van az ügybe,csak egy részleges beismerő vallomás,de úgy tudom már a feltételezés is elég.

ObudaFan # 2011.12.28. 22:03

Azt nem állítom, hogy világosan fogalmazol, de ez sima csalásnak tűnik, nem készpénz-helyettesítő fizetési eszközzel visszaélésnek.

kemping # 2011.12.29. 14:26

de a kicsalt pénzt bankkártyára kérték,ami nem az ő nevükön volt.Így jogtalanul használták.De ha a bankkártya tulajdonos is benne volt,akkor már ugye nem jogtalan?

ObudaFan # 2011.12.29. 15:14

Akkor ebből a szempontból nem.

kemping # 2011.12.29. 17:57

Ha tárgyaláson lesz elmondva hogy a kártya tulajdonos is benne volt a csalásban,akkor a bíróság ezt figyelembe veszi?

kemping # 2011.12.29. 17:57

Ha tárgyaláson lesz elmondva hogy a kártya tulajdonos is benne volt a csalásban,akkor a bíróság ezt figyelembe veszi?

Gabicsek # 2011.12.29. 20:50

A büntetés kiszabásának szempontjából nem hiszem. És ha a nyomozás során ő nem volt gyanúsított, mert nem merült fel annak megalapozott gyanúja, hogy bűncselekményt követett el, akkor végképp nem fogja igazán érdekelni, hogy mit mondanak rá.

kemping # 2011.12.30. 08:37

A bankkártya tulajdonost is behívták a rendőrségre,csak ő ott azt mondta hogy elhagyta a bankkártyáját bankszámlaszámmal,pin kóddal és le sem tiltotta hónapokig.Hát ez elég furcsa,meg mikor lebuktak a csalással neki az volt a szerencséje hogy a másik irányba indult el mikor jöttek a rendőrök.Mivel nem volt ott a bűntársai nem mondták be hogy ő is benne volt.De mivel a bankkártyát lefoglalták(mert egyiküknél volt a kártya,a tulajdonosnál a pin kód),másnap bement a bankba és személyesen vette le a pénzt.
Csak hát megjött a vádirat,és a legnagyobb vádpont a bankkártyával való visszaélés.
A tulaj azt mondta hogy eljön a bíróságra és alátámasztja amit mondanak.
Így van rá esély hogy figyelembe vegyék?

kemping # 2011.12.30. 08:43

És ha nincsen bizonyíték,feltételezés alapján hozhatnak ítéletet?
Ha a kár megtérítik akkor egy 35 rendbelei kis értékre,üzletszerűen,bűnszövetségben elkövetett,csalásnál mi lehet az ítélet?
2009-es az ügy.

Köszönöm a válaszokat

ObudaFan # 2011.12.30. 09:16

Hogy a bíróság hogyan fogja a bizonyítékokat értékelni, az innen a távolból aligha dönthető el.

kemping # 2011.12.30. 09:23

Részbeni beismerő valómás.Amire nem volt valómás,arra meg nincsen semmi bizonyíték.
A nyomozó azt mondta hogy nem áll meg a vád,mert nem tudja mivel alátámasztani,de az ügyész úgy is megpróbálja
az egészet rájuk verni.
Van ilyen?

ObudaFan # 2011.12.30. 10:09

A nyomozónak itt már nem sok szerepe lesz.

kemping # 2011.12.30. 13:38

igen itt már nem sok szerepe van,csak kihallgatáson mondta.
Az ügyben kirendelt védő van,de nem töri magát.
Sok kérdésem lenne,fogadjak egyet vagy a kirendeltnek kéne inkább pénzt adni?
A felfüggesztett börtönbüntetés menyire reális egy olyan személynek aki kétszer volt büntetve,de nem számít visszaesőnek?

ObudaFan # 2011.12.30. 13:47

Nem irreális.

kemping # 2011.12.30. 13:55

Jogi tanácsadásra érdemes lenne felkeresnem egy ügyvédet?Vagy itt a neten nem lehet?

ObudaFan # 2011.12.30. 14:33

Itt a neten azért nyilván nem lehet olyan részletes tanácsokat adni.

kemping # 2011.12.30. 17:35

Feltételezés alapján szokott a bíróság ítéletet hozni?

ObudaFan # 2011.12.30. 17:40

Nem.

kemping # 2011.12.30. 17:55

Ezt azért kérdem,mert mint írtam van 35 rendbeli csalás,abból 10 el lett ismerve,de a bankkártya ami ennél a csalásnál lett használva,régebben már használták(hónapokkal ezelőtt) csalásra és ezért akarják az egészet ráverni arra a két emberre aki csinálta.De a 10 rendbeli csalás beismerésén kívül nincs más bizonyíték.Se tárgyi,se más.Vagy elég ennyi?