Elévülés+ erkölcsi bizonyítvány


ObudaFan # 2009.04.23. 10:12

Várjuk meg az új jogszabályt.

Jagermeister # 2009.04.22. 18:18

Köszönöm Ügyvéd Úr!

Akkor tehát abban bízhatok, hogy ez a mentesítés utáni 5 év nyilvántartásban szereplés fog lerövidülni vagy megszűnni a közeljövőben?

ObudaFan # 2009.04.22. 11:41

Szerepel a nyilvántartásban. Azért félreérthető a szöveg, mert annak ellenére azt mondja, hogy nem szerepel, hogy szerepel.

Jagermeister # 2009.04.22. 11:38

Tisztelt ügyvéd Úr!

"Nem, hanem a jelenlegi jogszabály szerinti szöveg a félrevezető, amint azt az Alkotmánybíróság meg is állapította."

1.Ne haragudjon, de ezt nem értem. Tehát azért lett bevonva a tartásim, mert félrevezető a jogszabály?

2.És akkor ez az, ami módosulni fog?

3.És akkor most szerepelek a nyilvántartásban vagy nem? Ha igen, akkor miről szól a mentesítés?
Ha nem, akkor meg hogyhogy még látják az ítéletemet egyesek?

Köszönöm!

Pallerin20 # 2009.04.22. 09:39

Tisztelt Ugyved Ur,

A jogeros itelet az elevulesi ido letelte utan automatikusan torlodik az erkolcsibol vagy kerelmezni szukseges. Ha igen milyen uton van erre lehetoseg.

Valaszat elore is koszonom.

Tisztelettel:
Alvin

ObudaFan # 2009.04.22. 08:30

Ha ugyebár az erkölcsimben az van, hogy a bűntettesek nyilvántartásában NEM szerepel, akkor hol szerepelek mégis, milyen nyilvántartásban, ami miatt a rendőrség ezt látta és bevonták a fegyvertartásimat?
Ezek szerint több nyilvántartás is van?

Nem, hanem a jelenlegi jogszabály szerinti szöveg a félrevezető, amint azt az Alkotmánybíróság meg is állapította.

Jagermeister # 2009.04.22. 07:22

És mégegy dolog. Ha ugyebár az erkölcsimben az van, hogy a bűntettesek nyilvántartásában NEM szerepel, akkor hol szerepelek mégis, milyen nyilvántartásban, ami miatt a rendőrség ezt látta és bevonták a fegyvertartásimat?
Ezek szerint több nyilvántartás is van?

Köszönöm!

Jagermeister # 2009.04.21. 17:48

Tisztelt Ügyvéd Úr!

Köszönöm gyors válaszát! Arra gondol, amit tavaly az Alkotmánybíróság eltörölt a nyilvántartási törvénnyel kapcsolatban? Mikorra várhetó Ön szerint ez a mósosítás, ami érintheti az ügyemet és milyen módon fogja érinteni?

ObudaFan # 2009.04.21. 17:14

Jelenleg nem. De jogszabályváltozás várható a bűnügyi nyilvántartás tekintetében.

Jagermeister # 2009.04.21. 17:12

Tisztelt Ügyvéd Úr!

2006-ban a bíróság 1.fokon jogerősem elítélt céges ügyben csalás vétsége miatt és 200.000 Ft pénzbüntetést szabtak ki, amit én rögtön rendeztem is.
Egészen idáig semmi gond nem volt, amíg 2 hete be nem adtam egy megszrzési kérlmet vadászfegyverre (2000 óta van fegyvertartási engedélyem vadászfegyverekre, sem a nyomozáskor, sem az ítéletkor nem vonták be) melyre múlt héten jött is a válasz gyorsan a rendőrségről, hogy kérlmemet elutasítják és ezzel együtt tartási engedélyem visszavonják és 3 napon belül adjam le a fegyvereimet, lőszereket és a tartási engedélyemet. Írja még, hogy fellebbezésre van lehetőség és a csekket is csatolta hozzá 4000 Ft-ról.

Az indoklásban ezt írja: "Tekintettel arra, hogy a mentesítés - büntetett előélethez fűződő hátrányok alóli mentesítés 2006.09.18. - beálltát követően 5 év még nem telt el, kérelme nem teljesíthető. Kérelme legkorábban 2011.09.18-át követően teljesíthető"

Kérdésem, hogy mivel már így is eltelt 3 év, nem lehet-e valami kérvénnyel valahová fordulva lerövidíteni ezt az időt, hogy engedélyem és fegyvereim visszakaphassam?

Köszönettel: Jagermeister

Hajo # 2009.04.20. 15:38

Tisztelt Ügyvéd úr

Olyan kérdéssel fordulok önhöz amire eddig még soha válszt nem találtam akárhogy próbáltam kideriteni. Sajnálatos módón tavaly kaptam a biróságtól 3 év próbára bocsátást (lopási kisérlet) viszont most jelenleg külföldön dolgozom (Egyesült Királyság) ahol bizonyos Criminal Record Buerau ellenőrzést kell megcsináltatnom.
Ahogy tudom én birói intézkedést kaptam nem pedig itéletet.
Mire számitsak illetve ez miatt én elvesztem a munkámat? Milyen nemzetközi szabályok vonatkoznak az ilyen esetekre?

Válaszát előre is köszönöm
Maimális Tisztelettel
István

ObudaFan # 2009.04.19. 09:29

szék

Nem fog.

kalicka

Nem szerepel.

kalicka # 2009.04.19. 01:42

Kedves Ügyvéd Úr!

Sok hasonló kérdést láttam, de nem vagyok biztos a dologban, minden eset egyedi, pontosan ilyet nem találtam, ezért én is megkérdezném...

Bolti lopás, 400 Ft értékben, első eset, az emberke nagykorú, együttműködő volt, végül nem vásárolta meg, visszaadta az árut, jegyzőkönyv megvolt, de példányt abból nem kapott.
Kérdésem lenne:
1, szerepel-e ez a szabálysértés az erkölcsi bizonyítványban
2, ha igen, munkahelyen, vagy doktori iskolába való felvételkor számít-e?
3, milyen egyéb következménnyel jár?

Válaszát előre is köszönöm!

szék # 2009.04.18. 11:18

Tisztelt Ügyvéd Úr!

A kérdésem a következő-1991.-ben a bíróság súlyos testi sértésért 8 hónap börtön bűntetetést szabott ki 4 évre felfüggesztve.Most a munkámhoz erkölcsi bizonyítvány kell.Szerepelni fog ez benne?És mikor fognak törölni a nyílván tartásból?
Válaszát köszönöm.

ObudaFan # 2009.04.14. 18:37

Nincs mit.

Anett01 # 2009.04.14. 17:59

Tisztelt Ügyvéd Úr!

Köszönöm gyors válaszát!

Tisztelettel

Anett

Barangolo # 2009.04.11. 14:21

Tisztelt Ügyvédúr !

Természetesen nem is a biróság látóköréből szeretne kikerülni , mert ezt tudom hogy úgysem lehet . Igazából a kérdésem arra kereste volna a választ , hogy ha mentesült akkor miért tüntetik fel büntetett előéletűnek az idézésben ?
Köszönöm eddigi válaszait , nem is szeretném önt ezzel tovább feltartani ! Látom sok még a kérdező rajtam kivül is , ezért további jó munkát és fórumozást kivánok önnek és mindenkinek !

Tisztelettel

Barangolo

ObudaFan # 2009.04.11. 13:11

Anett01

Szerepelni fog ez az erkölcsi bizonyítványomban?

Nem.

A bűnügyi nyilvántartásba vételem elévül e valamikor(ha csak valóban pénzbüntit kapok)és ha igen,kb. mikor?

A jelenlegi szabályozás szerint 5 év után, de ez előnyödre változhat a közeljövőben.

Ha most elfogadom a bíróság döntését,attól még fellebezhetek?és ha igen,mennyi időn belül?

Most vagy elfogadod, vagy fellebbezel (vagy kérsz 3 nap gondolkodási időt). Egyszerre elfogadni és fellebbezni nem tudsz.

Egy ilyen ügyet kb.mennyiért vállal?

A Magyar Ügyvédi Kamara Etikai Szabályzatát aligha lehet úgy értelmezni, hogy egy nyilvános fórumon akármelyik ügyvéd is ezt közölhetné.

ObudaFan # 2009.04.11. 13:06

Fölösleges kikérni az erkölcsit, mert a bíróság látja, hogy mi van a bűnügyi nyilvántartásban.

Barangolo # 2009.04.11. 11:43

Tisztelt Ügyvédúr !

Nagyon köszönöm a válaszát de sajnos szerepel az idézésben ill , vádiratban ! Nemtudom mit tehetnénk ez ügyben ? Mert ha esetleg kikérné is az erkölcsit , az nemhiszem hogy a tárgyalásig megérkezne ( Május 4-e ). Mennyi idő kb mire megkapja ?

Tisztelettel

Barangolo

Anett01 # 2009.04.11. 11:14

Tisztelt Ügyvéd Úr!

Jövő héten szerdán lesz tárgyalásom szolgálatban kötelességszegés vétsége miatt.
Előreláthatólag pénzbírságot kapok.
Kérdéseim a következőek:
Szerepelni fog ez az erkölcsi bizonyítványomban?
(bár az eddigiekben az olvastam nagyjából,hogy nem)
A bűnügyi nyilvántartásba vételem elévül e valamikor(ha csak valóban pénzbüntit kapok)és ha igen,kb. mikor?
Ha most elfogadom a bíróság döntését,attól még fellebezhetek?és ha igen,mennyi időn belül?
Egy ilyen ügyet kb.mennyiért vállal?

Köszönettel

Anett

ObudaFan # 2009.04.11. 10:27

Nem hiszem, hogy ez az idézésben szerepelni. (Esetleg vádiratban.)

Barangolo # 2009.04.10. 15:21

ObudaFan : Köszönöm a választ ! Akkor tulajdonképpen nem jogos a büntetett előéletű megnevezés a rendőrség részéről , sem az ügyész részéről az idézésben . Amit 8-10 Emberkének küldtek ki ezzel őt lejáratva , egy egész kistelepűlés előtt ! Mert ugye a hir itt gyorsan terjed ám ! Lehet ez ellen valamit tenni ? Bocs ha sokat kérdezősködök , de fontos lenne tudni.

Viszlát !

ObudaFan # 2009.04.10. 14:27

Mentesülni már mentesült. De ez nem azt jelenti, hogy ha új büntetőeljárás indul ellene, abban ne lehetne figyelembe venni a korábbi elítélését.

Barangolo # 2009.04.09. 22:17

Tiszteletem mindenkinek !

A kérdésem a következő : A báttyám 2005.jun.5-én kapott 4-hónap fogház büntetést 2-év próbaidőre felfüggesztve , garázdaság vétsége miatt . Továbbá 4.000-ft , pénzbirságot mellékbüntetésként . Ez miatt a mai napon jogos-e , a büntetett előéletű megnevezés személyére vonatkozóan ? Mert én olvasva a Btk-t ,úgy értelmeztem a dolgot , hogy a törvény ereje által mentesül amikor letelt a próbaidőre bocsájtás ideje . Miszerint teljes mértékben büntetlen előéletűnek kell tekinteni és nem tartozik számotadni előző vétségeről . Lehet hogy én értelmeztem rosszul , ezért kérném a válaszát valakinek . Előre is köszönöm !

Ui: A válasz sürgős lenne , mert már sajnos ismét BAJ VAN :-(