Elévülés+ erkölcsi bizonyítvány


folyami géb # 2016.01.18. 05:51

Sőt. Erkölcsit a büntetés kitöltésétől számított 5 év után kaphatsz (ha a a közügyektől eltiltás addigra letelik). Viszont, ha olyan bűncselekmény miatt ítéltek el, ami a 2005. évi CXXXIII. törvény 6. § (3) bekezdés c) pontjában szerepel (elég sok ilyen van), akkor utána még plusz öt év.

folyami géb # 2016.01.18. 05:51

Nem c), hanem b) pontban.

basarecept # 2016.01.18. 12:16

Udvozlok mindenkit!
2014 juliusaban kaptam 6 honap bortonbuntetest, de 2 ev felfuggesztett probaido lett belole. az a kerdesem, hogy a probaido meg folyamatban van ez ev juliusaig, de az erkolcsi bizonyitvanyban mennyi ideig fog benne szerepelni ez a cselekmeny? Az elkovetett buntett az 2009-ben volt, csak 2014-ben hirdettek iteletet. Ki fog kerulni az erkolcsibol valaha, ha igen mikor? Vagy mindig benne lesz?
Koszonom, es bocsanat ha volt mar ilyen kerdes.

folyami géb # 2016.01.18. 14:17

Nem derül ki a posztodból, hogy 6 hónap szabadságvesztést kaptál 2 évi próbaidőre felfüggesztve, vagy 2 évre próbára bocsátottak. Korántsem mindegy.

Ha próbaidőre felfüggesztett szabadsáhgvesztést kaptál, akkor a főszabályként a próbaidő tartama alatt vagy büntetett előéletű. A nyilvántartásból pedig gondatlan bűncselekmény esetén még 5 év, szándékos cselekmény esetén 8 év után kerülsz ki (de a normál erkölcsiben már nem szerepel majd ez az elítélés).

Ha csak próbára bocsátottak, akkor nem vagy büntetett előéletű most sem, a nyilvántartásból pedig a próba letelte után 3 évvel kerülsz ki.

basarecept # 2016.01.18. 14:50

Igen, 6 honap szabadsagvesztes 2 evi probaidore felfuggesztve, ...elnezest ha nem volt egyertelmu.
Koszonom

basarecept # 2016.01.18. 14:50

Igen, 6 honap szabadsagvesztes 2 evi probaidore felfuggesztve, ...elnezest ha nem volt egyertelmu.
Koszonom

Chelsea86 # 2016.01.18. 19:02

Akkor Én még jobban jártam !

folyami géb # 2016.01.19. 06:07

Mert te a polgárőrsééget kérdezted, basarecept meg azt, hogy meddig lesz nyilvántartásban. Az sem ugyanaz.

basarecept # 2016.01.19. 06:41

Igen, azért kérdeztem mert szeretnék letelepedni Angliában, de letelepedesi engedélyhez be kell vallani...azt itthon lehet-e tudni, hogy az idegen hatóság (itt Angliára értem) hozzáférhet az adatokhoz, ha netalán nem vallom be? Vagy ez unión belül egyértelmű? Erkölcsit csak állampolgársághoz kérnek, letelepedésihez csak be kell vallani. Tehát úgymond az erkölcsi bizonyítványt nem kell most le kérnem, csak akkor ha állampolgár akarok lenni

molnid # 2016.01.25. 16:00

Kedves forumozók!

A webes ügysegéd oldalon lehet erkölcsi bizonyítványt igényelni. Lehetőség van ezen belül megjelölni, hogy igazolást kérek a büntetlen előéletre. Továbbá kérhető erkölcsi tájékoztatás a rólam kezelt adatokról.

  1. Erkölcsi bizonyítvány + büntetlen előélet
  2. Erkölcsi tájékoztatás

A kérdés az, hogy a fenti 2 esetben mi fog szerepelni a bizonyítványban/tájékoztatásban, ha 16 éve jogerősen elítéltek és még letöltendőt is kaptam (amit 2000.novemberig töltöttem le)

Köszönök minden választ.

Zoli_40 # 2016.01.25. 18:58

Tiszteletem!
Az lenne a kérdésem, hogy kb 15 évvel ezelőtt voltam büntetve utoljára és kb 10 éve szabadultam. Valószínűleg az erkölcsiben ez még szerepel. Hol lehet kérvényezni a mentesülést, hogy ez ne legyen benne?
(az erkölcsi a CSOK-hoz kellene)
Válaszát előre is köszönöm!

folyami géb # 2016.01.25. 19:23

Hacsak nem életfogytiglanra ítélték, akkor egészen biztos, hogy molnid és Zoli 40 is tiszta erkölcsit kaphat, lévén a leghosszabb mentesülési idő is a kitöltéstől számított 10 év. Az meg 2000 óta már csak eltelt.

A hátrányos jogkövetkezmények alatt álló, büntetlen előélető személyek nyilvántartásában még szerepelhetnek, de az nem jelenik meg az erkölcsiben. Pontos válaszhoz ismerni kellene, hogy mikor szabadultak kitöltve és milyen hosszú volt a büntetés.

kinga90. # 2016.01.27. 14:59

Tisztelt Cím!
Nekem az lenne a kérdésem hogy a páromnak volt pénz bírsága és azt át váltották letöltendőre 2 napot volt börtönben de kifizettük ki is engedték,tavaly előtt.A kérdésem az lenne hogy erkölcsit kaphat,vagy ha nem akkor mikor?(CSOK miatt)

folyami géb # 2016.01.27. 15:33

Bármikor kaphat tiszta erkölcsit.

innocent123 # 2016.01.28. 15:51

Tiszteletem mindenkinek !

Fk.-s lopás , Fk.-s garázdaság, és egy sima felnőtt garázdaság miatt összesen kb 900 óra közmunkát kaptam.
Ha ezt ledolgozom, hogyan lehetne igényelni tiszta erkölcsit?.. Honvédségbe szeretnék menni és kellene oda

Ha valakinek van válasza e-mailre is írhatna nekem,megköszönném ! :)

cidinkes@freemail.hu

helló

folyami géb # 2016.01.28. 19:17

Erkölcsit bárikor kaphatsz, de az a katonasághoz kevés.

innocent123 # 2016.01.29. 13:27

úgy értem annak azt kell igazolnia hogy nincs ellenem eljárás vagy hogy soha életemben nem követtem el semmit sem ? (a Honvédséghez)
köszönöm a váálaszt :)

folyami géb # 2016.01.29. 18:12

Az biztos, hogy nem lehet folyamatban lévő eljárásod. A korábbi elítélés nem örök életre kizáró ok, de hosszabb ideig, mint amíg az erkölcsiben szerepel. Hivatásos vagy szerződéses katona akarsz-e lenni?

innocent123 # 2016.01.31. 11:52

Köszi géb !

Nem kaptam semmilyen eltiltást semmitől stb.

Amúgy hivatásosnak mennék.. :)

folyami géb # 2016.01.31. 16:30

Megnéztem, a 2012. évi CCV. törvény vonatkozik rád. Úgy tűnik, a közérdekű munkáktól még lehetsz hivatásos, a büntetőeljárás végéig viszint nem, utána meg ugye attól függ.

Trichie # 2016.02.02. 10:05

Tisztelt fórumozók! Tanácsot szeretnék kérni. Sajnos tavaly júniusban összetűzésbe kerültem a rendőrséggel kisértékű lopás megkísérlésének bűntettével és figyelmeztetést kaptam ami az erkölcsimben is benne lesz, soha nem volt bűntettem és soha többé nem is lesz!
2016 áprilistól külföldre, pontosabban Ausztriába szeretnék menni harmadmagammal dolgozni, így most kint nem fogok munkát kapni?
Ez az állítás mennyire állja meg a helyét?
"Ha kérnek elkölcsit a munkavállalásodhoz, osztrák erkölcsit fognak kérni
(Leumundszeugnis) nem magyart , az osztrák nyilvántartásban meg nem szerepelsz , úgyhogy ott tiszta a lapod"
Kérlek segítsetek!

folyami géb # 2016.02.02. 15:49

Teljesen mindegy, mert a magyar erkölcsi bizonyítványban semm szerepel.

Trichie # 2016.02.02. 17:01

Ebben sajnos nem lehetünk biztosak, tegnap igényeltem ügyfélkapun keresztül és még 1 hetet kell várnom mire kézhez kapom, sajnos az időt nem tudom visszatekerni hogy meg nem történtté tegyem az egészet, de most tűkön ülök... ezen múlik a jövőm!

folyami géb # 2016.02.02. 17:09

Egy hét múlva sem lesz semmi az erkölcsidben.

Trichie # 2016.02.02. 17:11

Novemberben voltam az utolsó meghallgatáson a Budapesti Ügyészségen, ott ismét elmondtam mindent és a kihallgatóm azt mondta hogy valószínűleg nem lesz folytatása az ügynek hiszen - most az ő szavait idézem - büntetlen előéletű vagyok, bevallottam, kár és lopás nem történt és mindvégig együttműködően viselkedtem. Annyi lehet még hogy a tulaj közmunkát vagy pénzbírságot kér kárpótlásul.
Idáig semmilyen írásbeli értesítést sem kaptam arról hogy az ügy lezárult... mit tegyek? nekem ezek a hivatali és büntetőjogi dolgok nagyon idegenek (szerencsére) de biztosat szeretnék már tudni, mert így nem merek külföldi munkát vállalni és kiköltözni.
A segítséget előre is köszönöm!