Elévülés+ erkölcsi bizonyítvány


folyami géb # 2016.02.02. 17:44

Na álljunk meg egy szóra! Az első posztodban azt írtad, hogy figyelmeztetést kaptál! Én ezt magamban lefordítottam jogi nyelvre: ezt a büntetőjogban megrovásnak hívják, és ehhez igazítottam a válaszaimat. Most meg kiderül, hogy sem nem figyelmezetés, sem nem megrovás, hanem még folyamatban van az eljárás? Akkor sztornó.

Nem kellmindenkinek jogásznak lenni, de azért még egy laikustól is elvárható, hogy úggy nagyjából le tudja írni, hol tart az ügye. Az meg senkit nem érdekel, hogy a tulaj mit kér.

kexx # 2016.02.03. 12:23

Üdv,
Egy 2013 márciusi ítéletben kaptam 1,5 évet, 3 évre felfüggesztetve. Ez a 3 év most fog letelni és szükségem lenne erkölcsire. Úgy tudom a felfüggesztés letelte után már kaphatok tiszta erkölcsit (bár a nyilvántartásban további 5 vagy 8 évig szerepelni fogok). Ezzel kapcsolatban lenne 2 kérdésem:

  1. A felfüggesztést a jogerőre emelkedéstől számítják vagy az ítélet hirdetés időpontjától?
  2. A felfüggesztés letelte után mennyi lehet az átfutási idő ami után már tiszta erkölcsit kérhetek? Ha pl márc 20-án telik le a 3 év, gondolom 21-én még nem reggel még nem kelek fel tiszta lappal...

Előre is köszi ha valaki tudja a választ!

folyami géb # 2016.02.03. 12:31
  1. A jogerőre emelkedéstől.
  2. De igen, a próbaidő leteltét követő napon 0 óra 1 perctől tiszta vagy.
kexx # 2016.02.03. 21:33

Ez jól hangzik, köszönöm a választ géb!

Trichie # 2016.02.04. 08:52

Géb bocsánatodat kérem hogy már a legelső hozzászólásomban nem részletezve írtam le a kérdésem. De viszont így, hogy most ezt javítva leírtam, mi a véleményed?
Ki lehet az illetékes jogi képviselőm/ ügyben járóm aki erről most hivatalos információt kiadhat? A nyomozó már biztos nem, a rendőrség sem, valamilyen büntetőjogi ügyészség? Sajnálom hogy az elején nem fogalmaztam elég részletesen, remélem ezen tovább tudunk lépni:)

folyami géb # 2016.02.04. 19:37

Kedves Trichie,

ne tőlem kérj elnézését, nem nekem okoztál kárt, de ha ne tudod még köznapi szavakkal sem lerni, hogy hogy áll az ügyed, akor szükségképpen csak rossz választ kaphatsz.

Akor, ha jól veszem ki, nem volt semmiféle ügydöntő határozat az ügyben, csak az ügyész meghallgatott novemberben (nyilván nem a budapesti, hanem valamelyik kerületi).

Én előszür felhívnám a kerület szerint illetékes bíróságot, hogy nyújtottak-e be vádat ellened. Ha nem, akkor vissza az ügyészségre, hogy mi történt az ügyben. Egy biztps: az erkülcsid tiszta, legfeljebb eljárás folyik ellened. Bármi mást az után lehet mondani, ha ezeket tudjuk.

Trichie # 2016.02.05. 14:43

Köszönöm segítséged, mivel már péntek délután van senkit nem találnék bent a Kerültei Bíróságon és az erkölcsim hétfőn érkezik meg postán.
Ettől független a hét elején ezen az elérhetőségen érdeklődjek?
http://birosag.hu/…leti-birosag
Ha az előbbi telefonszámon nem kapok választ az Ügyészség a következő?
http://mklu.hu/hnlp14/?…
Gondolom nem csak az adataimat fogják kérdezni hogy információt adjanak ki, mivel készüljek például ügyszám?

folyami géb # 2016.02.05. 15:40

Attól függ, melyik kerületi ügyészség járt el. Lehet, hogy telefonon nem fognak felvilágosítást adni, de azért egy próbát megér. Bíróságon elegek az adataid, ügyészségen jobb az ügyszám.

Ha meg nem mondják meg, akkor be kell menni, hogy a személyazonosságod tudják ellenőrizni, akkor úgyis megtalálják. Félfogadás a bíróságon - a büntető irodán - szerdán 9-15 óra, a többi munkanapon 9-11 óra, ügyészségen nem tudom, de azt megmondják telefonon.

buboq # 2016.02.05. 17:36

Üdvözlök Mindenkit!

Páromat majd 2010 ben börtönbe küldték 11 hónapra+ (((közügyektől eltiltották 1 évre))betörés miatt.
Előtte volt 1 év börtöne 3 évre felfüggesztve (2007)(betörés)!A felfüggesztett alatt "követte el " a másikat így 1év+11 hónap lett belőle!
Nos mivel nem vonult a büntetését megkezdeni lassan 6 éve
Feltételezéseink szerint elévülhetett a büntetése , mert kaptunk egy levelet a nemzeti választási irodától !
Szó szerint ez szerepel benne:
xxxx xxx .alatti lakost a központi névjegyzékből töröltem!

Indoklás : nevezett a választójoggal nem rendelkező polgárok nyilvántartásában szerepel, ezt figyelembe véve a rendelkező részben foglaltak szerint határoztam

határozatomat a választási eljárásról szoló 2013.évi xxxvi . törvény 82.§ (1) bekezdése , a 96 § (1) bekezdése b) pontja, a 97 .§ (2) bekezdés b) pontja és a 98 § (1) bekezdése értelmében hoztam meg ! A jogorvoslatomat illetékmentességet az illetékekről szoló 1990 . évi XCIII. törvény 33. § (2) bekezdés 1. pontja alapján biztosította. "

Ha jól tudom büntetés kitöltése után vagy büntetés foganatosítás elévülése után lép életbe a közügyektől való eltiltás?

Lehet reménykedni elévülésben?

Nagyon szépen köszönöm a segítségeket

folyami géb # 2016.02.05. 18:46

A közügyektől eltiltás a jogerőre emelkedéstől kezdődik, de nem számít bele az az idő, amíg az elítélt a büntetés végrehajtása alól kivonja magát. Így feltehetőleg az lehet a háttérben.

buboq # 2016.02.05. 19:29

folyami géb !
Köszönöm a válaszát!
Tudom ,tudom , vagy ezren leírták, és kérdezték !
De, hogy elévült a (büntethetőség(remélem jól fogalmaztam) azt honnét tudnánk kinyomozni?
Van olyan szerv ,ahova lehet valamilyen formában levelet írni elévülés megállapítására?
Vagy ügyvédet kell fogadnunk páromnak aki elvégzi ezeket a procedúrákat?

Köszönöm a válaszát

folyami géb # 2016.02.06. 09:19

A pontos megjelölés nem a büntethetőség, hanem a büntetés elévülése.

Az illetékes törvényszék büntetés-végrehajtási csoportja adhat felvilágosítást, de célszerű lenne ügyvéd, mert - bár minimális rá az esély - de mi van, ha mégsem.

buboq # 2016.02.06. 11:54

Köszönöm ismét a válaszát!

Még egy utolsó kérdés :
Egy ügyvéd milyen összegért vállalná ezt az a kinyomozást,úgy általánosságban ?

Köszönöm előre is!

folyami géb # 2016.02.06. 14:46

Na ez az, amiről fogalmam nincs. Igazából túl sok nem lehet, mert maximum egyszer kell bemenni miatta a bíróságra.

Trichie # 2016.02.09. 15:57

Sziasztok, szia géb!
Ügyemben az elmúlt 2 napban fejlemények történtek, egyrészt ma megérkezett az erkölcsim ami tiszta és a folytatásban úgy tűnik az is marad.
Másrészt tegnap a Kerületi Ügyészségtől egy levelet kaptam, miszerint idézem: "A kisebb értékre elkövetett lopás vétségének kísérlete miatt Ön ellen a BGFK XIV kerületi Rendőrkapitányságon ... bü számon folyamatban volt büntetőügyben a kerületi ügyészség B.XIV.7276/2015/3-1. számú határozatával a vádemelést Önnel szemben elhalasztotta."
A második oldalt is idézem:
"...bü számon folyamatban volt büntetőügyben TR gyanusítottal szemben a vádemelést a Be. 222 (1) bekezdése alapján 2(két) év időtartamra elhalasztom"
"Figyelmeztetem a gyanúsítottat hogy az ügyész vádat emel amennyiben a gyanusított a határozat ellen panasszal él illetve ha a gyanúsítottal szemben a vádemelés elhalasztásának tartama alatt elkövetett szándékos bűncselekmény miatt vádat emelnek"

Ezt úgy értelmezem a procedúra véget ért és ha 2 éven belül bármi törvényelleset csinálok (amire nem lesz többé példa!) akkor ezt az ügyet és az újat vádat emelnek és a most elengedett büntetést is behajtják rajtam. Mit gondoltok? Ezek szerint szabad az utam Ausztriába, kint tölthetem a fél éves idénymunkámat áprilistól bármilyen előéletemmel kapcsolatos hátrányos helyzet nélkül?

folyami géb # 2016.02.10. 10:22

Na, örülök neki!

Ez azt jelenti, hogy ha két éven belül bűncselekményt követsz el, akkor ebben az ügyben is vádat emelnek, és lefolytatják az eljárást. Ha nem, akkor megszüntetik.

Bár a büntetőeljárás hatálya alatt állók nyilvántartásában szerepelsz, de büntetlen vagy, és az is maradsz, ha a két év rendben letelik.

biborka4040 # 2016.02.10. 16:46

Üdvözlöm .A levelem kicsit hosszabb lesz,de próbálom rövidebben,és érthetően megfogalmazni.Évekkel ezelőtt megismerkedtem egy nálam jóval idősebb férfival,abban az időben még egy szexhirdetés által bukkant rám.Találkozgattunk.Aztán a férjemmel kibékültünk,kezdtem volna úgymond hanyagolni az illetőt.De aztán a férjemmel mégse úgy alakultak a dolgok,ismét kapcsolatba kerültem ezzel az emberrel.Albérletben laktam a gyerekemmel,nehézkesen éltünk,de azért elvoltunk.Egyszer kölcsönkértem az illetőtöl 100 ezer ft-ot.Az autójában adta oda,tanuk nélkül,de egy hibát követtem el,nem a saját nevemet írtam alá.Aztán a pénz egy töredékét visszaadtam.Aztán megint előkerült a férjem...És ezáltal azt az embert próbáltam "leépiteni".Sokszor hivogatott telefonon,nem vettem fel,tudtam hogy nem is inkább a pénz kell neki,hanem a testem.A lényeg az,hogy feljelentést tett ellenem a rendőrségen.Egyszercsak jött egy idézés a nevemre,csalás büntette vétsége miatt.Alig jutottam szóhoz.Aztán kihallgatás,tárgyalás,de nem jelentem meg,mégis kaptam büntetésként 1 év börtönt,két évre felfüggesztve..Aztán már nem emlékszem,hogy miként,de egy pártfogóhoz kellett mennünk ezzel az illetővel.Ott kijelentést kellett tennem,hogy a pénzt havi részletekben,csekken fizetem neki vissza.Nos,ez így is lett,egy pár hónapig.Mivel akkoriban ismét kettesben maradtam a gyerekemmel albérlet,stb.így nem tudtam neki fizetni.Aztán ismét találkozgattam az illetővel,mondván,hogy a testemmel törlesztek...De aztán ő egyre erőszakosabbá vált,sőt ha esetleg kedvem nem volt hozzá,jöttek a fenyegető sms-ek,hogy így meg úgy megbánom ezt még.Féltem.....tőle...Holott házasságban élt,és mélyen titkolta a kapcsolatunkat a felesége előtt,tehát az asszony mit sem tudott erről az egészről.Aztán néha találkoztam vele,pénzről olyankor nem volt szó,hogy mikor adom már meg.De bezzeg ha hosszabb ideig nem volt találka,ismét fenyegetőzött,hogy a pénzt mikor adom vissza,és hogy a 100 ezerből már több százezer lett,és ráfogok b...-ni,mert már végrehajtónál van az ügy...Megint féltem....Megint néha találkozgattunk.Ez így ment...Most együtt élek egy férfival már 4 éve,szépen éldegélünk hármasban a gyerekemmel együtt,aki még kiskorú.A páromnak nem meséltem erről a dologról.Tavaly kaptam egy levelet a népességnyilvántartó hivataltól,hogy x.y.felkérte a hivatalt hogy adják ki az én lakhelyem címét.És nyilatkozzak 8 napon belül,hogy belegyezésemet adom-e.Még aznap visszaküldtem egy levelet,hogy nem!!Ismét féltem....Aztán még aznap felhívtam az illetőt,miért akarja megtudni,hogy én hol lakom.A válasz az volt,hogy mert megint sokszor nem veszed fel nekem a telefont,pedig már olyan jó lenne egyet b...-ni,és kajánul nevetett a telefonba.Megjegyzem,ez az emberke már túl van a 70 éven,én 20-al fiatalabb vagyok.Régóta nem érintkezek vele szexuálisan,képtelen lennék rá,és persze a páromat nagyon szeretem.Dolgozunk mindketten,és neveljük a gyermekemet.A napokban az illető ismét akart találkozni a "szokásos"miatt.De mindig valamit kitalálok,hogy ezért vagy azért nem.Ő úgy tudja,hogy valahol albérletben lakunk kettesben a gyerekemmel,és hát gondolom,nagyon szeretné tudni,hogy hol.Most hogy ismét nem talákoztam vele,megint jött az sms hogy megbánom még ezt a három évet hogy ilyen g....-i vagyok,és a gyerekemet nagyon sajnálja mert nem is tudja hogy milyen szemét vagyok.A kérdésem tulajdonképpen az,hogy miként tudnám én ezt az ügyet lezárni?Van egy még annak valamilyen módja hogy én a fennmaradó tartozást,ami most jelen pillanatban nemtudom hogy mennyi,mert ha kamatozik azóta valahol,az már akár lehet 2-300 ezer ft,is,de végül is azt se tudom,hogy ez az ügy lezárult-e vagy sem.Én ide a párom lakásába már 4 éve állandóra vagyok bejelentve.Úgy gondolom,ha végrehajtónál lenne az ügy,már írásban megkerestek volna.Véget akarok vetni ennek az állandó zsarolásnak,fenyegetésnek,ez nem mehet így tovább.Ón szerint van megoldás ebben az ügyben?
És elnézését kérem ha hosszabbra sikerült a levél,de nem tudtam rövidebbre tömöríteni.
Várom válaszát.
ÜdvözlettelCsilla

biborka4040 # 2016.02.10. 16:49

Bocsánat,a levelemet egy új témakörbe kellett volna írni,ami utólag meg is történt.Elnézést,hogy idekerült először.

Trichie # 2016.02.11. 12:15

Köszönöm mindenki segítségét, új esélyt kaptam és élni fogok vele!:) nem érdemes hülyeséget csinálni mert évekre hátrányos helyzetbe hozhatom magam örökre megbélyegezve. Sajnos ennek a hülyeségnek meg kellett történnie hogy felnyíljon a szemem, további jó fórumozást és maradjatok ugyanilyen segítőkészek egymással! :)

dmoan # 2016.02.13. 13:37

Tisztelt Válaszadó! , azt szeretném kérdezni hogy az erkölcsi bizonyitványt kikérheti a munkáltato a tudtom nélkül? (vagy nekem kell kikérni és bevinni?)
válaszát előre is köszönöm

folyami géb # 2016.02.14. 17:03

Nem kérheti ki, de kötelezhet arra, hogy Te kikérd és bemutasd.

kobe26 # 2016.02.16. 12:38

Üdvözlöm Önöket!
A páromat 2013.szeptember 13.-án a páromat garázdaság miatt 1 év fogház büntetést szabott ki,melynek végrehajtását két év próbaidőre függesztették.1978.évi IV.törvény 271.1 bekezdése szerint.A kérdésem az lenne,hogy most 2016 februárjában kaphat-e tiszta erkölcsi bizonyítványt,ugyan is szeretnénk igényve venni a csok.kedvezményt.Kikértük amult héten az erkölcsit,de már annyira ezen forog az anyunk,hogy nem tudunk megnyugodni,mert ezen az egészen mulik vagy bukik a csok jedvezmény.Előre is köszönöm a válaszukat,nagyon megnyugtatna minket,hogy mit is várhatunk!

kobe26 # 2016.02.16. 12:41

Elnézést kérek a sok helyes írásért..az érintő kijelzős telefonok átka! :D

folyami géb # 2016.02.16. 20:35

Mivel a próbaidő már letelt, bizonyosan nem szerepel.

kobe26 # 2016.02.17. 04:36

Tisztelt folyami géb!
Köszönöm szépen,hogy ilyen gyorsan válaszolt!