Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


iren55 # 2011.09.11. 13:25

Kedves Sorstársak! Az előbb volt nálunk a MEOSZ helyi képviselője és azt mondta, hogy szept 30- tól megszünik a rokkant- parkoló kártya! Hallottatok erről valamit? Szept. 29.-én lélekben veletek leszünk! Sajnos 160km -re lakunk, nem tudjuk megoldani! Üdv: iren55

Túlélő # 2011.09.11. 14:09

iren55
Én úgy tudom,a már kiállított parkolókártyák a lejáratig érvényesek.Ezentúl pedig nem a háziorvos tölti ki a papírt,hanem az Ifoku bizottság.Utoljára ezt olvastam hivataloss oldalon,DE a mai rendszerben semmi sem biztos.

skorpió13 # 2011.09.11. 14:50

http://www.skorpiophoenix.eoldal.hu/…onyv.htmltájékoztató az érdeklődőknek.

Debra01 # 2011.09.11. 15:36

A honlap nem található. skorpió13
Viszont a törvények marha gyorsasággal változtathatóak, ahogyan az ábra mutatja

skorpió13 # 2011.09.11. 17:29

Debra01! Igen látom,már eltüntették.

vbartamonika@citromail.hu # 2011.09.11. 19:36

Sziasztok forumozok !

Kicsit késve írok mivel aki tudja az esetem és helyzetem nagyon nehéz most a pert megnyertem visszamenöleg fizetnek másik bírot kaptam ez legalább intézkedet nem elég két szakértői vélemény az elsönek kellet potlo papirt benyujtani.A másodiknak is azt irták erre a tárgyaláson csak a jogász volt ott a nyugdij intézetől meg a bíró és én és erre kijelentete a jogásznő ,hogy kérnek egy ujjab szakértőt én meg majdnem összeesetem jo hogy ültem. mondtam mire fel mivel potlo papira szolitoták fel a szakértőt igy a nő magyarázkododt megondolta magát az NRSZH és kér egy szakértőt én erre mondtam hogy nem megyek bele a biro átnézte a papirokat és fel volt háborodva hogy mennyi vélemény és mindeben benne van hogy alul vagyok értékelve.Erre a jogásznő felajánlja nekem hogy ha elfogadom 2011.05.28 tol az időpontot akkor megkapom a rokant nyugdijat na erre megint felment a pumpám mivel már 2009.07.19 töl megy az ügy és jövö áprilisba kell menem ujra felülvizsgálatra.És közöltem hogy semmi jövedelmet nem kapok még én fizetek magam után is.Na erre a biro begurult ujra megnézte a papirokat mondta ha kell be idézteti a második szakértöt is mondta a jogásznak na de megint felcsilant neki a dolog hogy egyértelmüen le van írva mindenhol hogy alul vagyok értékelve első és másodfokon .Igy mondja hogy kihirdeti az itéletet nem kell tanácskoznia senkivel igy magába megbeszéli az ügyet lezárta és felebezésnek nincs helye viszamenőleg megkapom az ujabb felülvizsgálat jövő áprilisban lesz. A jogász anyit mondot még megnézi a nyugdij intézet hogy rehabilitálható vagyok e.

És a másik helyzetem szegény anyukám megélte 62 évet rokkantan junius6 án volt 62 erre juli 3 kapot sztrokot majdnem a kezem közt halt meg talán van még remény a javulásra ne tzdjátok meg mik mennek a korházba és az utogondozokba leráztak minket az utobbi helyen mivel nem javitható meg ilyenek meg vak az egyik szemére meg mindig pelenka kell neki.Na erre szemész nézte talán olvaso szemüveg kell neki majd az öcsém elvite magán orvoshoz Pestre neurologushoz az ott ad kezelésekez neki már szol töbször hogy wc re kwll menni neki.Mentálisan még az éjjelek nagyon nehezek most elviték apukámhoz mert teljesen kikészültem már ugy látszik most jön ki minden rajtam és most kelene eldöntenem mi legyen anyuval ki bir itélni hogy beadja egy intézménybe apukám se nagyon tudja gondozni én meg mégjoban lerobantam.

Ime két rokant nyugdijas esete egy nyert egy megérte a korhatárt és már nem teljes értékü ember ilyen az élet ö mennyit dolgozot és milyen elátásokat kapot örület mi folyik a korházakba .

És még én nekem választani kell mert van itthon családom de kérdem én ki tudja az édesanyát elengedni a szivem szakad meg neharagudjatok a helyesirási hibáért.

Túlélő # 2011.09.12. 04:58

vbartamonika
Anyukádat sajnálom,Neked gratulálok a kitartásodhoz.Én még mindíg nem kaptam papírt.Vicc.

Túlélő # 2011.09.12. 05:01

Nem adhatnak ki többé parkolási igazolványhoz szükséges igazolást a háziorvosok. Az erről szóló rendeletmódosítás állítólag csak az első lépése a rokkantkártyás csalások kiküszöbölésének, és már készül az új rendelet, amelynek az alapján felelősségre is lehet vonni a trükközőket.

A probléma nem új, a kormányzat is több éve tudja, mi lehet a megoldás.

Megkezdte a kormány a mozgáskorlátozott-parkolási igazolványok (az úgynevezett rokkantkártyák) kiadását szigorítását. Első lépésként egy június végén hozott és már hatályba is lépett kormányrendelet – egyéb rendelkezések mellett – megszüntette azt a lehetőséget, hogy a háziorvosok állítsák ki a rokkantkártyához szükséges orvosi szakvéleményt.

Orvosi szakvéleményt a jövőben csak a Nemzeti Rehabilitációs és Szociális Hivatal (korábban ORSZI) orvosi bizottságai adhatnak ki. A már kiállított igazolványok ugyanakkor az érvényességi idejük lejártáig használhatók maradnak, és december 31-ig fel lehet használni a már kiadott igazolásokat is.

matyin # 2011.09.12. 05:30

Bizonytalanságban tartják a rokkantnyugdíjasokat
Annak ellenére nem történt semmi a rokkantnyugdíjasok felülvizsgálatával kapcsolatban, hogy a kormány a Széll Kálmánról elnevezett megszorító csomag bemutatásakor határozottan kijelentette, hogy ez év július 1-jétől elkezdi azt.

http://www.nepszava.hu/…/article.php?…

Debra01 # 2011.09.12. 06:27

Mikor engem először leszázalékoltak akkor még 55 éves koromban mehettem volna nyugdíjba.
Talán azért állapítottak meg csupán járadékot. Sőt, elég volt 10 év munkaviszony. Míg haladt az idő előre, addigra már 20 év munkaviszony kellett (ez is megvolt) már 60 évesen mehettem volna. Aztán bele estem a 62-be is, és a jelenlegi szabályozás szerint már, csupán 64,5 éves koromba mehetek. Jelenleg 32 évem van, úgy hogy 10 év rokkant járadékban részesültem.
Nem mehetek abba bizonyos 40 éves kor felettibe sem, mert csupán 32 évem van. Miközben felneveltem 7 gyereket. Mondja valaki, hogy igazságos a rendszer.

irma58 # 2011.09.12. 10:23

Szép jó napot mindenkinek

Olyan kérdésem lenne, hogy én idén júniusban kellett volna ismét bizottság elé menjek, de még semmi értesítőt nem kaptam!! Tud-e, vagy járt-e már így vki? Mi a teendő ebben az esetben? Minden választ előre is köszönök.

skorpió13 # 2011.09.12. 10:26

irma58!Várj türelemmel.Ameddig kapod a nyugdijat addig aggodalomra nincs okod.

tanárúr # 2011.09.12. 11:21

Ha nem kapott értesítést akkor nincs hova menni.Szerintem nem Önnek kell kezdeményezi a soros visszahívást.Lehet a kora miatt sem keresik már.

Ilona53 # 2011.09.12. 13:51

T:doktor
52 születéü férfi, 43 év186nap megállapitott idö, elmehetnék elörehozottba de novembertöl be kéne fizetni egy biz, összeget,mivelhogy 1ho álláskeresön vagyok nincs aki befizesse helyettem,
Onyi jav. hogy rehab járadékot inditsam el meg is van a lehetöségem de félö hogy a megállapitott elöre hozott nyugdiat nem fogom megkapni. 2012 máj lezsek 60 éves.

köszi sepipapa

skorpió13 # 2011.09.12. 16:32

http://www.origo.hu/…percrol.html Kicsike hír a rokkant nyugdijasoknak.

Adryen # 2011.09.12. 16:34

Egy ismerősöm rehabilitációs járadékban részesül, eddig Bt-nél dolgozott, ahol a munkáltató 60.000 Ft-os támogatásban részesült utána. Most a Bt. Kft-vé alakult és megvonták a támogatást. Ez szabályos? A Kft. nem kaphat semmilyen támogatást a rehab. járadékos munkavállaló után?

Ilona53 # 2011.09.12. 17:29

sepipapa
köszi a választ
2011-11-30-tól2012 máj=710.000ft.
2011.12.01-tölnyugdijas,
most álláskeresö
Kérdem a cégnek felkell vennie vagy csak átutalom neki a
fent nev. összege?
kösz

vbartamonika@citromail.hu # 2011.09.12. 17:30

Sziasztok mivel vannak itt újak is leírtam az én esetemet .
Rokkantnyugdíj 2 évig kaptam

1 fok 2009.07.17. 40% Tatabányán 2010.novemberig adta meg az orvos
2 fok 2009.10.05 42% Fehérvár Ahol elrendelik a hematológiai vizsgálatot ami vashiányosságot mutat ki szednem kell a vasat folyamatosan .Az evvel járó mellékhatások fáradság ...Itt embertelen bánásmódban volt részem az orvostól szóban. 2010 novemberig adta meg ismét az orvos ez a jogerős eddig.

Felebezünk a Munkaügyi Biróságon .

Közben betelefonáltam a bíróságra ott javasolta az ügyintéző,hogy írjak egy feloldó nyilatkozatott ,hogy betekínthesenek az orvosi papírjaimba amit eddig kaptak . Az igazságügyi szakértőt és kezelőorvosaimat az orvosi titoktartás alól felmentem.

Betegségeim.Két gerinc műtét sérv utána hegoldás és utána a mellékhatás jobb oldalra rongálja az idegszálat az evvel káró fájdalmak akinek van az tudja milyen.Nyaki gerinc kopás meg ízület .

Magas vérnyomás szivritmusszabályzot is kell szednem.
Vérzsír koleszterin gyógyszeres kezelés .Túlsúly
Utólag bebizonyítva diabétesz gyógyszeres kezelés.
=metabolikus szindróma

Nyelőcső egyharmada gyulladt rajta fekélyek

Por allergia

Csipökopás jobb oldalt folyadék szaporulat a csípőben majd lúdtalp

Emlőben jobb mál csecsemő tenyér nagyságú nyirok megnagyobbodás.Évente ellenőrzés.

Utólag neurologus m koponyában kisebb aneurizma fejlődési rendeleneség évente ellen.Visszatérő mély depreszíó fájdalom szindrómai gyógyszereket kapok erre is.

Fel a munkaügyi Bíróságon

1 tárgyalás 2010.08.25.Nyári szabadságolás miatt csuszát a behívás .

Ott elrendelik az első szakértőt .Aki nekem ad igazat visszaadja az 50 % és leírja nem vették előzőekben figyelembe az idegsebészeti leleteket.Ő mellém alva leirt mindent ,de nem alkalmazza a százalék számi mivel embertelennek tartsa.Irat pótlás mist csúszik az ügy öt hónapot mert elrendelte a bíró hogy százalékokra bontsa le a betegségeket.

2 tárgyalás 2011.01.16.Beleköt a bíró abba ,hogy nem hitelesen van számolva mert lehet az a számolás 55% is ,így elrendeli az újabb szakértőt .Mivel Átalakult a rendszer így megszűnt az akit pereltünk eddig az lett Kormányhivatali...így őket kellet perbe hívnom .Erre meg kellet várni a válaszukat és a fel időt is így most jelenleg az újabb szakértőt várom hogy kirendeljék.

Utólag bírónak benyújtva cukorul az igazolás reumatológustól,neurologustól és a megaláztatásról való leírásról.

2-dik kirendelt szakértő Pest 2011.04.26.
Itt Úgyanaz mint az első szakértőnél és még ö kijavitóta az első szakértőt, 57% ra.
Ő adott 53% és viszamenőleg megálapitóta a rokkant nyugdíjat és azt hogy minkét fokon alulu letem értékelve.
Tárgyalás újabb 2011.08.01

Új bírót kaptam ö nagyon rendes volt nem hagyta magát a jogásznak se akit kirendeltek az ügyben és megálapítóta ,hogy jár a rokkant nyugdíja és visszamenőlegesen megkapom.

Így mindenkinek kivánom ,hogy soha ne adja fel amig van kis remény.

kázmér58 # 2011.09.12. 17:45

Én egy más témában kérném a véleményeteket.A kormány azt akarja hogy a deviza hitelesek 180ft al vissza fizethetik a hitelüket.Csak annyit kérdeznék hogy ez csak a lakás hiteleseket érinti, vagy mondjok aki autó hitelt vet fel. Azok is élhetnek e4 ezzel a lehetőséggel

keke1 # 2011.09.12. 18:00

Kázmér!

Minden devizahitelest érint,de még nem szavazta meg a parlament.

keke1 # 2011.09.12. 18:07

Ismét egy olyan törvénytervezet ami a gazdagokon segit.
Vannak sokan akik simán ki tudnak fizetni 10-20-30 millió forintot,hogy ne menjünk messzire,a parlamenti képviselőknek kb ekkora deviza hitel tartozásuk van.
Orbán most módot adna nekik a rossz hitelből való kihátráláshoz.

szafika # 2011.09.13. 03:59

Doktor, azt írja ki a gép, h, az oldal nem található.

Túlélő # 2011.09.13. 05:10

első tárgyalás 2009 nov, igazságügyi szakértő-nekem ad igazat,nyufig felszólítja kiegészítésre.2010.Ismét nekem ad igazat.Országos igazságügyi orvosszakértői szakintézet 2011 szintén nekem ad igazat,őket is felszólítják kiegészítésre,nem változtatnak a véleményükön,sőt!. Én is perbe hívom a jogutódokat,mert változott a nevük :)!!!!Közben 2. ill 3. tárgyalá,ahol minden esetben kettesben ücsörögtünk a Bíróval.Jövő héten megyek NRSZH I fok mert a Bírói végzésben nem írták le,hogy nem vagyok rehabilitálható.Egyébként folyamatos 56%,munkába állás esetén nagyfokú állapotromlás várható.Ez le van írva a szakértői vélemenyekben.Egy hiányzó mondat miatt megint várhatok hetekig.Lehet jobb lett volna,ha tavaly nem sikerül újraéleszteniük.Nem lenne velem gondjuk,úgyis ezt akarják.Nem tudom meddig bírom még.2év után már elfárad ember,már nincs kitől kölcsönkérnem sem..ha tudnék utazni mennék én is a Parlament elé,de buszra sincs pénzem,és nem tudok annyit ülni sem. Ez van.Majd megírom mi lesz a vége.

matyin # 2011.09.13. 06:45

Kedves Mari55!

Én tapasztalatból tudom,hogy,akár a II.foku határozat napján sőt bármikor beadható az állapot rosszabbodásra.Lelettel kell igazolni a rosszabbodást.Ha még a per nem zárult le azt is érdemes végigvinni ha igazolható, hogy korában is járt volna a magasabb százalék.Ha az állapot rosszabbodásra is rossz a döntés, két per is folyhat egyszerre.Felebbezési határidőket be kell tartani.

skorpió13 # 2011.09.13. 06:54

A Doktor!Nálam sem található.