Tartozás elévülés 5 év után létezik?


Kovács_Béla_Sándor # 2016.07.20. 17:49

Arra már kaptál választ: a végrehajtás folytatódik az egyéb vagyonodra. Nem is értem, eddig miért nem tiltották a fizetésedet, inkasszózták a számládat stb...

gigi0064 # 2016.07.20. 15:46

Kovács úr,szabadjon megjegyeznem,a hozzászólása,nem válasz a kérdésemre.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.07.20. 15:44

Mondjuk, nem ismeri. Te viszont ismered, és lám, mégsem tartod be.

gigi0064 # 2016.07.20. 15:41

Kedves Scherlock,ismered a mondást,miszerint,ha hallgattál volna,bölcs maradtál volna??

Sherlock # 2016.07.20. 15:36

Végtelenül rosszindulatú, mert elvégzi a feladatot, amivel a társasház megbízta. A tűzoltók, rendőrök, meg a mentősök is mocsok emberek, azok is rendre azt csinálják.

Félig off

Sosem értettem, miért éli meg valaki sikerként, hogy nem fizette meg a tartozását, esetleg nincs is min végrehajtani.

On

Mondjuk ha jól értem volt per, aztán végrehajtható okirat, végrehajtó is, így csak a végrehajtót kell ösztökélnie, nem pereskedni.

gigi0064 # 2016.07.20. 15:22

Köszönöm a válaszokat,a helyzet a következő.Az ingatlanomra(már nem az enyém)évekkel ezelőtt bejegyeztette a jelzálogot,majd végrehajtásra adatta,majd árverezés útján már értékesítésre is került,ezért nm az enyém.Mindez az ő munkásságának gyümölcse,csak ott esett pofára,bocsánat,de ezt másképp megfogalmazni nem tudom,mert egy végtelenül rosszindulatú emberről van szó,hogy,mivel több teher is volt az ingatlanon,ezért a társasháznak a vételárból már nem jutott.Most természetesen tajtékzik,fenyegetőzik,hiszen,ami a célja lett volna,csak félig sikerült megvalósítani.Na ezért érdekel engem,hogy tehet e még ezek után bármit ellenem??

Kovács_Béla_Sándor # 2016.07.20. 14:37

Korábban a jelzálog bejegyeztetése még annál is egyszerűbb volt. Nem beszélve arról, hogy a jelzálog biztosíték, más hitelezőkkel szemben elsőbbséget jelent.

Rexor # 2016.07.20. 14:20

A fizetési meghagyás egyszerűbb.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.07.20. 13:54

Az, sajnos, egy ügyetlen - és jó eséllyel alkotmányellenes - rendeletmódosítás miatt már nem megy.

Sherlock # 2016.07.20. 13:46

Fenyegetőzés helyett akár csinálhatna is valamit és jegyeztethetne be zálogjogot az albetétedre.

capisca # 2016.07.20. 13:22

Nem. Legalábbis jogi úton nem, de a tartozás megfizetésére nyugodtan felhívhat.

gigi0064 # 2016.07.20. 13:20

Köszönöm a választ kedves capisca,nem azt kérdeztem,hogy mi a közösképviselő feladata....arra kérnék egyértelmű választ,elévült e tartozás,fellélegezhetek e,tehet e még bármit ellenem,a fenyegetőzése tükrében,miszerint,hiába az eltelt 5 év,ő érvényesíteni fogja,amivel fenyeget és eredményesen végződhet e ez számára?Köszönöm

capisca # 2016.07.20. 13:07

Szép napot mindenkinek!Kérdésem a hozzáértőkhöz,több éve felhalmozott(egészen pontosan 2011 óta)közösköltség tartozás,elévül e idő múltával?

Természetesen, 5 év az elévülési idő.

A közösképviselő azzal fenyeget,hogy nem fogja hagyni elévülni,újra és újra bíróságra fogja adni,míg csak a tartozás rendezésre nem kerül.

Ez meg a társasház, lakóközösség érdeke. Ez az egyik feladata a kk-nak.

gigi0064 # 2016.07.20. 13:00

Szép napot mindenkinek!Kérdésem a hozzáértőkhöz,több éve felhalmozott(egészen pontosan 2011 óta)közösköltség tartozás,elévül e idő múltával?A közösképviselő azzal fenyeget,hogy nem fogja hagyni elévülni,újra és újra bíróságra fogja adni,míg csak a tartozás rendezésre nem kerül.Érdembeni válaszokat köszönöm.

runningman # 2016.07.15. 03:35

Dr.KovátsSzilárd

Nekem is elévült egy hasonló combos összeg már évekkel ezelőtt, 5.5 év alatt, mert volt benne végrehajtási cselekmény is. Velem szemben is inkorrektek voltak, még a fellebbezésemből kiindulva is csináltak plusz büntetést, akkoriban a kiszabott bírság alapján kapták a férgek a prémiumot. Elévült a faszba minden, nem kapott a rablóbanda egy forintot sem.

Most olvastam, a könyvelők országos szövetségének elnöke szerint: ha egy vállalkozás évekig rendesen fizeti az adókat és egyszercsak jön vki és azt mondja, hogy eddig nem jól csináltad és komolyabban megbünteti visszamenőleg öt évre (adó+büntetés+késedelmi pótlék), akkor azt a tételt tanulja meg a vállalkozó, hogy ebben az országban a büdös életben adót többé nem fizet. Merthogy hiába igyekszik betartani a törvényt, ha a hatóság meg igyekszik lehúzni. Megtanultam én is, már évekkel ezelőtt - adót fizetni Magyarországon egyenlő a saját család meglopásával. (Olyan ez mint mikor 13 évesen eltépte az ellenőr a bérletem a buszon, mert el volt mosódva rajta a negyedik számjegy. Soha többé nem vettem bérletet, jegyet is csak akkor, ha másképp nem engedtek fel a buszra. Magyar embert hatóságilag nevelni nem lehet, a szankciók csak dühöt és ellentámadást váltanak ki. Sajnos aljas, sérült, korlátolt elmebetegek alkotják az államigazgatás 90-95%-t. Persze én is rájuk mosolygok a saját hivatalukban...)

MagyarDeviza # 2016.07.14. 19:41

Tizstelt Fórumozók!

Deizahitelemet felmondták 2010-ben, végrehajtás 2 éve elindult, de jelenleg semmit sem tesz sem a vegrehajtó sem a bank. Legutolsó hivatalos esemény idén januárban volt, amikor a Pénzügyi Békéltető Testület elutasította az elszámolási fellebbezésemet.
A bankkal más ügyben viszont tartom a kapcsolatot.

Ebben az esetben mikor indul az elévülési idő?

A válaszokat előre is köszönöm!

vi555555 # 2016.07.07. 18:26

Folyószámlámon a bank felmondta már 5 évvel ezelőtt a hitelkártya szerződésemet, valamint a személyi hitelemet, akiknek azóta már rendeztem hiteleimet. Átmentem egy másik bankhoz, és közben eladtam a lakásomat,de ugyanabban a házban 2 emelettel lejjebb költöztem. Ma kaptam egy ajánlott levelet, hogy a fizetési számla,valamint az ehhez kapcsolódó korábban felmondott folyószámlahitelemet a mai napig nem rendeztem. Ennek következtében a bank a velem kötött fizetési számla keretszerződést súlyos szerződésszegés okából a mai napon 2016.08.01. napra felmondja.Tájékoztatjuk, hogy a súlyos szerződésszegésnél a banknak nem kell felmondási időt alkalmaznia, de a bank önre nézve kedvezően eltér a szabályoktól. A levél a bank behajtási osztályáról jött. Felhívtam őket,és azt mondták, hogy vagy személyesen menjek be bármelyik bankfiókjukba,vagy írjak ajánlott levelet, hogy miként kívánom rendezni tartozásomat. Ha részletfizetést kérek, akkor növekedni fog-e az összeg, hiába fizetem rendesen a részletet? És ezalatt átadhatják-e végrehajtásra? Kérhetem-e hogy mivel a náluk volt hitelkártyámat és személyi hitelemet a mai napig törlesztem egy behajtó cégnek? Ez a mostani tartozásom 500.000 Ft lett az 5 év alatt.Ha a bank behajtási osztályától kaptam a levelet, bemehetek-e a hozzám közelebb lévő bankjukba megbeszélni hogyan részletfizetést engedélyeznek-e?

végrehajtó1 # 2016.07.07. 17:47

helyi adókra is az vonatkozik. Írj levelet hogy elévülés miatt töröljék.

Dr.KovátsSzilárd # 2016.07.02. 08:24

Kedves Fórumozók!
A NAV vagyonosodásim vége az lett, hogy 8 milliót kellene fizetnem. Most nem lényeg hogy mennyire inkorrektek és olyant akarnak rám verni, ami nem állná meg a helyét a bíróságon, én a legrosszabbra készülök. :)
Valóban elévül 5 és fél év alatt, ha nincs sem munkahelyem, sem ingatlanom, sem ingóságom, illetve, ha még ki is jelentkezem az országból.
A lényeg, hogy nem tudják miből vonni, nem tudnak mit foglalni.
Ugyan ez a kérdés egy végrehajtónak adott 220 ezres követeléssel is.
Köszönöm a válaszokat!

Dr.KovátsSzilárd # 2016.07.02. 08:21

Miért?

ius latratus # 2016.07.01. 17:45

Köszönöm mindenkinek, de azért Kompromisszuméktól várnék valami kompromisszumos javaslatot.

Sherlock

Nem, nem tag.

Burn Out # 2016.07.01. 15:51

valamilyen kompromisszumos megoldást kellene találnod. pl.: két-három kigyúrt személlyel nyomást gyakorolni, fenyegető smseket, leveleket küldeni, vagy valami ilyesmi.

Bea1 # 2016.07.01. 15:34

Jelentsd fel a nav-nál az ügyvezetőt! :)

Sherlock # 2016.07.01. 15:21

A Kft. tag az egyesületben?

wers # 2016.07.01. 15:19

:))
A saját egyesületemnek tartozik az egyik KFT-m” Ne vacsi előttre tervezd az egyeztető megbeszélést. Nehogy felkavarjon.