Túlfizetés visszafizetése


Zsolti4 # 2008.04.25. 19:37

Üdv!

Akkor tévedett a Démász, mikor az ő partnerük aki az ellenörző leolvasást végezte, rosszul olvasott, vagy elírt. A lényeg, hogy emiatt úgymond stornózták a régi számláim, és visszautaltak több mint 70ezret.
Aztán jött ugye az új tulaj, bediktálta az óraállást, és hasraesett, mi ez a rohadt magas számla. Kivizsgálás, és ja, a D-partner vagy milyen leolvasó hibázott, fizessem vissza, mert különben kikapcsolják az áramot, és újra kiszámlázták a stornózott számlákat. :)
Bementem, 2 részletre szedték szét a számlát, és fizetem vissza nekik.

Egyjogász # 2008.04.21. 05:57

Azt írod, Ti is leolvastátok közösen a vevővel az óraállást, így pontosan tudhatod, hgy milyen óraállásig kell fizetned.

Ebből azt is tudhatod, hogy a szolgáltató akkor tévedett, amikor visszafizette a pénzt, vagy most, amikor visszakéri.

Ha tényleg visszajár, kérj részletfizetést, biztos megadják.

nandy # 2008.04.20. 20:26

Köszönöm szépen :)) Jól esik, hogy gondoltál rám. :D

Kriszta11 (törölt felhasználó) # 2008.04.18. 15:40

Boldog névnapot kívánok Nandy!

nandy # 2008.04.18. 11:07

És vajon mivel bizonyítja az ELMŰ most, hogy a fél évvel ezelőtti leolvasás téves volt???

(Egyébként ha tényleg vissza kell fizetned, lehet kérni részletfizetést - megadják)

Zsolti4 # 2008.04.17. 16:36

Üdv fórum!

Tavaly ősszel eladtam a lakásom, a vevővel ahogy kell egyeztettük a villanyóra állást, befizettem a számlát, és kész. Kb egy hónapra rá jött a levél az áramszolgáltatótól, hogy kimentek ellenőrizni az óraállást, és túlfizetésem van, több mint 70ezer Ft, és 5 napon belül utalják. Utalták is, meg küldték a helyesbítő számlákat.
Most meg megint küldtek helyesbítő számlákat, mondván, az ő leolvasásuk volt téves, fizessem vissza.

Jól gondolom, hogy ezt vissza kell fizetnem?
Vajon hány részletben lehet?
Mert nem állok úgy, hogy kivágjam a farzsebből.