Számviteli törvény '2001'


Dred Bíró (törölt felhasználó) # 2001.05.28. 01:01

DakotaPress írta - 2001.04.2 1:35

Midőn készítettem a 2001-es számviteli szabályzatokat, közben egy egész rakás hibára lettem figyelmes...

Kedves Dakota Kartács,

Kit tisztelhetünk benned/Önben, hogy a 2001-es számviteli szabályzatok a nevedhez fűződnek?

jog-hurt (törölt felhasználó) # 2001.05.12. 17:36

Adóköteles külföldi jövedelmek

'A magyarországi illetőségű magánszemélyek által, külföldön nyitott bankszámlákon lévő betétekből származó jövedelmek adóztatását a legtöbbször az adott országgal megkötött kettős adóztatást kizáró egyezmény szabályozza.
Ennek az a jelentősége, hogy várhatóan júniustól a magyar magánszemélyek külföldön is nyithatnak bankszámlát. Ha azonban nincs ilyen egyezmény, akkor a magyar adózási szabályok az irányadóak. Németországgal például fennáll a kettős adóztatást kizáró egyezmény: a német bankokban elhelyezett betétek kamatai után a magyar szabályok szerint kell adózni.'

Eddig nem lehetett magyar állampolgároknak külföldi bankszámlájuk? Én úgy tudtam igen...

Mi a helyzet a képviselőkkel? A vagyonnyilatkozatok nyilvánosságra hozatala után sokszor lehetett hallani, hogy a képviselők külföldi bankokba menekítették pénzüket, így azokat nem is vallották be.

Hogyisvanez?

Dr Bubó # 2001.04.13. 21:00

Kedves Edina!

Amíg nem könyvelő addig vajmi keveset kell ilyesmivel foglalkoznia. Gyakorlatban ez úgy néz ki, hogy ÁFÁs számlát kér az étteremben, sőt ásványvíz és életvíz vásárláskor a boltban. (a szesz, üdítő stb is repibe mehet) Aztán az egészet odaadja a könyvelőnek a többi kiadási számlával együtt.

Különben nem ismerem a cége tevékenységi körét, de lehet hogy mást is el tud számolni, erre teljesen kimerítő választ kell hogy adjon a könyvelője.  

FE (törölt felhasználó) # 2001.04.13. 19:48

Kedves Bubó!

Köszönöm szépen a kimerítő választ! Ezek szerint még mindig csak a tervezet fázisban van a dolog, tehát még nem jelent meg a rendelet? És jelenleg az Áfa levonható a reprezentációs költségeknél?  Én (sajnos) nem vagyok jogász, és az erre vonatkozó rendelkezések (Áfa tv, TAO, Szja tv) értelmezésénél támadt egy kis bizonytalanság bennem...
Edina

Dr Bubó # 2001.04.13. 12:14

Kedves Edina,

a Pénzügyminisztérium tervei szerint bizonyos korlátok mellett ismét adómentesen lehet majd elszámolni a reprezentációs költségeket. Az elképzelések szerint visszamenőleges hatállyal januártól a társas vállalkozások árbevételének fél százalékáig, de maximum 2,5 millió forintig számolhatnák el adómentesen a reprezentációs költségeket, a nagy multik e fölött is. Az egyéni vállalkozóknál ugyanez a határ fél százalék, de maximum 100 ezer forint lehet. A közhasznú szervezeteknél a reprezentációs költségeket az árbevétel 10 százalékáig lehetne adómentesen elszámolni, ha minden igaz.

Bubó

FE (törölt felhasználó) # 2001.04.12. 21:48

Dr Bubó írta - 2001.04.12 15:27
Két és fél millió forintig adómentes a reprezentáció
A bruttó árbevétel 0,5 százalékát, legfeljebb két és fél millió forintot fordíthatnak idén januártól adómentesen reprezentációra a gazdasági társaságok.

Juhey! Már csak számlára ebédelek...
Szia Bubó!
Megjelent már erről a jogszabály? Hétfőn futottam egy kört ezügyben, de akkor még nem találtam meg, csak a hírét. Te tudsz vmi közelebbit?
Edina

Dr Bubó # 2001.04.12. 13:27

Két és fél millió forintig adómentes a reprezentáció
A bruttó árbevétel 0,5 százalékát, legfeljebb két és fél millió forintot fordíthatnak idén januártól adómentesen reprezentációra a gazdasági társaságok.

Juhey! Már csak számlára ebédelek...

Dr@ # 2001.04.05. 15:42

'Hülyének lenni alkotmányos jog' - Simliska Lajos ex-APEH

Ha az APEH-ról van szó én is imádok hülyének lenni!

Különben a törvény az annyira van az EU jogharmónizációtól, mint Makó Jeruzsálemtől.

Örülök, hogy itt is nyilt forum ebben a témában. Egy önálló Jogifórum már nagyon kellet.

Hunor # 2001.04.05. 15:36

Várjuk az adóforint vidámító híreket itt is!

DakotaPress (törölt felhasználó) # 2001.04.01. 23:35

[b:621ff9bf77]Kedves Kartácsak![/b:621ff9bf77]

Midőn készítettem a 2001-es számviteli szabályzatokat, közben egy egész rakás hibára lettem figyelmes. Eltekintve a szokásos pongyola - s emiatt alig értelmezhető - stílustól, a törvénnyel kapcsolatos kodifikációs munka minden képzeletet alulmúlt. Ebből fogok - napokon belül - egy helyre kis csokorra valót elővezetni, és erre kérem a T. Kartácsakat is!

Kissé megdöbbentő, hogy ez lenne az EU jogharmonizáció?