állandó lakcím


monalisa1 # 2010.01.29. 18:52

Ameddig a lakásnak a havi lakbér stb. költségeit valamint a közműszámlákat rendben fizeted, a kutyát sem fogja érdekelni hogy te aktuálisan éppen hol tartozkodol - főleg hogy havi rendszereséggel 2 hetet itthon tartózkodol.

Sokan vannak akik évekre belföldre/külföldre mennek dolgozni és csak alkalmasint vannak itthon. Az önkormányzatnak ebbe beleszólása nincs, ahogy a lakást sincs joga "elvenni".

Tehát az állandó lakcímed itt van, egy tartózkodási helyre való bejelentkezés máshová meg bármely okból lehetséges.

Hogy az össze-vissza időpontban érkező számlák határidős befizetésével ne legyél esetleges késedelemben, nyíss bankszámlát és arról átutalással ill. csoportos beszedéssel tudnád fizetni ami éppen érkezik.

A saját lakásod kincs, azt a későbbeikben se add fel - semmiért és senkiért. (Soha nem lehet tudni a későbbeikben miként alakul egy párkapcsolat...)

Külön írom: a gyermek apjának beleszólása lehet abba ha netán végleg máshová költöznél...

Kívánom a legjobbakat!

"Mona"
laikus hozzászóló

moncsibaba34 # 2010.01.29. 19:52

Kedved monalisa 1 !
Köszönöm hogy írtál és hogy ilyen gyorsan! Szavaid megnyugtattak és nagy kő esett most le a szívemről! És köszönöm a jókivánságot is! Viszont kívánok én is minden jót neked!
Szia! moncsibaba34

monalisa1 # 2010.01.29. 20:00

Szívesen.

Azt most nem tudom hogy a szülővel (= főbérlővel) együttlakó kisgyermek automatice bérlőtársnak tekintendő-e vagy sem, de mivel sajnos mindenki halandó..., alkalmasint egy pár soros levél az önkormányzat lakásügyi irodájának hogy kell-e a kiutaló határozozatot módosítani és abban már a srácot is megnevezni?!

Playe # 2010.02.02. 10:55

Sziasztok!

Az alábbi kérdésem lenne: A barátnőmmel odaköltöztünk édesanyámhoz, s a barátnőmet szerettük volna bejelenteni édesanyám házába, de édesanyám azt mondta, hogy ez nem lehetséges, mert akkor adót kellene fizetnünk az APEH-nak, mert az APEH rendszere úgy fogja látni, mintha a barátnőm albérlő lenne nálink (mivel nem családtag), ergo van bevételünk utána, s emiatt adóznunk kell. Az a kérdésem: tényleg így van ez? Ha édesanyámhoz bejelentenénk a barátnőmet, akkor adóznunk kell utána?

Immaculata (törölt felhasználó) # 2010.02.02. 10:59

:))

Adót a bevétel után kell fizetni, a bevételt pedig be kell vallani.

Édesanyád megnyugtatására közöld vele, hogy a mai naptól élettársad a barátnőd.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2010.02.02. 11:00

*

harcisun # 2010.02.06. 09:02

Üdv mindenkinek!

Segítségeteket szeretném kérni abban, hogy mit örténik, ha nem lesz se állandó lakcímem, se ideiglenes.
Van munkahelyem, iskolába járok, bankszámla stb. Ezeket érintheti negatívan?

Ha valakihez bejelentkeznék állandóra, akkor annak ez járhat valamiféle negatívummal? Kapnék ezzel jogokat?

Segítségeteket előre is köszönöm!
Harcisun

pirospottyos # 2010.02.13. 20:10

Ha nincs lakcím az nem jogszabályszerű.
Hajléktalan személy.
Érdemes lenne átgondolni, hogy a hivatalos (APEH, TB, OEP, Választási papírok) iratokat nem fogja megkapni.

Önmagában az, hogy valaki valahol lakik tulajdonjogot nem keletkeztet.

monalisa1 # 2010.02.13. 20:19

Bankszámlát nyítni állandó lakcím és/vagy tartózkodási hely hiányában nem lehetséges.

szees # 2010.02.23. 14:10

Kérnék egy kis tanácsot. Van egy nénike, neki három gyereke, és adott a néni férje. Nénike a lakását még életében nekiadja a három gyerekének és haszonélvezetet irat a férjére. Miután meghalt, a férjnek élettársa lesz, akit állandó lakcímre bejelent a gyerekei tulajdonában lévő lakásba. A bácsika is meghalt. A gyerekek az élettársat felszólítják, hogy a lakásból jelentkezzen ki, erre fél év haladékot is adtak, de ő ennek nem tesz eleget, sőt részt akar a házból. Én úgy gondolom, hogy - mivel állandó lakcímről van szó -, a gyerekek csak bírósági uton tudják az élettársat "eltávolítani" a házból. Jól gondolom?

monalisa1 # 2010.02.23. 20:41

Ha a hölgynek nincs másutt saját lakása akkor nem lesz olyan egyszerű őt kirakni.

"Mona"
laikus hozzászóló

arni81 # 2010.02.23. 22:22

Helló!
Egy kérdésem lenne hozzátok, ha tudtok kérlek segítsetek.
Édesapám egyik jó barátjához szeretnék költözni. Szívességi lakáshasználati szerződést szeretnénk kötni, mivel nem kért pénzt az ott lakásunkért.

Kérdésem az lenne, hogy ezzel a lakáshasználati szerződéssel állandó lakcímet tudok-e létesíteni az adott címre? A tulajdoni lapon, a lakáshasználati szerződésen és a személyes okmányokon kívül kell-e valami más irat, okmány az állandó lakcím létrehozásához.

Előre is köszönöm a segítségeteket.

monalisa1 # 2010.02.23. 23:02

Szerintem valamit elhallgatsz...

Ezen túlmenően nagy marha lenne ha engedményezné az állandóra bejelentkezést - bárkinek is.

Neked van állandó lakcímed a papád lakásában, a barátjáét használni ingyen nagy kegy - elégedj meg ennyivel.

Tehát tartózkodási hely melyet 5 évre állítanak ki, lejártával hosszabbítható.

"Mona"
laikus hozzászóló

arni81 # 2010.02.24. 21:04

Nem szerettem volna a részletekre is kitérni, de akkor most megteszem.
Az édesapám külföldi állampolgár. Ő nem is él itt. Én visszahonosítással kaptam meg az állampolgárságot.
A volt barátnőm budapesti, náluk laktam ezidáig. Ott voltam bejelentve ezidáig, viszont pár hónappal ezelőtt szakítottunk és az édesanyja kijelentett onnan, ezért szeretnék egy állandó lakcímet.
Remélem elég kimerítő volt az okfejtésem.
Várom válaszaitokat, tanácsotokat.
Köszönöm!

monalisa1 # 2010.02.24. 22:10

Értem, kanyargós az eddigi életútad...

Nagyon sok embernek nincs un. állandó lakcíme - ettől még jól megvan. Az a lényeg hogy az okmányirodán a tartózkodási hely rendezve legyen, így senki sem piszkálhatja stb.

Szerintem az állandó cím engedményezése azért rizikós mert ha nincs saját lakásod másutt, akkor problémás onnan téged kirakni - adott esetben.

http://www.magyarorszag.hu
a megjelenő honlap bal felső sarkában lévő ablakba írd be az állandó lakcím kifejezést., hivatalos információkhoz jutsz.

"Mona"
laikus hozzászóló

monalisa1 # 2010.02.24. 22:12

A 16. találat az állandó lakóhelyről.

monalisa1 # 2010.02.24. 22:34

Hogy magamat kijavítsam: már jó ideje nincs állandó lakcím., bejelentett lakóhely van és tartózkodási hely.

arni81 # 2010.02.26. 18:33

Köszönöm szépen a segítséget.

monalisa1 # 2010.02.26. 19:33

Szívesen.
Amúgy végül is nem rossz új életkezdet -a volt pártkapcsolat után- hogy egy lakást önállóan lakhatsz majd. És ha a szomszédokkal kijössz: viszonylag csendes lakáshasználat stb. remélve hosszú évekre megütötted a főnyereményt...

Üdv.

Nina0718 # 2010.03.06. 16:14

Sziasztok! Érdeklődni szeretnék, hogy mennyi lehet ideiglenes lakcím bejelentőből? Mert nekem már van egy, de szükségem lenne még egyre. Válaszotokat előre is köszönöm!

Üdv.

monalisa1 # 2010.03.06. 17:17

Pl. valaki pár hónapig itt pár hónapig amott ahogy az életvitele és/vagy munkája ezt szükségessé teszi, és fontos hogy adott időszakban elérhető legyen.

Nem hiszem hogy jogszabály korlátozná a bejelenthető tartózkodási helyek számát.

"Lisa"
laikus hozzászóló

monalisa1 # 2010.03.06. 17:19

Bejelentett lakóhely van és bejelentett tartózkodási hely van, ezen utóbbiból akár több is.

Bekipada # 2010.03.08. 13:09

"Segítségeteket szeretném kérni abban, hogy mi történik, ha nem lesz se állandó lakcímem, se ideiglenes.
Van munkahelyem, iskolába járok, bankszámla stb. Ezeket érintheti negatívan?"

Ezt még februárban tette fel egy fórumozó, de szerintem nem kapott rá kielégítő választ és engem is érdekelne. Monalisa válaszolta, hogy bankszámlaszámot nem lehet nyitni, de mi van ha már van és csak társkártyás? Maga a számla nem az ő nevén van. Orvosi ellátást befolyásolja-e, mert a tb van fizetve utána, mivel van munkahelye.
Előre is köszönöm, ha valaki tud ezekre választ adni!

monalisa1 # 2010.03.08. 15:55

Az orvosi ellátáshoz ha semmi más de tartózkodási hely-kártya szükséges, mivelhogy a lakcím alapján valamelyik háziorvos körzetéhez fogsz tartozni, vagyis a TB kártyát ennek alapján lehet leadni a dokinál.

Miért problémás neked egy tartózkodási helyet regisztráltatni az okmányirodán? (A későbbiekben ha már nem aktuális egyszerűen kiíratod azon címről magad.)

"Lisa"
laikus hozzászóló

Kati69 # 2010.04.01. 21:52

Kedves Fórumozók!

Óvodai jelentkezés előtt állunk, 2 sarokra van tőlünk a vágyott óvoda, de az Önkormányzat a körzethatárt pont nálunk vágta le és mi már egy távolabbiba tartozunk. Ismerünk egy nénit a megfelelő körzetben, megkértük, fogadjon be bennünket papíron arra a néhány hónapra, de nem nagyon mer ráállni, mert nem tudja, milyen veszélyekkel, hátrányokkal járhat ez illetve vissza tudunk-e bárhogy élni vele. Mivel tudnám őt megnyugtatni, milyen biztosítékokat tudok adni neki, pl.ki tud-e minket jelenteni a hozzájárulásunk nélkül, ha a szükségesnél tovább maradnánk a címén? Hangsúlyozom, van saját lakásunk nem messze az övétől, és a férjem maradna, csak én iratkoznék át a lányommal. Köszönöm előre a tanácsokat.