állandó lakcím


wers # 2015.10.19. 16:26

úgy értettem, hogy nem jelentkezhet ki, csak új bejelentéssel. Ha nincs hova, tetpülésszintű lakcímigazolványt kap. A fiktiválást a hivatal végzi, de azt nem magára kéri a személy.

benöke1 # 2015.10.19. 16:43

Odaköltöztem...a megszünt haszonélvezetbe,a tulaj lánya írta alá az okmányirodában,hogy odaköltöztem....az azóta megszűnt haszonélvezetbe..van lakcím kártyám...és ingyen vyl.lálhatok...valamint az adókat fizethetem

benöke1 # 2015.11.20. 17:00

Ki jelenthet be tulajdonos nélkül?Lánya,aki oda volt bejelentve?

wers # 2015.11.20. 17:36

Miért is kérdés ez? Elvileg persze nem. De az ügyintéző alapból nem kérdőjelezi meg az aláírás hitelességét. Te miért kérdőjelezed meg?

wers # 2015.11.20. 19:19

Kedves Business Law, átkeresztelték a fogalmakat (ne kérdezd, miért)

Ami régen állandó lakcím volt, az most a lakóhely, az ideiglenes lakcímet pedig tartózkodási helynek becézik. Ami egyébként 2 évre szól.
Utóbbi önmagában meg létesíthető.

wers # 2015.11.20. 19:25

Nem. 2 évente.

wers # 2015.11.20. 19:26

De szerintem ez már régóta így van, az előző lánykori nevén is így volt.

wers # 2015.11.20. 19:30

Egyébként benöke1, ugye a lakcímbejelentést a te részedről ugye te írtad alá? Remélem.

wers # 2015.11.20. 20:04

Öt év, ok, kevertem az értesítési címmel (sokan ezt választják, nem kell hozzá senki hozzájárulása)
De lakcímmel minden állampolgárnak rendelkeznie kell, tartózkodási csak e mellett létesíthető.

Településszintű bejelentés mellett sem lehet tartózkodási hely bejelentés.

wers # 2015.11.21. 07:59

Kap egy másik lakcímkártyát, amin az áll, hogy
"lakcím:
”"

:))))

Tegnap láttam egy kitöltött adatlapot az alábbiakkal:

Anyja születési neve: Édes Anya

wers # 2015.11.21. 08:29

Üres lakcímkártyád van? Csak a neved van rajta?

wers # 2015.11.21. 08:53

Mindig sejtetem, hogy vannak fekete lyukak a közigazgatásban.

Kíváncsi lennék, hogy ez hogyan sikerült, mert alapból a rendszer ilyent nem képes produkálni.

Lakcím a rendszerben saját kérelemre nem törölhető. Ha nem tud átjelentkezni, akkor lehetőség van településszintű bejelentésre, de az szerepel a lakcím igazolványon. És még egy jogcím, mikor nincs bejelentett lakcím: külföldön élő Magyar állampolgárként regisztrálják, és akkor törlik a a lakcímet.

Más által benyújtott kérelemre lehet fiktiválni. Vagyis annak van értelme.

wers # 2015.11.21. 09:18

Hmmm... :) hiszek neked. Elvileg nem lehetett volna.

Bocs, ez kb. mikor volt? És nem hívták fel a figyelmet, hogy lakcím nélkül sok dolgot nem fogsz tudni intézni, pl. alap szolgáltatási szerződések, de még jogosítványt sem lehet hosszabbítani?

wers # 2015.11.21. 09:38

Ja, 8 éve... a drága önkormányzatok. Akkor még nem volt ennyire "hülyebiztos" a rendszer. Teret adtak az improvizatív akcióknak.

benöke1 # 2015.11.21. 16:30

T.wers,mert igy az adásvétel akár semmis is lehet...Elmü tulajdonosi változást is a tulaj lánya írta alá..anyja helyett...hamisitotta

benöke1 # 2015.11.22. 07:08

T.c.Haszonélvezetet kaptam......Tulajdonos lánya,aki oda volt bejelentve jött velem az okmányirodába...anyja nevében,meghatalmazás nélkül irta alá.Ezt tette az elmü bejelentkezö lappal is...,amit csak a tulajdonos tehet meg..egyszerüen aláhamisitotta.....

benöke1 # 2015.11.22. 07:08

T.c.Haszonélvezetet kaptam......Tulajdonos lánya,aki oda volt bejelentve jött velem az okmányirodába...anyja nevében,meghatalmazás nélkül irta alá.Ezt tette az elmü bejelentkezö lappal is...,amit csak a tulajdonos tehet meg..egyszerüen aláhamisitotta.....

benöke1 # 2015.11.22. 07:08

T.c.Haszonélvezetet kaptam......Tulajdonos lánya,aki oda volt bejelentve jött velem az okmányirodába...anyja nevében,meghatalmazás nélkül irta alá.Ezt tette az elmü bejelentkezö lappal is...,amit csak a tulajdonos tehet meg..egyszerüen aláhamisitotta.....

benöke1 # 2015.11.22. 08:57

Nem ugyan az a neve....átvertek.Szeretném semmisé tenni...úgyanis hiába van lakcíme...de életvitelszerűen nem élhetek ott...jegyző jogerősen kitiltott..földhivatal már levette a haszonélvezetem

benöke1 # 2015.11.22. 08:58

Ügyvédjük is átvert

benöke1 # 2015.11.22. 15:16

Már csak az ingatlanszakértő véleményét várjuk...tehát semmis lesz az adásvétel...ügyvédemet állam finanszirozza,ö is tudja mi volt..kolléganőjet etikai okokból nem hívta be tárgyalásra...érdekes...az etikus,hogy tölem elég magas sikerdijat fog kapni..plussz az államtól is.A két keresetlevelen kivül semmit nem csinált....itt kaptam több értékes infot....

benöke1 # 2015.11.22. 15:53

Haszonélvező sem..csak itt vagyok bejelentve..de kivagyok tiltva...jegyzői jogerős határozattal...trükk az volt benne,hogy a kommunális adót,valamint legelhetek..tehát rendben tarthatom az évtizedes dzsumbit...

Mlaszlo # 2016.01.19. 12:27

Szep napot

A kerdesem az volna jogossan szuntetik meg az allando lakcimet ha nincs masik hej ahova be lehetne jelentkezni.

A tortenetem a kovetkezo a lanyom nevere vettem ingatlant amire a haszon elvezeti jogot ra irattam , igaz nem tartozkodom ott de a hivatalos ugyeimet nem tudnam maskent intezmi,az okmany irodaba akartam a jogositvanyt hosszabitani erre kozlik velem nem tudjak megcsinalni mert fiktiv a lakcimem ,nem ertem hogy hogyan lehet ezt megtenniuk.

Rexor # 2016.01.19. 12:48

ELőször szerintem a lányodat kérdezd meg, hogy miért jelentett ki.

wers # 2016.01.19. 15:43

Mlaszlo, elég szokványos az eset. Ott az okmányirodában adhattak volna bővebb felvilágosítást.
Bizonyára az eljárás során többször próbáltak megkeresni, pl. először beidéztek. Amennyiben nem volt mást ismert elérhetőséged, oda küldték, ahova be voltál jelentve. Mivel nem ott laktál, és nem gondoskodtál, hogy a küldeményeid eljussanak hozzád, végül fiktiválták a lakcímedet. De erről sem értesültél ezek szerint.

Mivel fő szabály szerint a lakcímnyilvántartásban lakóhelyként az a cím szerepel, ahol a személy életvitelszerűen lakik, és te nem ott laktál, laksz, helyesen járt el a hivatal.

A többit tényleg a lányoddal kell tisztázni.