árvasági ellátás


Dubee # 2014.03.08. 18:05

Felhívtam őket is, az volt a válaszuk hogy még nem igazolta vissza a jogviszonyomat az oktatási hivatal.
Csak azt nem értem, hogy miért olyan nehézkes mindezt megtenni.

ahamima # 2014.03.07. 19:12

Dubee

Ez az a kérdés amire, az iratanyaga ismerete nélkül nehéz választ adni. A tanácsom, hogy hívja fel az elbíráló szervet és kérdezze meg a késedelem okát. Mást tenni és az okokat keresni felesleges.

Üdvözlettel: ahamima

Dubee # 2014.03.05. 14:32

Üdvözletem!

A Budapesti Gazdasági Főiskolára járok, felsőfokú 2 éves vendéglátós szakon vagyok, tavaly töltöttem be a 23-ik életévemet. A testvérem középiskolába jár, az idén fog érettségizni, mindketten az öcsém és én egy időben igényeltük az árvasági ellátást. Az ő számlájára már megérkezett az árvasági (az elmaradt hónapokkal együtt) míg az enyémre még mindig nem. Az lenne a kérdésem hogy miként lehetséges mindez illetve mikorra várható az utalás? Miért ez a késedelem?

Válaszát előre is köszönöm

Tisztelettel Dubee

ahamima # 2014.02.12. 18:12

KatiLilla022

Ameddig a 25. életévét be nem tölti és az árvaellátásra való jogosultsághoz megfelelő oktatásban vesz részt, addig nincs jelentősége, hogy milyen képzésben részesül, az árvaellátás megilleti.
A fontos, hogy az árvaellátásra jogosító képzés legyen.

Üdvözlettel: ahamima

KatiLilla022 # 2014.02.07. 20:43

Tisztelt Szakértők!

Jelenleg első éves hallgató vagyok a Gazdasági Főiskolán, Felsőoktatási szakképzésen. Azt szeretném kérdezni, hogy ha sikeresen elvégzem majd ezt a 2 éves képzést, elkezdhetnék-e még egy más jellegű Felsőoktatási szakképzést? Vagy csak akkor járna tovább az árvaellátás, ha a FOSZK után magasabb szintű, főiskolai alapképzést kezdenék el?

Előre is köszönöm válaszukat!

WWallace # 2014.01.27. 17:34

Kedves Nóri*,

egyáltalán nem fogják megvonni! Az árvaellátás mellett korlátozás nélkül lehet dolgozni.

Nóri* # 2014.01.26. 10:52

Tisztelt Válaszadó!
16 éves vagyok nappali tagozatos és az iskola mellett szeretnék elmenni dolgozni ? akkor az árvaságit végleg megvonják vagy csak addig ameddig dolgozom ?

WWallace # 2014.01.20. 17:37

Az árvaellátást nem érinti semmiképpen a mellette folytatott keresőtevékenység; lehet nyugodtan dolgozni.

Az ellátás arra az időre jár, amikor nappali tagozatos tanulmányokat folytat, tehát a február-augusztus közötti időre nem. Az újrafolyósítást majd kérelmezni kell a Nyugdíjfolyósító Igazgatóságnál.

Daniel90 # 2014.01.17. 20:31

Kedves Szakértők!

Láttam, hogy már korábbi fórumozók is érdeklődtek munkavállalás és az árvasági ellátás kapcsolatáról.

Az én esetemben arról volna szó, hogy csupán nyári szezonban dolgoznék. Kíváncsi vagyok, vajon ez hatással van e szeptemberben érkező árvasági ellátásomra? kaphatok e emiatt kevesebb árvaságit?

A másik kérdésem:
most januárban megszűnik az egyetemi hallgatói jogviszonyom. szeptemberben kezdek mesterképzést. A kettő között eltelt időszakra kaphatok ellátást? Amennyiben igen ez automatikus, vagy kérelmezni kell?

A megtisztelő választ előre is köszönöm!

Magoca # 2014.01.04. 21:17

Tisztelt Szakértők!

24 éves vagyok márciusban töltöm a 25-öt. Szeretnék jelentkezni egy egyetemre államilag finanszírozott nappali tagozatos képzésre, mely szeptemberben indulna. Ez lenne az első jelentkezésem. Sajnos kihagytam pár évet érettségi után, ezalatt elvégeztem egy felsőfokú képzést ill. dolgoztam 3 évet, jelenleg táppénzen vagyok. Tartósan beteg vagyok (Crohn) 2005 óta. Az egészségi állapotom jelentősen leromlott az utóbbi időben, többször műtöttek tavaly, szám szerint 3-szor, elég sok beteg részt eltávolítottak a tápcsatornámból, jelenleg sztómát viselek, ami (elvileg) nem végleges, így szóba kerülhet a leszázalékolás is. Árvasági ellátásban részesültem, mert édesapám 23 éve meghalt. Az érdekelne, hogy így együtt a tartós betegséggel kaphatok-e árvasági ellátást annak ellenére, hogy a 25. évemet töltöm idén? Valahol olvastam, hogy ez jár, ha tartósan beteg vagyok vagy, ha rokkant vagyok, sajnos nem teljesen tiszta ez. De a tanulás alatt jól jönne ez az összeg.

Mielőbbi szíves válaszukat előre is köszönöm!

monalisa1 # 2013.12.16. 21:23

Minden szeptemberben igazolást kell beküldeni az aktuális beíratkozásról.

WWallace # 2013.12.16. 20:52

Geofan,

igen.

Geofan # 2013.12.15. 19:01

Tisztelt Szakértők!

Azt szeretném tudni,hogy egyetemi költségtérítés,nappali képzés alatt is jogosult vagyok-e árvaellátásra?

Előre is köszönöm válaszukat!

ahamima # 2013.10.08. 18:57

justbecause

Kivételes árvaellátást igényelhet, amennyiben a jogosító feltételekkel rendelkezik, engedélyezhetik.
A Nyugdíjfolyósító Igazgatóságtól igényelheti a törzsszámára hivatkozással.

Üdvözlettel: ahamima

justbecause # 2013.10.07. 13:15

Üdv mindenkinek!

A kérdésem annyi lenne, hogy ha elmúltam már 25, de jelenleg még 2évem van vissza az egyetemből, akkor van rá bármilyen mód, hogy igényeljem újra a jogosan eddig kapott árvaságit?

ahamima # 2013.09.30. 16:12

Loolly

Az árvaellátásra való jogosultságot nem érinti, ha az érintett munkaviszonyt folytat, tehát tessék dolgozni bátran, sokak által követendő példa. :)

Üdvözlettel: ahamima

Loolly # 2013.09.24. 18:29

Üdvözlöm Önöket!

Segítségüket kérném abban a kérdésben, hogy ha nappali tagozaton folytatom a tanulmányaimat, de részmunkaidőben be vagyok jelentve, akkor az nem hat ki az árvasági ellátásra? Szóval ugyanúgy megkapom majd?

Segítségüket előre is köszönöm!

ahamima # 2013.09.24. 15:34

drtl24

Amennyiben a felnőttoktatás keretein belül folytatja a tanulmányait és azt a nappali képzéshez hasonló óraszámban végzi, akkor jogosult lehet árvaellátásra.
Nyújtsa be az igényét és a folyósító szerv elbírálja azt.

Üdvözlettel: ahamima

drtl24 # 2013.09.20. 16:19

Tisztel szakértők!
Tavaly beiratkoztam egy OKJ-s felnőttképzésre. A tanév követelményeit nem teljesítettem. Az új törvény szerint most 22. évesen a szakot esti tagozaton kezdtem meg. Ám iskolámban az érintett szakon hagyományos esti képzés nincs, így a nappali tagozat tanóráit órarendszerűen minden nap 8:00-14:30-ig látogatom. Az iskolám írt egy ilyen kérvényt az árvaellátás újbóli megigényléséhez. Tudomásom szerint ezt egy korábbi tanulótól elfogadták. Van esélyem hogy újrajárjon az árvaellátás?

WWallace # 2013.09.13. 21:49

A 22. munkanapon postára is kell adni (pontosabban intézkedni a kézbesítés iránt). Onnan meg a posta megérkezése már 1-3 nap. Úgyhogy az már nem egy hosszú idő.

monalisa1 # 2013.09.13. 19:29

Valamint még a postára adás...

ahamima # 2013.09.13. 16:59

Kinga3

Az ügyintézési határidő 22 munkanap. Ennek leteltéig nagy valószínűséggel döntést fog kapni, várjon türelemmel.

Üdvözlettel: ahamima

monalisa1 # 2013.09.13. 11:24

Kéretik legyenek türelemmel, iskolaváltáskor bizonyára nem kevés gyermek adatait kell a nyugfignak feldolgozni., a visszamenőleges különbözetet valószínűleg majd külön küldik/utalják, októbertől az eddigi szokásosan.

monalisa1 # 2013.09.13. 10:50

Javasolt ujra beküldeni a nyomtatványt mégpedig most már az iskola igazolásával., a nyári igazolás csak arról szólt hogy felvetelt nyert, de arról még nem, hogy oda ténylegesen be is íratkozott... A pénzt utólag visszamenőlegesen is megküldik.

Bliczer # 2013.09.10. 07:46

Tisztelt Szakértő!

21 éves félárva hallgató vagyok! Még nincs szakmám, szeretnék nappali tagozatok tanulni, Okj-s szakmát szerezni, de nem vesznek fel nappali tagozatra, mert már betöltöttem a 21. életévemet! Eddig magasabb volt a félárváknál a korhatár! Ilyenkor mivel tudok fellebbezni? Mert csak akkor kapom az árvaellátást, anyukám pedig az özvegyi nyugdíjat, ha nappali tagozaton tanulok! Előre is köszönöm!