árvasági ellátás


alfateam # 2018.09.03. 11:00
Boszika74 # 2018.09.03. 10:27

Tisztelt Fórumozók!

Fiam idén érettségizett, 20 éves, szakmája egyenlőre nincs. Édesapja decemberben hunyt el, június 30-ig (utána megszűnt a tanulói jogviszonya) visszamenőleg megkapta az árvaellátást.
Most szeptember felnőtt oktatás keretében, esti okj képzésben pénzügy, számvitelt fog tanulni heti 3x4-5 órában.
A jogtár.hu oldalon (1997.évi LXXXI.törvény) olvastam a következőket:
55.paragrafus 3.bek. "Iskolai tanulmányok címén azt a gyereket is megilleti az árvaellátás, aki b, 25 évesnél fiatalabb, és felnőtt képzésben vesz részt, feltéve hogy a képzés nem távoktatásban folyik és a heti átlagos óraszám eléri a hét órát."
A fentiek alapján érdemes beadni az újra igénylést? Megkaphatja?
Előre is köszönöm!

lancos77 # 2016.12.14. 16:26

Tisztelt jogászok!

Olyan kérdéssel fordulok önökhöz hogy nekem édesapám elhunyt kicsi koromban és kapok utána árvasági ellátást aminek az összegét nem tudom mi alapján határozták meg. És édesanyám is nem rég elhunyt. Tehát a kérdés lényege az lenne hogy mivel édesanyám is elhunyt az árvasági ellátás összegének nem kellene növekedni? Illetve hogy mi alapján határozzák meg ennek az összegét.

Válaszukat előre is köszönöm, Szilveszter.

Fodora # 2015.02.12. 13:52

Tisztelt Szakértők!

Nővérem szellemi fogyatékosként született és több más fogyatékossága is kialakult az évek során. Jelenleg 56.éves. Édesapánk halála óta (1988.) árvaellátást és emelt összegű családi pótlékot kap.
Az lenne a kérésem, hogy ez az árvaellátás élete végéig járni fog neki? És meddig kell mindkét összeg után felülvizsgálatokra járni? Édesanyánk 81 éves. Ha ő meghalna, kérhető lenne az árvaellátás megemelése?

Nagyon köszönöm előre is a válaszukat: Fodora

Geofan # 2015.02.11. 16:47

Tisztelt Szakértők!

Árvasági ellátásban részesülök és nappali tagozaton egyetemen tanulok. Kaphatok-e árvasági ellátást továbbra is,ha mellette teljes állásban vagy diákmunkában fogok dolgozni?

Válaszukat előre is köszönöm!

Kinga13 # 2014.12.03. 08:52

Tisztelt Szakértők!
Szeptembertől levelezős hallgatóként folytatom tanulmányaimat. Szeptember végén már elküldtem a nyomtatványt a NYugdíjfolyósító Igazgatóságnak. Azóta se kaptam bíráslást, viszont az előző félévekben itélt összeget folyamatosan folyosítják. Mivel nem kevés összegről van szó, félek ,hogy egy összegben kell majd visszautalni. Ezt egyébként követelhetik? Már csak amiatt mert ők nem bírálták el időben. Ilyen ügyben mi a tehendő? Esetleg ha visszakell utalni, lehet méltányossági kérelmet írni, hogy munkanélküli vagyok és nincs keresetem a megélhetésre,magyarán tényleg csak a félárvaságiból tartom fenn magam?Köszönöm előre is a válaszukat!

AQUAA # 2014.11.23. 13:49

Üdvözletem, az lenne a kérdésem,

hogy 21. évem betöltöttem, második OKJ-m, beiratkoztam idén egy esti tanrendű iskolába, ahol pénteken, ill szombaton van tanítás, összesen 20 órában. A NYUFIG-tól kapott nyomtatványt októberben adtam le, és egy végzéssel el lett intézve a dolog, miszerint nem nappalin vagyok, így nem jár az ellátás dec. 1-től. Meg lehet ezt oldani, hogy kapjam, vagy ez már bukott ügy? Ha igen, milyen indokokkal lehet ilyenkor fellebbezni? Illetve a fél éven keresztül felvett pénzt, ha netán vissza kell fizetni, lehet-e részletfizetést kérni? Köszönöm

viktzolt # 2014.09.19. 19:07

Kedves Dániel! A Nyugdíjfolyósító rendkívül lassan intéz minden ügyet. Szerintem rájuk kellene telefonálni, ha még azóta sem utalják. Különben ki tudja meddig ülnének a pénzen.

KolBásZ az ász # 2014.09.13. 08:47

Jónapot! Olyan kérdésem lenne,hogy júliusban megkaptam az igazolást,amit a sulihoz kellett vna bevinnem,de nem volt ott senki,ezért most küldtem vissza 5-e körül. Vajon miért nem érkezik a z árvasági a számlámra,mert ha jól tudom már rajt kellene lenni... vválaszukat előre is köszönöm

Tisztelettel: Kósa Dániel

viktzolt # 2014.09.10. 19:45

MonaCold, Üdvözletem!
A konkrét válasz nem tudom, de ezt találtam a társadalombiztosítási nyugellátásról szóló 1997. évi LXXXI. törvényben:
55. § (3) b):"Iskolai tanulmányok címén azt a gyermeket is megilleti az árvaellátás, aki
huszonöt évesnél fiatalabb és a felnőttoktatás keretében folytat tanulmányokat."
Az árvaellátást a Nyugdíjfolyósító Igazgatóság intézi, nem a MÁK:
http://www.onyf.hu/…%C3%A1g.html
Telefon: +36-1-350-2355

MonaCold # 2014.09.01. 15:28

Jó napot!Olyan kérdésre szeretnék választ kapni, hogy árvasági ellátásra való jogosultságom megszűnik, amennyiben OKJ képzésre járok, 23 éves vagyok és így esti tagozat van feltüntetve mindenhol? Az iskolában aláírattak velem egy lapot, amin az állt, hogy részt veszek a nappali képzésen, de esti tagozatos vagyok. Mindent ugyanúgy csinálok, mint a többi nappali tagozatos, azaz egy hét elmélet, egy hét gyakorlat, így munkát nem tudok vállalni. Lehetséges valamilyen kérvény megfogalmazása az államkincstár felé, vagy van valamilyen lehetőségem? Köszönöm a választ!

ahamima # 2014.07.28. 16:01

kat76

Igen, de lehet, hogy nem.

Üdvözlettel: ahamima

kat76 # 2014.07.25. 16:23

Kérdésem a következő!
A nyári szünet idején is folyósítják-e az árvasági segélyt a számomra?

Zati # 2014.07.23. 16:28

Nagyon köszönöm!

ahamima # 2014.07.23. 16:11

Zati

Ha jól gondolom már megállapított árvaellátásról van szó, így a román társadalombiztosítási szervtől kell kérnie, hogy az ellátást ezentúl magyarországi címre, vagy számlaszámra kéri folyósítani.

Üdvözlettel: ahamima

Zati # 2014.07.22. 16:09

Sziasztok,
a következő ügyben kérném a segítségeteket:
Erdélyből költözöm Magyarországra, a feleségem 6 évvel ezelőtt hunyt el. Két kiskorú gyermekem van, még általános iskolába járnak. Nem vagyok tisztában vele, hogy a költözés után melyik államból kell igényelni az árvaellátást. Marad az anyaország? Vagy mivel itt lesz bejelentett lakcímem, munkahelyem már itt?

Segítséget előre is köszönöm !

ahamima # 2014.07.18. 17:32

Cianolla

Hali, nem kapsz árvaellátást júliusban, mert júniusban befejezted a tanulmányaidat, az általad ismert szabályozás nem létezik.

spayk23

A megoldás, levél a Nyugdíjfolyósító Igazgatóság igazgatójának.

Üdv: ahamima

Cianolla # 2014.07.14. 12:11

Még annyit írnék hogy 23 éves vagyok, Szeptemberben nem tanulok tovább és már dolgozom Július 3-tol.
A sulit ugye befejeztem Június 18-n, így vajon kapok még Júliusban árvaellátást?

Cianolla # 2014.07.14. 11:14

Hali, nemrég fejeztem be a tanulmányaimat, pontosabban Június 18-n és arra lennék kíváncsi hogy Júliusban kapok e még árvaellátást.
Úgy tudom hogy ha a tanulmányaim átlépte a tárgyhónap 15-t akkor még jár.

spayk23 # 2014.07.10. 14:34

Jó napot kívánok mindenkinek. Azzal a kérdéssel fordulnék önökhöz, hogy 2013.10 hótól nem folyósítják az árva ellátásomat. Pedig iskolába járok! Többször személyesen vittem be a nyugdijfolyosítónak az iskola által kitöltött hivatalos iskolai igazolást. És többször is kaptam 1-2 hónap múlva vissza egy ajánlott levelet amiben tömören annyi áll, hogy azért nem folyósítsák tovább a pénzem mert hogy én nem igazoltam az iskolai jogviszonyom.
Abban kérném a segítségüket, hogy ebben az esettben mi a teendőm. Mert már 8 hónapja küzdök a pénzemért. Előre is köszön.

alexandra93 # 2014.06.23. 09:37

Sziasztok! :-)
20 éves vagyok és jelentkeztem egy OKJ-s képzesre, amin esti tagozatos jogviszonyom lesz, de ugyanúgy nappal fogok járni iskolába. Azt szeretném megkérdezhi, hogy ugyanúgy fogom kapni az árva ellátást hogy estire leszek bejelentve vagy sem? Mert eredetileg nappali tagozatra megyek csak estire írnak be, mert túlkoros vagyok. A választ előre is köszönöm!

ahamima # 2014.06.15. 17:10

Dórika777

A május havi ellátás folyósítása májusban történt, amennyiben májusban nem kapott árvaellátást jelezze a Nyugdíjfolyósító Igazgatóság felé. Az ok azonnal kiderül.

Üdvözlettel: ahamima

Dórika777 # 2014.06.12. 11:22

Olyan problémám lenne, hogy OkJ-s képzésre jártam. Május 27.-én végeztem és kaptam végig az árvaellátást, mivel Édesapám meghalt. Viszont most nem kaptam meg az utolsó havi árvaellátást. Ez miért van? Visszamenőleg nem kaptam meg. A nyugdíjfolyósítótól kaptam ugyan egy papírt, hogy teljes havi árvaellátást kapok még a május hónapra. De nem utalták.

Brigi95 # 2014.05.20. 07:48

Sziasztok!
2013-ban végeztem el a gimnáziumot, 5éve fél árva vagyok.Kaptam az árvaellátást és a családi pótlékot, amíg iskolába jártam. Halasztottam egy évet és idén szeptemberben szeretném folytatni tanulmányaimat, nappali tagozaton. 19 éves vagyok. Az lenne a kérdésem, hogy vissza igényelhetem-e az árvaellátást, illetve a családi pótlékot, ha elkezdem újra az iskolát?
Előre is köszönöm.

kopé1991 # 2014.05.18. 16:42

Kiskoromba árva voltam örökbe fogadtak, de még is állami gondozott vagyok! Így is lehet igényelnem az árvasági segélyt vagy így már nem?