árvasági ellátás


ZSIZSI # 2007.11.28. 17:33

Üdv! Azt szeretném megtudni, hogy az árvasági ellátás megítélésének milyen jövedelmek képezik az alapját. Vagyis miből számítják ki? Egy 48 éves középiskolai tanár után, aki több iskolában is tanított miért csak 22970 Ft-ot ítéltek meg? Igaz , öt évvel ezelőtt. Köszönöm

Fazecore # 2007.11.23. 13:30

Kár,köszönöm szépen.

dezset # 2007.11.23. 12:50

Szia!

Nyelviskolára tuti nem, szerintem a küldföldi sulira sem.
Ez utóbbit megoldhatónak vélem, ha magántanulóvá válnál, de ahhoz is kellene a jogviszonyt igazolni tudnod.


Tivadar

Fazecore # 2007.11.23. 11:35

Sziasztok!

17éves nappali tagozatos tanuló vagyok.
A kérdésem az lenne hogy továbbra is kapnám-e az árváságit ha jövőre ausztráliában nappali tagozaton egy nyelviskolában tanulnék?Majd utánna egy ausztrál középiskolában?

mgcs # 2007.11.12. 14:47

Köszönöm szépen
Gábor

gittus # 2007.11.12. 11:15

Az utóbbira valószínűleg járni fog az árvaellátás, de a folyamatos nappali tagozatos jogviszony meglétére vigyázni kell. Ellenkező esetben a kieső időre nem jár ellátás.

mgcs # 2007.11.12. 11:00

Sziasztok!
19 éves nappali tagozatos hallgató vagyok, és félárva. A jövő évtől a főiskolán át szeretnék jelentkezni levelező tagozatra, egy szakmát adó intézményben pedig elkezdeni egy 3 éves, nappali, állami támogatású képzést. Ez esetben is jár nekem az árvaellátás?

A választ előre is köszönöm,
Gábor

amatőr # 2007.03.23. 14:15

Nyomtatvány a kérelem beadásához:
http://www.onyf.hu/index.php?…

amatőr # 2007.03.23. 14:13
tyrael # 2007.03.23. 08:40

Sziasztok!

19 éves nappali tagozatos egyetemi hallgató vagyok. Eddig félárva voltam de a múlt hónapban árva lettem. A kérdésem az lenne, hogy ilyenkor kérelmezhetek-e magasabb összegű árvasági ellátást vagy esteleg valami más támogatást? Ha igen akkor hogyan?

Köszönöm a segítséget!

csufi99 # 2007.02.11. 09:21

nyugdíjbiztosítási igazgatóság- kérelem nyomtatvány áárvajáradék megállapításához, kell hozz egész biztosan a elhunyt anyakönyvi kivonata, az igénylőé, igazolás, hogy nappali tagozatosn tanulmányokat folytat, s kellene az elhunyt iratai arra vonatkozóan, hogy rndelkezett annyi munkaviszonnyal, hogy nyugdíjra jogult lett volna ( szolgálati ddők összeszedése), a kéelmet gyorsan adja be, visszmenőleg hat hónapra évényesíthető emlékeztem szerint, s a folyósítás korhára is maximiált.
Tehát gyorsan a kérelmet adja be, a hiányosságot időközben pótolhatja.

Bogó # 2007.02.09. 16:06

Valaki válaszoljon.... ! :(

Bogó # 2007.02.08. 16:26

Sziasztok!
Nem velem történt meg az eset, csupán segíteni szeretnék...
2000-ben elhunyt egy apa, így most a fia az édesanyjával él és nem kaptak eddig árvasági ellátást. Igazából nem is kérvényezték meg. Én hívtam fel erre a figyelmület...
A fiú már elmúlt 18 éves, de egyenlőre még középiskolás, s utána nappalitagozaton szeretne a felsőoktatásban résztvenni.
Kérdések: ilyen esetben még megigényelheti, ugye? Mert még nem töltötte be a 25-öt ... ?
Ha igen, akkor milyen papírokat kell csatolnia a kérvényhez?

Köszönöm!
B.

gittus # 2006.01.17. 06:14

igen a lakhely szerinti nyugdíjbiztosítási igazgatóságon

obsitos # 2006.01.16. 09:14

A feltett kérdésedhez érdemben nem tudok hozzászólni, de egy tipp talán:

Az önkormányzattól lehet kérni "lakásfenntartási támogatást", a semminél ez is több...

Erről bővebbet a http://Magyarország.hu weblapon "Ügyintéző" címszó alatt olvashatsz.

peter19 # 2006.01.16. 01:54

Kérdésem a következő lenne!
Feleségem tavaly nyáron halt viszonylag fiatalon!!Sajnos a megfelelő szolgálati idő nem volt meg az árvaellátás folyósításához!!Méltányossági alapon lehet-e kérvényézni az árvaellátást ebben az esetben mivel így két gyermekemet egyedül nevelem!

Liana05 # 2005.09.24. 12:12

Kedves Gittus!
Nagyon szépen köszönöm a választ, sokat segített.
Liana

gittus # 2005.09.20. 17:15

Az árvaellátás nem függvénye annak, hogy a gyermek kapott-e ténylegesen tartást vagy azt milyen formában teljesítették.
A nappali tagozatos gimnáziumi tanulmányok alapozzák meg az igényét, ha az elhunyt szülője az elhalálozásáig megszerezte a rokkantsági nyugdíjhoz szükséges szolgálati időt. Az igényt az árva lakhelye szerint illetékes nyugdíjbiztosítási igazgatóságnál kell beadni, ha a szülő nyugdíjas volt már, akkor a nyugdíjfolyósító igazgatóságnál kell beadni.
üdv.
gittus

Liana05 # 2005.09.19. 18:37

A férjemmel 1996-ban váltunk el. A lányunk akkor 7 éves volt.Mivel a volt férjemnek semmiféle jövedelme nem volt (nem szerzett jogosultságot munkanélküli ellátásra sem), ezért megegyeztünk, hogy gyermektartás fejében az ő fél ingatlanhányada a nevemre kerül, így közös házunknak egyedüli tulajdonosa lettem.
Kb.2000-ben a volt férjem rokkantsági nyugdíjas lett, és a közelmúltban elhunyt.
A lányom idén februárban töltötte be a 16. évét, nappali tagozaton tanul, gimnáziumban.
Mivel a gyermektartásdíj ilyen módon lett kiváltva, a lányom kaphat-e árvaellátást?

gittus # 2005.09.07. 18:51

Az 1997.évi LXXXI. törvény. 55. § (1) Az árvaellátás - a jogosultsági feltételek megléte esetén - legkorábban az 54. §-ban említett személy halála napjától kezdődően a gyermek 16. életévének betöltése napjáig jár. Ha a gyermek oktatási intézmény nappali tagozatán tanul, az árvaellátás a tanulmányok tartamára, de legfeljebb a huszonötödik életév betöltéséig jár. Ha a jogosultság megszűnése előtt a gyermek megrokkant, ennek tartamára az árvaellátás életkorra tekintet nélkül megilleti.

(3) Iskolai tanulmányok címén azt a gyermeket is megilleti az árvaellátás, aki huszonöt évesnél fiatalabb és a felnőttoktatás keretében folytat tanulmányokat.
A felnőttoktatás keretében tagozattól függetlenül akár folytatható a nappali oktatás munkarendje szerint szervezetten a oktatás, ha az óraszám eléri a nappali tagozato óraszám 90%-át. Ezt a iskola igazolja.

liza42 # 2005.09.07. 11:07

Sziasztok!

Kérdésem a következő:

Gyermekeim esti tagozatos gimnáziumba járnak, 20 évesek, nincs munkaviszonyuk, kaphatnak-e még árvaellátást? Az édesapjuk 2000-ben halt meg.

köszönettel: Liza42

gittus # 2005.08.29. 18:14

Javaslom jelezze Ön vagy nagykorúsága esetén az árva jelezze a folyósító szerv felé a rokkantság tényét, amely nem csak magasabb mértékű (!) árvaellátásra de akár, további feltételek teljesülése esetén özvegyi nyugdíjra való jogosultságot is megalapozhat. Ha van különbözet valószínűleg azt el fogják számolni a rokkantság kezdetétől.
üdv
gittus

Agi@63 # 2005.08.29. 03:34

2001 óta rokkant nyugdíjas vagyok, és most olvastam, hogy a 1997. évi LXXXI törvény 56.§-a azt írja, hogy az árvaellátás 60%-ban jár annak a gyereknek, akinek az életben maradt szülője megrokkant. Ezt a nyugdíjfolyósító semmilyen formában nem jelezte a négy év alatt. Az lenne a kérdésem, hogy van-e értelme négy évre visszamenőleg követelni tőlük az elmaradt árvaellátást, mert ezt közel két és fél millió forintot jelentene?
Ha ez így van, akkor TB-jogász jelentkezését is várom.

Barney # 2005.06.29. 19:44

Sziasztok!

Ha jól tudom, a jogszabály erről úgy szól, hogy az árvaellátás a 25. életév betöltéséig jár, illetve lehet kérni méltányossági alapon 27 éves korig, amennyiben felsőoktatásban tanulsz, és az első diplomádért "hajtasz", nappali tagozaton (csak azért tudom, mert én is ebben a cipőben járok).

deakgyuri # 2005.06.28. 12:32

Hozzáteszem az a 30e forint amit árvaellátásként kap 25éves korig, ha nappali tagozaton tanul, az kicsit hiányozna a kasszánkból.

Mondhatom azt is, hogy megélhetést jelent számunkra - de ugyanakkor lehetősége van a tanulásra is.

Ha nem kapná az árvaságit akkor nem tudnánk finanszírozni az iskolai tanulmányait.Ezért egy szakmával a kezben menjen el szakmunkásként napi 8-10 órát dolgozni minimálbérért?