hol a pénzem?


derill # 2004.12.13. 10:42

Kérd irásban a tájékoztatást, és irásban jelezd, hogy ott nem, sziveskedjenek utánanézni, hogy hol a valutád, továbbá kéred a lefoglalt valuta kamatait is. Mindezt irásban. Aztán várj. Neked kamatozik. Időnként (2 hetente) sürgesd őket.


dr. Regász Mária Ügyvédi Iroda
dr. Regász Mária
ügyvéd
1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.
06-30-381-8350
derill@t-online.hu

bozootharcos # 2004.12.12. 21:47

Hat és fél év után felmentő ítélet születtett javunkra, egy hosszúra sikeredett büntető eljárásban, melyről "Jogi segítséget kérünk" írtam egy keveset. Az ítélet szeptember 8.án
született, de csak 3 hónap után, külön kérésre kaptam kaptam egy írásbeli ítéletet,amely még nem tartalmazza az indoklást,
mert az még nem készült el. Azért kértem, hogy végre hozzá juthassak az 1998. áprilisában tőlem lefoglalt valutához. Úgy látom, újabb kálvária következik. Az ítélettel elmentem a megyei bíróság gazdasági hivatalába. Ott két nap múlva azt a tájékoztatást kaptam, hogy menjek a MNB-hez, mert ott van a valuta, ott fogom megkapni a lefoglaláskori árfolyam szerinti
forint értékét. Megjegyzem, hogy az azóta megszűnt német márka, és osztrák shillingről van szó. Az MNB megyei fiókjánál csak a biztonsági őrökig jutottam, ők felhívtak egy illetékest, aki azt üzente, hogy az MNB x éve nem foglalkozik lefoglalt valutával, azt az Állam Kincstárnál kell kérni.
Konkrétan kit kell keresni, azt nem tudták. Felhívtam a Bíróság Gazdasági hivatalát, ott sem tudtak felvilágosítást adni. Akkor én most honnan tudjam, hol, kit keressek az ügyben, hogy pénzemhez jussak?
Ezalatt a hat év alatt az volt az érzésem, közelebb vagyunk Albániához, mint Európához! Az érzés csak erősödik bennem, így 2004. utolsó napjaiban is!