Gázpisztoly tartása és jogszabályai


bootmaker # 2005.08.25. 21:20

Na igen , de akkor még előtte orvosi és fegyverismereti vizsga is volt.
Állitólag vannak emberek (drogosok, stb),akik nem csak a kapszaicinre hanem többi fajta CS, CN jelzésű anyagokra sem ugy reagálnak ahogy "kellene " :)
Gondolom ez azért lehet, mert ingrendszerüket izgató, azt lassan tönkretevő drogok miatt csöken a receptoraik érzékenysége is.

B

Zoltán György # 2005.08.25. 19:49

Még 1993-94-ben úgy volt, hogy adtak egy fegyvermegszerzési engedélyt, amivel vásárolhattam fegyvert.
Utána a fegyvert bevittem az ORFK Fegyverengedélyezési Osztályára a 2.000.-Ft illetékbélyeggel együtt, és 5-10 perc múlva megkaptam a tartási engedélyt.

dr Zákányi Csaba # 2005.08.25. 19:25

Köszi, Bootmaker!
Van, aki rezisztens a kapszaicinre?

bootmaker # 2005.08.25. 13:34

Szilárd nem jöhet ki, ugy van kialakitva a szerkezet, hogy csak gáznemü anyag jöhet ki belőle.
Hagyományos töltényt használnak benne, csak szilárd lövedék nélkül.
Ha risztótöltény van benne akkor csak durran, ha meg gáz akkor az valamilyen a légutakra, szemre ingerlő anyagot tartalmaz.

Legujjabban a PV a divat azaz a paprika természeres hatóanyaga a kapszaicin.
Embert arconlőve ha csak nem rezisztens rá, 5-10-15 percig tartó, köny és nyálfojást köhögési ingert és ezért jó esetben támadásra való képtelenséget okoz.
Talán a leghumánusabb önvédelmi eszköz.

B

dr Zákányi Csaba # 2005.08.25. 13:14

Bocs, hogy közbekotyogok !
Magyarázza el valaki, lécci, hogy mi az a gázpisztoly? Jön abból ki szilárd lövedék? Milyen gázról van elnevezve? Mire való?
Azért firtatom mert ellentmondó dolgokat hallóttam róla.
Köszi!

bootmaker # 2005.08.25. 09:19

Sziasztok
Nem kell se vizsga se engedély a gázf-riasztó fegyver várárlásához.
Ahoz kell engedély,hogy viseld, azaz a testeden vagy a ruházatodon betárazva rejtve hordjad.
Az is minden féle vizsga, vizsgálat nélkül megy, persze a böntetlen előélet követelmény.
Meg kell venni a cuccot, városi rendörségre bemenni, kitölteni a megfelelőnyomtatványt, befizetni a 2000 Ft ot és várni az engedélyt.
Használni meg ember ellen akkor lehet ha a jogos védelem feltételei fennálnak.
B

Zoltán György # 2005.08.25. 07:56

Igen, tarthatsz.
Korábban is volt rá lehetőség...

El kell végezni egy Személy és Vagyonőr tanfolyamot.
Mellette pedig leteszed a fegyvervizsgát.
Ez csak a fegyver használatára, tartására nem jogosít.
Munkahelyen, mint pl.: Bankban nálad van, munkaeszközként.

Borg # 2005.08.25. 07:44

Üdvözlöm Önöket!

Jelenleg munkanélküli vagyok. Volna lehetőségem egy kedvező, közelben lévő telephelyen biztonsági őrként dolgozni. De ez nem az én szakmám és semmilyen papírom sincs róla. Bár nem hiszem, hogy ez különösebb gondot okozna. ( Még nem pályáztam meg az állást) Azt szeretném megtudni, hogy ha netán felvennének tarthatnék e magamnál gázpisztolyt önvédelmi célok végett ? Ha jól tudom már nem engedély köteles ez a fegyvernem. Előre is köszönöm a válaszokat!

Üdvözlettel: F.Zoltán