Erdelyi magyar letelepedes-allampolgarsag


splivalo # 2003.01.10. 23:15

lujza írta - 2002.11.18 13:37
az ide vonatkozó fontosabb jogszabályok:

Ha esetleg nem tudsz utánanézni, akkor nagyon szívesen elküldöm ?ket e-mailben, illetve néhány gyakorlati kérdésben is segítek, ha tudok, ugyanis egy cip?ben járunk!

Üdv!

Kedves levelezötärs ! Megküldenèd nekem is ezeket a jogszabàlyokat, vagy esetleg (ez egyszerübb biztosan) megjelölnèd (akàr magànban) hol ès hogyan talàlhatom meg a NET-en ? Elöre si köszönöm segitsèged ! splivalo


lalo

lili # 2002.11.27. 09:31

Nagy Krisztina írta - 2002.11.18 7:17
Volegenyem erdelyi magyar, Magyarorszagon egyetemista. En magyar allampolgar vagyok, szinten egyetemista. Nem tudjuk merre induljunk el, hogy a parom letelepedesi engedelyt kaphasson, kesobb magyar allampolgarsagot. Hamarosan tervezzuk a hazassagot, de keresetunk egyikunknek sincs, igy nem tudom eltartani hivatalosan.
Ha tud valaki erdelyi letelepedesre specializalt ugyvedet, vagy internetes forumot, temat, esetleg vegigcsinalt hasonlot, nagyon megkoszonok minden segitseget!!!

Kedves Krisztina!

A vőlegényed letelepedéséhez szükséges lenne szüleidtől egy közjegyző előtt tett befogadó nyilatkozatra, a vőlegényed Romániában élő - vagy élt - felmenőjének születési anyakönyvi kivonatra, amely igazolja, hogy  Magyarországhoz tartozó teületen született (ez nem feltétel), orvosi vizsgálatokra (KÖJÁL) nem ártana ha egy kis jövedelemmel rendelkezne az egyetem mellett. Nem olyan beonyolult csak sok időt vesz igénybe. Ha segíthetek írj a drcsomos@enternet.hu címre.

lili # 2002.11.27. 09:26

Nagy Krisztina írta - 2002.11.18 7:17
Volegenyem erdelyi magyar, Magyarorszagon egyetemista. En magyar allampolgar vagyok, szinten egyetemista. Nem tudjuk merre induljunk el, hogy a parom letelepedesi engedelyt kaphasson, kesobb magyar allampolgarsagot. Hamarosan tervezzuk a hazassagot, de keresetunk egyikunknek sincs, igy nem tudom eltartani hivatalosan.
Ha tud valaki erdelyi letelepedesre specializalt ugyvedet, vagy internetes forumot, temat, esetleg vegigcsinalt hasonlot, nagyon megkoszonok minden segitseget!!!

Nagy Krisztina # 2002.11.19. 03:22

Kedves Lujza!

KOszonom szepen a valaszodat es tenyleg megkoszonnem, ha el tudnad nekem kuldeni emailban a jogszabalyokat. Sajnos most kulfoldon tartozkodom es nem tudok hozzaferni magyar jogi forrasokhoz, csakis az Internethez. Halas lennek, ha a tapasztalataidat is el tudnad mondani - esetleg tudnal ajanlani valami ugyvedet vagy irodat aki erre specializalodott es TENYLEG tesz is valamit a dolog erdekeben, tanacsot tud adni stb.

Az emalcimem: urszinka@mailbox.hu

Koszonettel elore is. Kriszta

lujza # 2002.11.18. 12:37

az ide vonatkozó fontosabb jogszabályok:

Ha esetleg nem tudsz utánanézni, akkor nagyon szívesen elküldöm ?ket e-mailben, illetve néhány gyakorlati kérdésben is segítek, ha tudok, ugyanis egy cip?ben járunk!

Üdv!


Üdv

Nagy Krisztina # 2002.11.18. 06:17

Volegenyem erdelyi magyar, Magyarorszagon egyetemista. En magyar allampolgar vagyok, szinten egyetemista. Nem tudjuk merre induljunk el, hogy a parom letelepedesi engedelyt kaphasson, kesobb magyar allampolgarsagot. Hamarosan tervezzuk a hazassagot, de keresetunk egyikunknek sincs, igy nem tudom eltartani hivatalosan.
Ha tud valaki erdelyi letelepedesre specializalt ugyvedet, vagy internetes forumot, temat, esetleg vegigcsinalt hasonlot, nagyon megkoszonok minden segitseget!!!