az ügyvéd hazudozik


ObudaFan # 2007.03.09. 15:02

Lehet, hogy a kérdező keverte a határozatot a tul.lappal. Én legalábbis csak erre tudok gondolni.

Lhotse # 2007.03.09. 10:45

Nem is értem, miért kellene az ügyvédnek a bejegyzésről tulajdoni lapot adnia??? Hacsak nem ez szerepel (írásban) a tényvázlatban...

A határozat a lényeg, azt meg az ügyfél is megkapja. Ha a bejegyzés rendben, akkor az ügyvéd teljesített, hol itt a probléma???

ObudaFan # 2007.03.08. 22:26

Magát a tulajdoni lapot magad is beszerezheted. Egyébként általában a határozatot kell megküldeni az ügyfélnek, az új tul. lapot nem nagyon szokták. Ha kell az ügyfélnek bármire, majd beszerzi.

egiroka # 2007.03.08. 22:19

Óriási szerencséje az illetőnek, hogy a bejegyzés rendben, persze a szemlepéldányból tudom, mert az eredetit elkavarta, elhagyta, elfelejtette. Más jogászok mondják, hogy sokkal rosszabbul is járhattam volna.
Szóbal mit is kap az ügyfél a pénzéért...trehány elhúzódó ügyintézést, hazudozást, bosszúságot, mindenesetre nyoma marad az ügynek...

Lhotse # 2007.03.08. 09:29

MIért feltételezed a legrosszabbat? Nem lehet, hogy a titkárnő elírta a címed? Amúgy a bejegyző határozatot Neked is meg kell kapjad közvetlenül a Földhivataltól.

egiroka # 2007.03.08. 08:57

Tavaly októberben egy ügyvédet mebíztunk ingatlanvásárlással kapcsolatos szokásos tevékenységekkel.
A bejegyzést tartalmazó tulajdoni lapot immár 2 és fél hónapja ígérgeti hogy továbbítja számunkra, ill. az elmúlt hónap folyamán többször (!) biztosan állította, hogy már feladta postán. Természetesen ilyen helyi küldemény helyben max. 2 nap alatt megérkezne, ha valóban feladta volna.
Nagy türelemmel kezeltem a dolgot, de mivel kiderült, hogy nyilvánvalóan hazudozik, hozzáállásom megváltozott.

Milyen szankciókat kezdeményezhetek? Milyen következményekkel járhatnak azok számára?