fakivágás


hecsa # 2007.09.08. 08:58

Üdv a fórumozóknak!Egy kis segítségre lenne szükségem...
12 éve költöztünk egy kertes házba .Ekkor ültettünk díszfákat az udvarba (a díszfák itt nem számítanak hasznosnak,mert ugye nem terem semmit.....).A szomszéd néni ki akarja velem vágattatni a már szépre nött csavartfüzet ami neki kárt okoz!belehullik a csatornájába a levele és rozsdásodik.Felajánlottam neki,hogy kitisztítom rendszeresen az ereszét,vagy veszek rá lombvédő rácsot....de mintha nem is hallotta volna.A fa a telekhatáról több mint 2 méterre van,az átnyúló ágakat le szoktam vágni,persze lombhullás után...mert ugy élő a fa.és nem tesz jót neki a vagdosás....!Az eresz több mint 20 éves,nem igazán értem mi okozna kárt egy lassan amúgy is cserére szoruló dologban?! Szeretném tudni mik a törvényes lehetőségeim a védekezésre,hiszen ő már bejelentést tett az önkörmányzatnál.A helyzetet bonyolítja,hogy az elektromos vezetékébe belenőtt a fa ami a telkem felett vezet át veszélyesen alacsonyan..alig több mint 4 méter a magassága.Kértem, hogy helyeztesse át,mert az élet fontosabb egy vezetéknél azt át lehet köttetni,pláne hogy nem szabványmagasságban van!Nem lehet egy darus autóval bejönni az udvarba ,kintről kell becuccolni a tüzifát....Probléma volt még az is hogy a fa árnyékot vet a házra,de ez a ház tájolása miatt nem valós .mivel egy évszakban és napszakban sem éri nap a ház érintett oldalát.Nem szeretném kivágni azt a dekoratív szép fát,csak mert másnak nem tettszik,ebben kérem a segítségeteket!
Üdv Csaba