jelzálogjog törlése


Krokodilbébi # 2010.10.03. 12:29

Zoltanuss

Nekem is fönnakadt a szemem egy pillanatra, hogy az Illetékhivatal automatice intézi a kérelmeket, nem figyeli, hogy a helyrajzi szám milyen ingatlant takar.
Csak azt nézi, szerepel-é a kérelemben megjelölt hsz.a nyilvántartásukban.Nem tiszte a kapcsolati téma.
Én voltam a hülye, nem figyeltem.
Talán az is a hibám, hogy pár évet dolgoztam az Apehnál és ott ugye, figyelni kellett kihez tartozik az adószám, és eltérésnél be kellett hívni adategyeztetésre.
Hamar rájöttem, az Illetékhivatal az más ! :)

Zoltanuss # 2010.09.26. 12:53

Krokodilbébi !!
Ilyen mókán én is át estem. Ráadásul ebben az évben. Az UC. banknál volt munkáltatókölcsön, aminek visszafizetése után adtak egy papírt, hogy a jelzálog töröltethető. Én ezzel a papírral beballagtam az illetékes hivatalba, ahol nyomban kiszúrták a hibát.
Újra kezdtem és azóta az ügy el van intézve.

Zoltanuss # 2010.09.26. 12:48

R. Anti fideszes politikus szerint elképzelhető, hogy azt a bajba jutott hitelest, aki egyedül él egy nagyobb lakásban, kisebb bérlakásba költöztetik. A rendszer pontos működését október 15-ig dolgozza ki a Nemzetgazdasági Minisztérium.

hát ehhez nem kell nagy ész !
Mindig azon gondolkodtam:. milyen szíp, hogy aki nem tud fizetni annak majd valaki kifizeti helyette az adóságot , ő meg ott mereszti a seggét mint bérlő. Ilyet csak a móricka képzelt el.
egyébként mit kell óvatoskodni ?
És a házaspár aki ráfaragott a 3 szobásra - nem fér el egy kisebb, szerényebb 1 - 1,5 szobásban ??

Mecsoda képmutató világ !!

Arian # 2010.09.25. 09:50

köszi a választ

MajorDomus # 2010.09.24. 17:06

A bank donti el,de ilyen aranyok mellett nem fog menni.

Arian # 2010.09.24. 15:50

Üdvözlök mindenkit, az alábbi ügyben szeretnék tanácsot kérni:

Van egy ingatlanom, amin az árfolyam-változás miatt jelenleg kb. akkora hiteltartozás van, mint amennyiért árulom (a keresletcsökkenés miatt alacsony áron), de még így sem kel el. Hogy szabadulni tudjak tőle (nagyon megterhelő a törlesztés), lehet, hogy még alacsonyabb áron lesz csak lehetőségem. Ebben az esetben fenn fog maradni némi (talán 1-2 millió forintnyi) tartozásom. Szokták-e engedni a bankok, hogy ezt átvigye az ember egy másik ingatlanra? Másik ingatlanként az a ház jöhet szóba, amiben édesanyám lakik. A ház 1/2 része az ő tulajdona, a másik fél édesapám halála után 5 részre oszlott a gyerekei között. Két félnővérem van az első házasságából, akik édesapám temetésére és a hagyatéki tárgyalásra sem jöttek el, tőlük tehát együttműködés nem nagyon várható. Márpedig az egész ingatlan megterheléséhez szükség lenne a hozzájárulásukra. De úgy tudom, van lehetőség arra, hogy az egyik tulajdonostárs a saját tulajdonrészét külön megterhelje, biztosítékba adja. Ha tehát csak az édesanyám tulajdonát képező tulajdoni hányadra lenne ráterhelve a fennmaradó hiteltartozás, az megoldható mások hozzájárulásának beszerzése nélkül? Természetesen az szükséges lenne, hogy a bank ezt a megoldást elfogadja, és ezt nyilván velük kell egyeztetni, de esetleg tudja valaki, hogy a gyakorlatban ez szokott-e működni részükről? A segítséget előre is köszönöm!

Krokodilbébi # 2010.09.16. 12:21

kbs: Köszönöm a gyors választ!

Kovács_Béla_Sándor # 2010.09.15. 18:44

Hiába fellebbeznél.

Krokodilbébi # 2010.09.15. 18:35

korábbi munkáltatómtól kamatmentes kölcsönt kaptam, visszafizettem.
A törlési engedélyt az OTP Bank Nyrt, mint jelzálogos hitelező írta meg és kérte a jelzálogjog, elidegenítési és terhelési tilalom törlését.
Ezt 4 pl-ban kezembe adta, valamint felhívta figyelmemet, hogy csatoljam a volt munkáltatóm beleegyezési nyilatkozatát ballagjak a Földhivatalba.
Megtörtént.Befizettem 6.600 Ft-ot a helyben kitöltött nyomtatványokkal együtt, kérelmet beadtam.
2010.08.09-én. .....2010.09.14-én ajánlott levelet hozott a postás, a Földhivatal végzésével: A kérelemben foglaltakat elutasítom.
...a kézhezvételtől számítva 22 munkanapon belül fellebbezhetek a végzés ellen.

Indoklás: A kérelemben és a törlési engedélyben megjelölt helyrajzi szám az ingatlan nyilvántartásban nem szerepel ezért a kérelmet elutasítom.

Hülye voltam ! Nem ellenőriztem a helyrakzi számot ! Igaz tulajdoni lap nincs a kezemben csak régebbi ügyiratok, amik alapján kiderült, hogy az OTP elirt egy számot.

Kérdésem: új eljárást indítsak-e vagy fizessem a fellebbezési illetéket ?
bár előző az olcsóbb azt hiszem........
jogi ügyekben is, analfabéta vagyok....

..OTP-t kiiktattam nem csak a tudatomból....

Az esetleges választ köszönöm.

MajorDomus # 2010.07.29. 17:35

Ez nem a te gondod. A jelzalog jogosultjanak bemutatod a kifizetest tanusito igazolast, cserebe kapsz egy nyilatkozatot tole amivel elballagsz a foldhivatalba, s torlik a jelzalogot.

macskafi # 2010.07.29. 06:00

Tisztelt Kovács Béla Sándor!

Köszönöm a tájékoztatást. A nyilatkozatnak pontosan mit kell tartalmaznia? Van erre a neten fellelhető nyomtatvány?

Köszönettel

JI

Kovács_Béla_Sándor # 2010.07.28. 07:28

Attól kell a törléshez hozzájáruló nyilatkozat, aki a nyilvántartásban a jelzálog jogosultja.

macskafi # 2010.07.27. 20:16

Tisztelt Szerkesztőség!

Korábbi munkáltatómtól kamatmentes kölcsönt kaptam, amit rendben vissza is fizettem 2007. végén (az OTP volt a folyosító). Szeretném a volt munkáltatóm jelzálogjogát töröltetni.
Azt szeretném tudni, hogy mi ennek a menete, milyen igazolásokra van ehhez szükség, kitől (csak a munkáltatótól vagy az OTP-től is). Elérhető-e esetleg erre szolgáló formanyomtatvány az interneten, s ha igen, hol? Milyen költséggel jár ez mostanság?

Válaszukat előre is köszönöm.

Tisztelettel:

JI

Kovács_Béla_Sándor # 2010.06.24. 19:11

Bajussz, én - a szerződés egészének ismerete nélkül - azt mondanám, hogy mind a két változat meglehetősen veszélyes a vevő számára. Egyszerűen nem javasolnám a vételt.

MajorDomus # 2010.06.24. 18:53

Akkor az önálló albetét tul.lapját nézd meg, azon lehet jelzálog, de a társasház egészén nem.

bajussz # 2010.06.24. 13:34

KBS, küldtem egy emailt, ha van időd kérlek nézd meg

bajussz # 2010.06.24. 13:30

igen

Kovács_Béla_Sándor # 2010.06.24. 13:21

És az eladó 1/1 tulajdona?

bajussz # 2010.06.24. 13:18

igen, ha jól tudom, külön hrsz-szel

Kovács_Béla_Sándor # 2010.06.24. 13:13

Aha. És az a tároló önálló albetét?

bajussz # 2010.06.24. 13:10

ez egy újépítésű társasház

lakást már megvette az ismerősöm, be is van jegyezve 1/1 mint tulaj, most külön tárolóról van szó ugyanabban a t.házban

osmi # 2010.06.24. 13:09

A mai "jogbiztonság" tipikus esete; panelpr.-os tház tehetmentes törzslap, tehermentes albetét tul.lap és sok száz milliós hitel.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.06.24. 13:07

Panelprogramnál nem jegyeznek be jelzálogot. De a társasházra mint olyanra egyébként sem jegyeznek. Pont azért, mert nem jelentene biztosítékot: az albetétek önálló tulajdonban vannak, azokra egy ilyen - elméleti - jelzálog nem terjedne ki, a közös tulajdonban álló részek pedig nem forgalomképesek.
Elárverezik a lépcsőházat vagy hogy?

osmi # 2010.06.24. 13:03

Szerintem ez panelfelújítás és az önrész is hitel. Biztosíték a hitelre mindig kell.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.06.24. 12:55

A társasház valószínűleg nem kötelezett. Az építtető a kötelezett, mert kölcsönből építkezik, az ingatlant, ami akkor még csak telek volt meg felajánlotta biztosítékként.

Nekem ez akkor is zavaros, szerintem társasházon nem lehet jelzálog. Csak az albetéteken külön-külön. Akkor pedig nem kérdés, hogy lehet-e egyenként törölni.