jelzálogjog törlése


osmi # 2010.06.24. 12:42

Ha a tházon van, nem. Ne ott vegyél, mert;
2003. évi CXXXIII.törvény a társasházakról
3.§(3) A közösség egészét terhelő kötelezettség teljesítéséért a tulajdonostársak tulajdoni hányaduk - vagy a szervezeti-működési szabályzatban ettől eltérően meghatározott mérték - szerint felelnek az egyszerű (sortartásos) kezesség szabályai szerint.

bajussz # 2010.06.24. 12:08

keretbiztosítéki jelzálogjog, igen

Kovács_Béla_Sándor # 2010.06.24. 07:50

Társasházon jelzálogjog? Ez nekem új.

bajussz # 2010.06.23. 20:46

Sziasztok, jó estét!

mennyibe kerül mostanság a jelzálog törlés?

ha egy banknak van x milliárd ft jelzáloga egy társasházon, azt meg tudják csinálni, hogy csak arról a lakásról törlik le a jelzálogot arányosan, amelyiket megveszi az ember?

pecsi72 # 2010.04.17. 07:36

Tegnap vettem kézbe az FHB bank jelzálog törlésére szóló engedélyét (törlési eng. + nyilv.kér. I.+ II. 3-3 példányban, mert 2 ingatlan került korábban terhelésre, fedezetkiegészítés miatt).

Kérdéseim:

1. A Kérelem I. és II.-t a kérelmező rovatokban mindkettőnkre ki kell tölteni, aláírni (férj és feleség vagyunk tulajdonosok) egy közös lapon?

2. Kell-e a bank által aláírt Törlési engedélyen túl a Kérelem I.+II.-t aláírni jogi képviselőnek?

3. Jól értelmeztem, mivel a Kérelem II.-n a törlés az általános kérelem rovat alatt van, ezért az általános mértékű eljárási szolgáltatási díj kétszeresét kell majd a körzeti földhivatalnál befizetnünk (a 2 ingatlan után)?

4. Vajon, hogy célszerű ezt a díjat befizetni, helyben lehet-e (Pécs), vagy sárga csekket adnak (akkor azért célszerű előtte bemenni)?

Természetesen mindent a 2010. jan. 1. utáni állapot szerint szeretnék megtudni.

Előre köszönöm az erre járó segítségét. Abszolut megelégszem az igen-nem válaszokkal.

Tisztelettel:

pecsi 72

Zsuzsimama # 2010.04.15. 10:05

Köszi a segítséget!:)

végrehajtó1 # 2010.04.15. 09:59

Azt mondta, hogy nem is kapta meg a tartozást, s menjek a végrehajtóhoz, kérjek egy kimutatást, hogy mikor, mennyit folyósított a számlájára.

Na ne!Vegye ő elő a bankibizonylatait.

Bíróságtól kérjed a törlést .Ha vh-tó a vh-jogot töröltette akkor valószinü hogy a tartozás rendezve lett részedről.
Ha vh-tó nem utalta ki neki akkor az nem rád tartozik hanem rá és a vh-tóra.

Zsuzsimama # 2010.04.15. 09:51

Azt mondta, hogy nem is kapta meg a tartozást, s menjek a végrehajtóhoz, kérjek egy kimutatást, hogy mikor, mennyit folyósított a számlájára. A végrehajtó kiadta a törlést, és azóta már a földhivatal törölte is a végrehajtási jogot. De ennek mi köze a jelzáloghoz? Először jelzálogot, aztán mivel nem tudta behajtani az adósságát, bírósági utat választva végrehajtási jogot jegyeztett be? Vagy milyen összefüggés van a jelzálogjog és a végrehajtási jog között ebben az esetben? (már ha van ilyen)

MajorDomus # 2010.04.14. 21:13

De mivel indokolta hogy nem adja ki?

Zsuzsimama # 2010.04.14. 10:36

Kedves Kovács Béla Sándor!

Köszönöm a választ!

Kovács_Béla_Sándor # 2010.04.14. 10:32

Zsuzsimama, ha a jogosult önként nem adja ki a törléshez a hozzájáruló nyilatkozatot, akkor csak perben tudod köteleztetni.

kisperec # 2010.04.14. 10:01

Köszönöm MajorDomus.

Zsuzsimama # 2010.04.14. 09:30

Tisztelt Fórumozók!

A segítségüket szeretném kérni! Egy megörökölt földre jelzálogot és végrehajtási jogot is bejegyeztetett ugyanaz a magánszemély évekkel ezelőtt. A tartozás rendezve lett két éve, a végrehajtási jogot sikerült is töröltetni mára a végrehajtó által, de a jelzálogjog törléséhez nem járul hozzá az, aki bejegyeztette. Mit tehetek ebben az ügyben??? Kihez forduljak? A végrehajtó küld ahhoz, aki jelzálogot jegyeztetett be rá, az az ember pedig a végrehajtóra hárítja a dolgot. De mint említettem, a végrehajtói jog már törölve lett. A jelzálogjog és a végrehajtási jog, hogy függ össze ebben az esetben?

Nagyon kérem, adjanak tanácsot!

Köszönöm a segítségüket!

Zsuzsanna

MajorDomus # 2010.04.13. 19:14

Miért bonyolitjuk ?

A közös képviselő adjon be a birőságra egy Fizetési Meghagyást !

Utána ha jogerős mehet a Vh lap ! Pont.

monalisa1 # 2010.04.13. 15:59

kisperec

A beírásodban van néhány pontatlanság (...), ettől függetlenül ha nektek nem jó ill. nem kellően hatékony a jelenlegi ügyvéd akkor a tárgyi megbízást visszavéve tőle -egyidejüleg a felmerült költségeit megfizetve-, egy közeli városban/megyében másik ügyvédet fel lehet kérni.

"Lisa"
laikus hozzászóló

monalisa1 # 2010.04.13. 15:54

k2krisz

Javasolt mielőbb megfizetni ama 41 e Ft alaptartozást + késedelmi kamat + végrehajtási költség + behajtócég költség = mindenösszes tartozást, mert nagyon rövid idő alatt duplázódik a fizetnivaló. Hiányzik ez neked?!

"Lisa"
laikus hozzászóló

kisperec # 2010.04.13. 14:59

A gondom a következő: egy éve nem fizet semmilyen költséget az a tulajdonos, akinek a házban AO. szerint több tulajdona is van. - Más kérdés, hogy eladogatta, de a Földhiv-nál nincs bejegyezve - A költségek tőle követelendők. A ház megbízott egy ügyvédet, aki csak fel-felszólítgatja, de tovább semmi. Kértük a jelzálog bejegyzést, ez még mindig nem történt meg. Egy városból valók, szerintem nem fogunk előre haladni. Adjatok legyetek szívesek egy olyan ügyvédet, aki nem teketóriázik,hanem megcsinálja tulajdonosok kérését. A ház nagyon problémás, a követelés jogos. Korábban már mások jegyeztettek be a kft. ingatlanjára, nem is értem mi miért nem tudjuk ezt elérni! Köszönöm a segítségeteket.

k2krisz # 2010.04.13. 13:41

Kedves fórumozók
Az lenne a kérdésem , hogy egy behajtással foglalkozó cég jelzáloggal terhelte az ingatlanom (41e ft) miként tudom levenni vagy ha nem veszem le milyen + költséggel kell számolnom majd ha mégis meggondolom magam ( kamat meg ilyenek)

judit5959 # 2009.10.12. 19:40

És a törlési engedély kiadásáért kérhetnek pénzt?

Kovács_Béla_Sándor # 2009.10.12. 19:04

Ők adják csak ki szépen a törlési engedélyt, a többivel ne törődjenek.

judit5959 # 2009.10.12. 18:22

Kedves fórumozók!
Nagyon sürgősen szeretnék segítséget kapni a következő problémámhoz:
Vásárlói klubban jutottam lakáshoz, amit teljes egészében 2 éve kifizettem. Most szeretném a klub javára bejegyzett jelzálogjogot töröltetni. A klub azt mondja, fizessek nekik 32500.-Ft-ot és elintézik.
Én ezt enyhén szólva sokallom. Azt a választ kaptam, hogy kell ügyvéd, közjegyző és hát az infláció miatt ment fel kétszeresére az ár 2006.év óta. Tudja esetleg valaki, hogy vásárlói klub jelzálogjogát csak ügyvéddel és közjegyzővel lehet töröltetni? Vagy töröltethetném én is? Egyáltalán mi kell ahhoz, hogy törölje a Földhivatal? Kérlek segítsetek, ha tudtok.
Köszönöm

Kovács_Béla_Sándor # 2008.07.21. 14:15

Gáláns volt a bank.

Kolláth Ilona # 2008.07.21. 14:13

Kedves fórumozók!
Nekem is volt egy jelzálog törlési ügyem. A bank kezembe nyomott egy törlésről szóló nyilatkozatot, hogy vigyem el ráckevei földhivatalba. ...kérem, hogy a számlát a bank nevére állítsák ki, a költség átutalással lesz kiegyenlítve... Így szólt, de a valóság a következő: a földhivatal kérte a 6 ezer forintot, ...de kérem itt az áll, hogy a bank rendezi átutalással. .. felszólítottak, ha nem érkezik meg a pénz nekem írnak. Úgy is volt, írtak. Bementem a bankba nekem kellett a számlámról befizetni, majd ők átutalták!!!!
No, most mi a szabályos. Én fizettem, mint mindent, de a bank utalta.Most sem értem, hogyan kellet volna intézni!
Üdv. K:I:

Kovács_Béla_Sándor # 2008.07.21. 13:57

Miért kellett volna a banknak kérelmeznie?
Amikor megvetted az ingatlant, az eladó kérelmezte, hogy töröljék az ő tulajdonjogát vagy te?

AudreyN # 2008.07.21. 13:01

Köszönöm a választ.
A Tv-t úgy értelmeztem, hogy aki a kérelmező. Ez esetbn én vagyok, MERT A BANK AZT MONDTA, HOGY NEKEM KELL KÉRELMEZNI. De neki kellett volna??? Csakhogy akkor fizetni is, jól értem?

Köszönettel, A.