adásvétel, banki hitelből, némi simlivel


Kriszta11 (törölt felhasználó) # 2008.04.26. 07:27

a banki hiteleknél a bank állítólag kötelezi az eladót, hogy a tulajdonjogról lemondó papírt az adásvételi szerződéssel egyidejűleg írja alá, és helyezze letétbe ügyvédnél”.

Ez teljesen rendjén van, azt jelenti, hgoy tulajdonjog fenntartással értékesíted az ingatlant, e nélküla bank hozzá sem kezd a hitel indításához.

Pjotr # 2008.04.26. 06:49

Ebben már annyi a gyanús elem, hogy szóba sem állnék velük többet.
Ha mégis belemész, akkor ragaszkodj a saját ügyvédhez ha nem mennek bele, akkor jöhet az ő ügyvédjük, de legyen ott a sajátod és nézze át a szerződést.
Ha ezt sem engedik, illetve nem hajlandóak a saját ügyvédednek, hogy változtasson a szerződésen, akkor simán le akarják nyúlni az ingatlanodat vagy a pénzedet...

marcika # 2008.04.26. 06:45

A hitelügyintéző nem szokott házhoz menni, csak ha kifejezetten ezt kéred.
Kérted?
Túl sok a gyanús eset ebben a történetben.

marcika # 2008.04.26. 06:41

Mi is hitelre vettük a lakást, de ilyen nem volt. A tulajdonjogról nem kellett lemondania az eladónak, hanem első körben a bankban aláírta, hogy hozzájárul, hogy a tul.lapra bekerüljünk széljegyzetben, illetve amikor megkapja a teljes összeget, akkor lemond a tulajdonjogról. De ez már csak akkor kellett, amikor a banktól megkaptuk a pozitív elbírálást.
Miért nem keresel egy ügyvédet, és ragaszkodj a saját ügyvédhez az adásvételi megírásakor.
Ne légy már ennyire naiv!

gyandi # 2008.04.26. 06:02

Nos, tegnap eljött a hitelügyintéző úr, elmondta a tudnivalókat.
Egy dolog van, ami meglepett: a banki hiteleknél a bank állítólag kötelezi az eladót, hogy a tulajdonjogról lemondó papírt az adásvételi szerződéssel egyidejűleg írja alá, és helyezze letétbe ügyvédnél. Ebben van-e valakinek tapasztalata ? Mit jelent a letéti szerződés, és ki kap belőle ? Ez megvéd engem, mint eladót ?
köszönöm !

gyandi # 2008.04.24. 13:50

figyelj, ssági, tényleg azért kezdtem el kérdezősködni, hogy kiderüljenek a dolog buktatói...meg hátha valaki járt már így...vagy hallott valamit.

ssagi # 2008.04.24. 13:44

Most mégis? Hányszor kell elmondani... Úgy látszik, Te a saját károdon akarsz tanulni. Rajta.

gyandi # 2008.04.24. 13:37

nem mindenáron, de most úgy tűnik, hogy anyagiakban ez érné meg a legjobban. Persze ha van rizikó, inkább fizetek az ingatlanügynöknek....

nandy # 2008.04.24. 13:30

valamit nem értek. A foglaló azért van, hogy ha az egyik fél eláll az adásvételtől, akkor tk. ezzel kárpótolja a másik felet. Ez egy anyagi biztosíték a költségek fedezetére. Miért mondanál le erről?

Miért akarod mindenáron neki eladni a lakásodat?

gyandi # 2008.04.24. 13:01

és ha kihagyjuk a foglalót ?

nandy # 2008.04.24. 13:00

És még valami.

Tételezzük fel, hogy jár neked a foglaló, ha a vevő bankjának hibájából meghiúsul az ügylet.

De milyen foglalóról beszélünk? Hisz te egyetlen forintot sem kaptál... És közben nem tudod másnak értékesíteni a lakást, elesel egy kedvező vételtől/eladástól... A foglaló ezeket a károkat hivatott fedezni.

nandy # 2008.04.24. 12:58

lakáslízingnél nem kell önrész (éppen ezért általában drágább is annak, aki lízingeli a lakást).

A foglalónak az a buktatója, hogy még nincs kialakult bírói gyakorlata annak, hogy vajon visszajár-e akkor, ha a bank nem adja meg a hitelt. Vannak ügyvédi vélemények, állásfoglalások.
De én azt mondom, ne akard a saját bőrödön megtapasztalni. (Főleg, ha a vevő ügyvédje még bele is írja a szerződésbe, hogy visszajár akkor, ha...)

Szerintem az eddigi infók birtokában simán elképzelhető, hogy a bank nemteljesítése után a vevő visszakéri a ki sem fizetett foglalót. te nem adod vissza (mivel meg sem kaptad), a vevő perre viszi.

Ha megnyeri, akkor az 1 millióhoz hozzácsapják még a perköltséget, vh. költségeit is.
Ha elveszti, fizethet neked, de ha egyszer nincs semmi a tulajdonában, akkor.... hogyan fogod végrehajtatni? Mikor jutsz pénzhez?

Természetesen aki vevőként jelentkezik, az mind az utcáról esik be, de ha már azzal kezdi, hogy írj alá egy papírt, miszerint x összeg foglalót átvettél... ott már jobb azt mondani: köszönöm, nem kérem.

gyandi # 2008.04.24. 12:05

lakáslízingnél kell önrész ?

gyandi # 2008.04.24. 12:00

nandy, igazából az, hogy ő hogyan fizeti ki a vételárat, gondoltam, annyira nem fontos, az az ő dolga. De a foglalónál kezdtem el gondolkodni : és én ráadásul azt hittem, hogy a foglaló nem jár vissza , ha nem kapja meg a kölcsönt, mert hiszen miatta hiúsul meg az adásvétel - és itt írta valaki,hogy nem egyértelmű erre vonatkozóan a jogi álláspont.....és ha tényleg vissza kéne adnom azt, ami csak papíron az enyém , az már cikis.

Nyilván minden adásvételben van egy kis rizikó, meg ott a félsz mindenkiben. Meg hát mindenki az utcáról esik be, nem ? Így kiben bízzunk ?
Azt ígérte, hogy az adó különbözetet kifizeti, persze kérdés, hogy miből hiszen ha nincs önrésze....
Nem tudom, hogy mit gondoljak.

Ha egyszerűen nem foglalózna, akkor szerinted van más buktatója a dolognak ? Azt nem tudom, hogy a bank ezt egyáltalán engedi-e ?

nandy # 2008.04.24. 11:39

gyandi: miért érzed a saját problémádnak azt, hogy a srácnak nincs annyi pénze, mely elég lenne az önerőhöz? Miért mennél bele egy csalásba? Miért fizetnél ezért több adót? Miért ismernéd el, hogy átvettél 1 mFt foglalót, amikor azt ténylegesen nem vetted át?

Komolyan mondod, hogy hiszel egy utcáról beeső vadidegennek? Messziről jött ember azt mond....

Ha már ennyire simlis, akkor talán azt is megteszi, hogy visszaköveteli tőled az 1 milliót (legalább lesz önereje a köv. lakásvásárláshoz). Akkor mit csinálsz?

Oldja meg a srác saját maga a problémáját. Ha nincs pénze, kérjen mástól kölcsön, vagy lízingeljen lakást, vagy egyáltalán ne vásároljon.

Kriszta11 (törölt felhasználó) # 2008.04.24. 11:24

Ja, hogy nem is töröd magad, hogy másképp segíthess, na most sértődtem meg!

Kriszta11 (törölt felhasználó) # 2008.04.24. 11:04

bocs, sajnálom, vagy valami

Kovács_Béla_Sándor # 2008.04.24. 11:00

OFF
Két napja nem jönnek le a leveleim. Behalt a fogadó szerver.
ON

Kriszta11 (törölt felhasználó) # 2008.04.24. 10:51

Bé bátorkodtam én is kérdezni, nyomtatnám az anyagomat, de nem válaszoltál.

Kovács_Béla_Sándor # 2008.04.24. 10:34

Ejnye már! A legtriviálisabb eset: nem kap hitelt; az ügylet olyan okból lehetetlenült, amely egyikőtöknek sem róható fel; ő meg kéri vissza pénzét.

(Nagyon nem egyértelmű annak a megítélése, hogy a foglaló visszajár-e, ha a vevő nem kap kölcsönt.)

gyandi # 2008.04.24. 09:27

kadaj 01,
kifejtenéd, mire gondolsz ? Szerinted mi a buktató ? Próbálom átgondolni, de én nem vagyok jogász, tényleg azért indítottam ezt a topicot, hogy tisztán lássak !

kadaj01 # 2008.04.24. 09:22

Az ilyen emberekből lesznek hajléktalanok...

Kriszta11 (törölt felhasználó) # 2008.04.24. 09:04

A te döntésed, és a te rizikód.

A pasi lakáshoz jutott, te pedig a foglaló dupláját kockáztatod esetleg, az szja-t a szerződésben rögzített ár után fizeted.

gyandi # 2008.04.24. 08:59

lehet. de a legnagyobb bank nevét mondták nekem...csak beetetés ?
Másrészt - állítólag - a házunkban egy pasi ugyanígy jutott lakáshoz..

Kriszta11 (törölt felhasználó) # 2008.04.24. 08:57

csak olvasd el, amit a címben írtál!

Lehet, hogy trükköznek!