adásvétel, banki hitelből, némi simlivel


gyandi # 2008.04.24. 08:55

ok, szólok, ha segítségre lesz szükségem !
Mindenesetre elbizonytalanodtam...Miért mond a srác 10 % önrészt, mikor 40% ?????

Kriszta11 (törölt felhasználó) # 2008.04.24. 08:47

Most jut eszembe van 2 hitelügyintézős ismerősöm, látod még jutalékot is kapnék utánad. Szólj, ha segítsek. Annyira távol áll tőlem az üzletelés, hogy csak most jutott eszembe.

gyandi # 2008.04.24. 08:47

most hívtam fel az adott bankot, 40 % önrész kell lakásvásárlásnál......esetleg még a lízing jöhet szóbe, de ott viszont nem kell semmi.
Kezdek kételkedni...

Kriszta11 (törölt felhasználó) # 2008.04.24. 08:46

Kérdezz meg 2-3 bankot, ők hogyan hiteleznek.

Ha ezek átvágnak, hiába kérdezed őket.

gyandi # 2008.04.24. 08:08

Kriszta 11, szerinted érdeklődjek a bankban ?
Amúgy ez a bizonyos ügyintéző holnap jön hozzám,lehet tőle kérdeznem...

gyandi # 2008.04.24. 08:03

KBS, a foglaló akkor jár csak neki vissza, ha én hátrálok ki, nem ?

Kriszta11 (törölt felhasználó) # 2008.04.24. 07:57

Mond, hogy neked pedig van egy bejáratott ügyvéded:)

Kovács_Béla_Sándor # 2008.04.24. 07:56

Mert valótlan tartalmú szerződést kötni mindig rossz omen.

De ha az erkölcsi érvek nem hatnak meg, akkor ott az a veszély, hogy vissza kell fizetned azt a pénzt. Esetleg kétszeresen.

Kriszta11 (törölt felhasználó) # 2008.04.24. 07:55

a bank állítólag így kéri : az 1 m Ft foglaló/önrész, és ez bevett banki szokás)

legfeljebb az a bank, vagy csak ezt mondták neked.

Eladtam egy ingatlant, ami a banki értékbecslő szerint jóval többet ért, mint amennyit kikötöttünk, így a szakvéleményét a forgalmi érték szerint készítette el, úgyhogy a bank 300e-rel több hitelt is tudott volna nyújtani a vevőnek, mint amennyire (teljes vételár) szüksége lett volna.

Van olyan bank, ahol a teljes vételárat megkaphatja, ha pedig nem akkor egy részét kérje jelzáloghitelre, a másik részét oldja meg személyi hitelre.

Ne menj bele!

gyandi # 2008.04.24. 07:35

miért ? megíná a mail címemre, ha ide nem szeretné ?

Dr. Mohos Gábor ügyvéd (törölt felhasználó) # 2008.04.24. 07:34

Keressen másik vevőt.

gyandi # 2008.04.24. 07:15

Kedves Mindenki !

Árulom a lakásomat, és most egy újabb vevőm jelentkezett . Röviden: a srácnak nincs önrésze, de viszont van egy nagy bankban jól "bejáratott" ügyintéző ismerőse,így a teljes vételárat ( 9,2 m) hitelből finanszírozza( értékbecslő megoldva szintén) .
Az adásvételibe 10,2m-ót kéne beírni ( a bank állítólag így kéri : az 1 m Ft foglaló/önrész, és ez bevett banki szokás) , a számlámra természetesen 9,2 m érkezik, állítólag gyorsan .
Gyakorlatban nem foglalózna, papíron igen, tehát ha aláírom, hogy átvettem 1 milliót, milyen következménye van ? Ha én lépek vissza,neki visszajárna ez? Ha ő lép vissza,akkor ugye elméletben az enyém lenne- ebben az esetben a foglaló után kell-e adóznom ? Ezt nem találom sehol konkrétan elírva ! Tud-e olyan indokot produkálni, amikor rá lennék kényszerülve, hogy vissza adjam azt az 1 milliót, amit gyakorlatban meg se kaptam ????
Tulajdonjogról lemondani csak akkor fogok, ha a számlámon van a pénz.
Az, hogy több van beírva a szerződésbe , mit befolyásol azon kívül, hogy többet kell adóznom ( 5 éven belül adom el) ?
Próbálom a buktatókat körbejárni, ha segítene valaki, hálás lennék !köszönöm !