bérletidíj - nem kapok számlát


Kovács_Béla_Sándor # 2008.06.16. 21:36

Letétbe fizetsz.

komo0419 # 2008.06.16. 21:24

15 éve bérlek egy üzlethelyiséget egy társasháztól, ami még nincs bejegyezve.

Eddig lakásszövetkezet volt, melynek szétlopták a vagyonát, s az utolsó időszakban már számlát sem kaptam, s hiába mentem utána a dolgoknak, senki nem törődött velem, így nem volt kinek és mire fizetnem. Aztán a felszámolás után társasházzá alakult, megegyeztünk a házzal és a felszámolóval, hogy havi egyenlő részletekben törlesztem a háznak az elmaradt bérletidíjat + fizetem az aktuális havit (kis közértből ez sem egyszerű, félre meg nem raktam - ez az én hibám, de kellett másra). Ez tavaly májusban történt...
Azóta kaptam egy számlát két hónapról augusztusban és három hónapról novemberben.
Ismét hiába keresem a közösképviselőt (aki Pest másikvégében lakik, nem tudom miért őt választották), többször meg is beszéltük, hogy jön, és hozza a számlát, de eddig még nem ért rá eljönni, sőt mostmár nem is keres.

Mit tehetek ilyen esetben? Jogosan követelik-e rajtam utána egyben az összeget?

Mivel még nem alakultak meg, nincs új bérleti szerződésem sem, továbbra is az él, amit még a szövetkezettel kötöttem. Az egész 2004. novemberéig nyúlik vissza, azóta nem kaptam számlát, s most 2007. májusától is csak ezt a kettőt (5 havi).

Mit tehetek én ilyenkor?

Köszönöm előre is