Szocpol visszafizetése válás esetén.


kecske1 # 2010.06.06. 10:22

Tisztelt forumozok!
Lenne egy kérdésem.2003-ban épitettünk egy házat a párommal melyre fölvettünk szocpolt.Azota elváltunk és minden az övé és a gyerekeké lett törvényileg.Ezek után az államkincstár megkeresett hogy a z én szocpolrészemet
haladéktalanul fizessem vissza mert ha nem az adohatosághoz adja át az ügyet és adok modjára hajtsák be. azt szeretném megtudni hogy jogos-e ez vagy sem?És ha jogos akkor van-e valami megoldás arra hogy ne keljen vissza fizetni ezt az összeget?

válaszokat előre is köszönöm: Debiec Zoltán

vjvj # 2010.05.12. 14:15

Kedves Fórumozók,

Válás közben vagyunk. Felvettük a szocpolt két gyerekre. Egy már van, de nem az enyém. Ezért válunk. Az ingatlan (még nincs is kész) 50-50%-ban közös. Mindketten vissza kell, hogy fizessük a szocpolt, vagy van valami esélyem ezt (részben) megúszni, mondván nem én vagyok az apa...

Köszönöm a válaszokat.

ildikó68 # 2010.04.23. 09:37

Kérdésem: Ha egy ingatlan, -melynek fele-fele arányban voltunk tulajdonosai - eladásra kerül, s a szoc.pol támogatást átvisszük egy megvásárolt ingatlanra, ahol a gyerekek teljes számban költöznek, de a tulajdon teljes részben (1/1) csak egy névre kerül, akkor kell-e visszafizetni a támogatásból? Ha később netán válásra is sor kerülne az adásvétel lezajlása után, van-e ennek kihatása a szoc.pol-ra?
Köszönöm, ha valaki felvilágosít erről.

Master26 # 2010.04.16. 07:35

Nem fél, hanem negyed rész, a hiteltartozás pedig eddig is az én nevemen volt !

MajorDomus # 2010.04.15. 21:43

Nem érted ? A fele tulajdona a tied lett ! Nyilván az arra a részre eső hiteltartozás is !

Master26 # 2010.04.15. 05:41

Bemegyek az Államkincstárhoz és megkérdezek mindent, az lesz a legegyszerűbb ! Üdv

Master26 # 2010.04.15. 05:39

Tehát neki kell visszafizetni, és nem nekem !

MajorDomus # 2010.04.14. 21:07

Mert az a volt élettársad része,aki kiszállt a buliból azzal hogy a része a tied lett.

Master26 # 2010.04.14. 06:08

Nem értem, hogy miért is kellene visszafizetnem, most a felét !?

MajorDomus # 2010.04.09. 22:13

Tud ,,jogászul,, !

nanemaaa # 2010.04.09. 17:57

Nyilván lesz ítélet. Ott majd szépen le lesz írva.
Addig is fordulj bizalommal az ügyvédehez. Ő valószínúleg jobban megértette, hogy mit is mondtak valójában. :)

Immaculata (törölt felhasználó) # 2010.04.09. 15:17

Bizonyára mindig a kérdésedre válaszolt, csak minden esetben máshogyan kérdeztél.

Ha neked ítélték a teljes lakást, akkor a felét máris vissza kell fizetned, ha pedig eladod, akkor a másik felét is.

Master26 # 2010.04.09. 10:35

A volt élettársammal 5 évvel ezelőtt 2005-ben vásároltunk közösen lakást. Igénybe vettük a volt élettársam két gyereke után járó fél szocpolt 1200000Ft-ot. Most lett vége a vagyonmegosztási perünknek ahol nekem ítélték a teljes lakást. Az a kérdésem, hogy ha most eladom a lakást nekem kell visszafizetni a teljes szocpolt, vagy csak a szocpol rám eső felét?
A vagyonmegosztási per tárgyalásán is jelen volt az Államkincstártól képviselő,de minden alkalommal mást mondott. Az egyik alkalommal azt mondta hogy csak a szocpol felét kell kifizetnem, és a volt élettársamnak kell kifizetni a másik felét, a másik alkalommal viszont azt mondta hogy a teljes szocpolt nekem kell kifizetnem.

MajorDomus # 2010.03.26. 21:44

A szocpolt a gyerekekre kaptátok. Ha megszülettek,nem kell semmit-visszafizetni. Egyébként -szeptemberig nem birjátok ki egymás mellett papiron ? Egyszerübb lenne.

vica74 # 2010.03.26. 18:57

Sziasztok!Engem az érdekelne,hogy válunk és szeptemberben jár le az 5évre kiszabott szocpolunk.Ha a férjem rámiratja az ő tulajdoni részét, a fenmaradó honapokra vissza kell e fizetni a szocpolt,és ha igen mialapján számolják ezt ki.

TothViki # 2010.02.08. 12:16

A válás miatt jár neki az ingtalanból valamennyi az együtt töltött " boldog évekért". De a tulajdoni lapon nem szerepel, mint bejegyzett tulajdonos.
Az első fok másodfokon elvetélt, így semmis. Kérdés még, hogy az akkori igazságügyi szakértői vélemény ( az ingtalan értékéről)az megállja e a helyét egy mostani perben? Illetve, hogy mi van ilyenkor a szoc.pollal azt tudja e valaki?

Kovács_Béla_Sándor # 2010.02.07. 07:03

Te mondád...

Telekkönyvön kívüli tulajdonos lehet például a házastárs, az élettárs vagy az örökös.

MajorDomus # 2010.02.06. 23:35

Lehet hogy én-vagyok-sötét,de mi az hogy -telekkönyvön kivüli tujlajdonos.

Vagy szerepel a tulajdoni lapon vagy nem. Ha nem,akkor el lehet tolni a biciklit.

Mindenképpen fordulj ügyvédhez,de gyorsan !

TothViki # 2010.02.06. 18:01

Mona!

3 gyermek született, utána vették fel a szoc.polt. Én úgy tudtam,h válás esetén nem kell visszafizetni. A tulajdoni lapon nem szerepel az ex, telekkönyvön kívüli tulajdonos. Mi be akarjuk fejezni a házat, használatba vételi után, be akarjuk hitelezni a házat és abból kifizetni az exet. A vagyonmegosztásban elsőfokon nem született döntés, másodfokon is elúszott az ügy. Szóval 10 éve úgymond nincs ügy. De olyan sötét szegénykém, hogy ő még mindig ott tart, hogy az első fokú ítéletet szeretné jogerőre emeltetni. A párom édesanyja a régi lakrészben lakik( ez egy házbővítés volt ugyanis) és képes lett volna elárvereztetni a házat. Ezért mentek végül másodfokra. Ott mindig halasztást kértek a páromék, így tudták megmenteni a házat, meg a párom édesanyját. De mi még így is kifietnénk őt a semmis 1. fokú ítéletben meghatározott összeggel, csak lenne már békénk,de egyáltalán nem együttműködő. Nem érti, hogy kellenek a tervrajzok a kivitelezői nyilatkozatok ahhoz,hogy legyen használatba vételi. Egy kész rémálom. Nem lehet valahogy kikényszeríteni belőle a papírokat? Mert úgy gondolom, hogy a páromnak is járna minden közművel kapcsolatos tervből minimum egy másolati példány. Ha közös a ház, aminek követeli a részét, akkor a papírok is gondolom,h közösek. No meg a szoc.pol.

monalisa1 # 2010.02.06. 16:00

TöthViki

Félem hogy azt a szoc.polt már vissza kellett volna fizetni - attól függően hány gyermek volt bevállalva, vagyis a nemteljesítés záró időpontjától - piaci kamatával együtt.

Az ex-el meg kell értetni, hogy alapból ő nem "produkálta" a megszületendő gyermekeket, ergo a kölcsönnek és kamatának fele őt terheli - ha nem fizet az ő lakása/háza is bajba kerülhet!...

Tehát vagy aláírja a papírokat vagy nem lesz neki olyan édes a bosszú a fentiek okán.

Nagyon közel van február 28-a! (Ha alá is ír, ennyi időn belül nemigen lesz meg a használatbavételi engedély.)

Azt nem írtad, hogy a párod időközben kivásárolta a hölgy 1/2-ed tulajdonát az ingatlanból?! Valamint ha a házon netán volt bankhitel azzal mi lett?...

"Mona"
laikus hozzászóló

MajorDomus # 2010.02.05. 22:42

Kicsinyes női bosszu !
Keressétek meg és vázoljátok neki hogy emiatt pert indul ellene szándékos károkozásért..
Először is gyorsan fogadjatok egy ügyvédet, aki irjon neki levelet ez ügyben. A banktól Ti kérjetek halasztást. A Szocpol vissafizetés őt is terheli gondolom, tehát engedni fog.

MajorDomus # 2010.02.05. 22:35

Yukka !
De van. Nem kell elválni,vagy a tulajdonrészt tartsd meg. Pont.

TothViki # 2010.02.05. 14:40

Tisztelt Fórumozók!

Kérdésem a következő lenne: A páromék kb. 10 évvel ezelőtt felvettek szoc.polt. Időközben elváltak, az ingatlan jelenleg is 90%-os készültségen áll. Most mi be szeretnénk fejezni az ingatlant, használatba vételi engedélyt szerezni az ingatlanra és ki szeretnénk fizetni a volt feleséget. Viszont az asszony, nem hajlandó semmilyen papírt átadni az ingatlan közműterveivel kapcsolatban, így a tervek újra beszerzése nehézkes és anyagilag is nagy terheket ró ránk. Most az OTP küldött a hölgyeménynek egy levelet,hogy amennyiben febr. 28.-ig nem lesz bemutatva a használatba vételi engedély, így vissza kell fizetni a szoc.pol 2x-esét. Mit tegyünk?

yukka23 # 2010.02.05. 08:11

Rendben, mentségemre legyen mondva, hogy nem v.ok szakember... Nincs valami megoldás, hiszen a szocpolt a gyerekekre kaptuk, nem a férjre, vagy a házasságra.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.02.05. 08:00

Már hogyne számítana annak?! De te elsőre csak arról beszéltél, hogy "otthagyja". Na, az nem tulajdonátruházás.

Kéretik pontosan fogalmazni.