kilakoltatási monotórium


hunblake # 2010.06.16. 12:47

Üdv!

A kérdésem az lenne, hogy a kilakoltatási monotórium, amit a kormány most fog megszavazni vmikor és ami várhatóan dec. 10ig fog tartani az mit is jelent?!

Azt, hogy nem árverezhetik el az adós házát, vagy csak azt, hogy ugyan nem rakhatják ki dec.10ig az utcára, de szabadon elárverezhetik?

végrehajtó1 # 2010.06.16. 13:11

Az adóst nem rakják ki a lakásból.

hunblake # 2010.06.16. 13:31

Szóval attól még a lakását elárverezhetik?

pazs # 2010.06.16. 13:51

Nem tűzhető ki árverési hirdetmény, legalábbis ezen cikk szerint:
http://www.jogiforum.hu/hirek/23257

monalisa1 # 2010.06.16. 13:59

A felhalmozott adósságot valamiből rendezni kell...

SolnesM # 2010.06.16. 14:39

Ez mind szép és jó !

Na de akkor ha ez rendszeres lesz, nem lesz kölcsönzés sem. !!!

Egyébként agyament ötlet az is, hogy aki nem tudja fizetni a törlesztés részleteit, az mint bérlő maradjon bent a lakásban.
Vagy úgy gondolják a bérlet ólcsóbb lesz ??

A megoldás nagyon egyszerű : aki nem tud fenntartani egy 75 - 80 m2 -es lakást az lakjon lényegesen kisebben.
A japánok gazdagok, de meglepően kis lakásokban laknak !

hunblake # 2010.06.16. 15:29

pazs- köszönöm! SolnesM, gondolom te még nem vettél fel olyan CHF alapú hitelt, aminek a törlesztőrészlete egy év alatt a 2/3ával megnőtt?! Szeretem amikor az ilyen emberek osztják az észt!

MINDIANA # 2010.06.16. 16:04

És még akkor a naponkénti nem egészen kedélyes, „mikor fog fizetni” telefonokról még nem is beszélünk.
Csak az a röhelyes, hogy azokat az un. könnyítéseket, amiket ajánlanak, nem is lehet igénybe venni, mert akkora közjegyzői díjat számolnak fel, ami két havi törlesztőrészletnek felel meg. KI VAN EZ TALÁLVA!!!!
A legdöbbenetesebb az egészben az, hogy tavaly mekkora haszonnal zártak a bankok.
A hitelfelvételnél senki nem mondta, hogy a forint alapú mennyivel kedvezőbb, továbbá azt az információt kántálták, hogy a törlesztőrészlet ennél csak kevesebb lehet.Hát mit ne mondjak ha finom, és nőies akarok maradni.

efi99 # 2010.06.16. 16:14

hunblake
Gondolom még te sem vettél fel, mert akkor tudnád, hogy létezik árfolyamkockázat.
Én forinthitelt vettem fel és nem sajnáltattam magam 2 éve.

hunblake # 2010.06.16. 20:22

efi- szerintem én sem sajnáltatom magam, mindenesetre inkább neked nem is írok semmit, de megvan a véleményem a magadfajta emberekről: " Az a fő, hogy nekem jó! Mindenki más le van.."

MajorDomus # 2010.06.16. 21:10

Egyébként moratórium !

Anna
Megint nem értünk egyet. Efinek van igaza. Az árfolyamkockázat benne van a buliban. Ha az euro most nem 280 ft lenne hanem 140 akkor mindenki a saját zsenialitását dicsérné és kárörvendene a forinthiteleseken.

Nem a bankot kell szidni, ő pénzt ad, ami neked nincs ! Köszönd meg, mert a családod sem tud adni !
Gondolod ő fog tönkremenni az árfolyamváltozás miatt ?

Én 2004-ben vettem fel 5 millio ft-ot forintalapon, a szomszédom is ennyit svájci frank alapon. Hülyének nézett,amikor kiderűlt hogy 18 ezer ft-al fizetek többet mint ő.
Mondtam amig forintban kapom a fizetésemet...

Tavaly már ő fizetett 26 ezer ft-al többet mint én, de az arcáról-már lehervadt a mosoly.

Anna ha te adnál kölcsön 5 milliot, akkor elnéznéd hogy a felét kapod vissza ?
A bankok hasznával nem kell foglalkoznunk. Aki fizet(pénzt ad) az parancsol.
Azt is megjegyezhetnéd hogy ebből a haszonból 200 milliárdot vesz el idén a kormány, s ez 10 %-os létszámcsökkentést jelent ahol hozzád hasonloakat küldenek el.

Nem értem miért mindig a másikat kell hibáztatni ?
A bank nem kényszeritett senkit a szerződés aláirására !

Az más kérdés hogy mindenki szeretne már 30 évesen jól élni, s meggondolatlanul ir alá mindent,, hiszen mindketten dolgozunk,, ! De meddig ?

Dr.Attika # 2010.06.16. 21:34

Én olvastam ilyen svájci frankos szerződéseket. Nagyon korrektek. Tartalmazzák a figyelmeztetést, hogy az árfolyam változása kockázatot rejt magában.
Hogy ezt megértette-e az adott kölcsön felvevő az más kérdés. Az is más kérdés, hogy felvették volna a kölcsönt ezek az emberek, ha a bnki brókerek nem nyomulnak vagy nem beszélik rá őket. A MNB-nak kellett volna akkor felvilágosítani és lépni. Pl. megtiltani a deviza hitelezést. Joga, sőt kötelessége lett volna.

monalisa1 # 2010.06.16. 22:20

A moratóriumot nem kellene minden adósra kiterjeszteni mert van aki önhibájából került "szorult" helyzetbe...

Szerafin # 2010.06.17. 05:11

MajorDomus,szerinted mindenki szeretne 30 éves korára jól élni vagy pedig saját lakásban lakni ahonnan nem hajíthatja ki egyik napról a másikra a főbérlő?Nem szabad ezekben a dolgokban általánosítani.Ha nem tették volna tönkre a bérlakásrendszert akkor nem tartana itt az ország.Egyes etnikumok bemennek 5-6-8 gyerekkel az önkormányzathoz és addig balhéznak ott míg lakást nem kapnak a normálisaknak esélyük sincs bérlakásba költözni.Nincs lehetőség a mai fiataloknak sőt az idősebbeknek sem.Ha nem vágnak bele hitelbe akkor világéletükbe vándorolhatnak egyik albérletből a másikba vagy a másik verzió nem pontosan idézem:El lehet menni!.

zsozsoo # 2010.06.17. 05:52

Monalisa1

:) csak így tovább!

hunblake # 2010.06.17. 08:06

Monalisa1, szerintem meg több 10-, megkockáztatom 100ezer ember van aki a legminimálisabb szinten sem ért a bürokráciához, a pénzügyekhez... pénz kellett neki mindegy, hogy mire (lakás felujítás, beruházás, adósság), ezért elment egy hitelintézethez- kezébe nyomtak egy papírt, hogy most a devizahitel a legkedvezőbb! Szerintem eszébe sem jut, hogy lehet többet kell majd fizetnie, mint ami a szerződésben szám van! Persze, hogy az ő hibája- teljesen egyértelmű egyébként!

De akkor Monalisa1: kerüljön utcára mert nem tudja fizetni a megemelkedett részleteket, kerüljön utcára a felesége, a gyerekei (akik iskolázásának így annyi), legyen 15-20%os munkanélküliség, legyen dupla ennyi hajléktalan igaz?! Azért mert hülye volt és nem gondolt arra, hogy ilyen is előfordulhat. zsozsoo te meg még gratulálsz is neki- én meg neked! Ilyen a magyar mentalitás

Szerafin # 2010.06.17. 08:14

Ja,Pannon-puma meg ilyesmi,azután lett munkanélküliség meg törlesztő emelkedés meg infláció,csak sajna a parasztot senki nem figyelmeztette,hogy baj lesz hanem éppen ellenkezőleg.Itt mindenki hibás.Lufi-pénz osztogattak a bankok amit rajtunk keresztül változtatnak valódi pénzzé.Ettől lett válság.Na és ki jár itt jól?A paraszt tuti nem,neki elveszik a házát az utolsó gatyáját.A bank??ÁÁÁÁ,mi az a kis extra profit válság idején és még a játékpénzéből is igazit csinált közben.Csak fizessenek a bankok,van miből.

ragyasdezso # 2010.06.17. 14:03

zsozsoo

Hát ne hogy könnyet ejtsek már érte! Én aki (meg rajtam kívül több 100 ezer) csak akkor veszek valamit ha megvan a pénzem rá! És nem költöztem évente nagyobba, mert a banki ügyintéző azt ajánlotta! A Te hozzáállásod magyaros: a bűnöst emelnéd piedesztálra.

Szerafin # 2010.06.17. 14:34

Véleményem szerint a bűnösök most is ott vannak sajna.

végrehajtó1 # 2010.06.17. 16:15

hunblake

Szerintem nem most kell neked hőbölögni .Amikor fele annyit fizettél részletett mint a forintalapú kölcsönösök akkor nem jutott eszedbe hogy a különbözetett oda add nekik? Mert ők nem hőbölögtek ez miatt!

Szerafin # 2010.06.17. 16:24

Szerintem itt senki sem hőbörög kérlek válogasd meg a szavaidat.Részemről téma lezárva.

végrehajtó1 # 2010.06.17. 16:29

Szerafin

Te minden második hszt olvasod csak el:

Tess:

De akkor Monalisa1: kerüljön utcára mert nem tudja fizetni a megemelkedett részleteket, kerüljön utcára a felesége, a gyerekei (akik iskolázásának így annyi), legyen 15–20%os munkanélküliség, legyen dupla ennyi hajléktalan igaz?! Azért mert hülye volt és nem gondolt arra, hogy ilyen is előfordulhat. zsozsoo te meg még gratulálsz is neki- én meg neked! Ilyen a magyar mentalitás

hunblake # e-mail 2010.06.16. 22:22 efi- szerintem én sem sajnáltatom magam, mindenesetre inkább neked nem is írok semmit, de megvan a véleményem a magadfajta emberekről: " Az a fő, hogy nekem jó! Mindenki más le van..”"

hunblake # e-mail 2010.06.16. 17:29 pazs- köszönöm! SolnesM, gondolom te még nem vettél fel olyan CHF alapú hitelt, aminek a törlesztőrészlete egy év alatt a 2/3ával megnőtt?! Szeretem amikor az ilyen emberek osztják az észt!

hunblake # 2010.06.17. 16:33

:DD Nekem nincs is családom.. Csak elméletben beszéltem!

hunblake # 2010.06.17. 16:51

Amúgy nem az volt a célom, hogy itt vitatkozzak bárkivel, szimplán egy kérdést tettem fel. Azt viszont nehezen bírom, ha valakinek még az is csípi a szemét, ha az állam segít máson/másokon. Úgyanúgy ki kell majd fizetnie a devizahiteleseknek is a tartozásukat, csak szimplán (egyelőre) nem rakhatják ki őket az otthonaikból. Én azt nem értem ha ez zavar valakit. A hőbörgéstől pedig szerintem egyelőre messze állok még. Akik ft hitelt vettek fel jól taktikáztak. Ennyi. Örüljenek neki. De ne kelljen már ezután belerúgni még 2-t a devizahitelesbe, azért mert nem szeretné, hogy kilakoltassák könyörgöm.

Kritikus # 2010.06.17. 16:58

Tisztelt Fórumozók!
Azért "szólok bele" a nagyok vitájába kívülállóként, mert olyan területen vagyok vezető, ahol több száz alacsony keresetű, nehezebben élő emberrel találkozom. Személyügyi kérdésekkel is foglalkozom, sok történetet hallok a családok nehéz helyzetéről. Igen, rengetegen adósodtak el, mert megemelkedtek a törlesztőrészletek és képtelenek az ugyanolyan alacsonyan maradt fizetéseikből ezt követni. Az is igaz, hogy lakni kell és érthető, ha pénzügyi ismeretek nélkül az emberek belevágtak egy lakáshitelbe.
DE. Itt nem csak erről van szó. Igen, támogatnám és segíteném azokat, akiknek a lakáshitellel akadt problémájuk. Viszont megvizsgálnám azt, hogy ki az, aki emellett minden mást is hitelre vett, mert a 10 éves gyerekének hiper-szuper mobil kellett, meg csak a plazma tévé a jó és a használt Suzuki se visz el a melóba, muszáj új és jobb autó. Nem segítenék azoknak, akik "lesz, ami lesz" alapon még a wc papírt is hitelre vették, mert a drága a trendi és a régit muszáj volt lecserélni. Számtalan emberrel találkozom naponta, aki hitel-tartozás gyűjtőnév alatt akár 5 különféle hitelt tud "felmutatni". Na, őket nem támogatnám. Mert nem kell pénzügyi zseninek lenni ahhoz, hogy tudjuk, a hitelt vissza kell fizetni és minden másban csak addig, amíg a takaróm ér.