Végrehajtás alatt árverés előtt ingatlant vásárolni


Kovács_Béla_Sándor # 2015.10.30. 12:03

A tulajdoni lapon nincs rajta, hogy ki a kezelő?

Patent13 # 2015.10.30. 12:50

Tisztelt Kovács Béla Sándor!

De igen, a tulajdonos a tulajdon lapon a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. Mivel tudomásom szerint, több ingatlan is van hasonló helyzetben, hogy az örökösök visszautasítják a tartozások miatt az ingatlant, arra gondoltam, hogy talán ezeket az ingatlanokat, valahol meghirdetik, és lehet rájuk licitálni. Tippeltem, talán van ennek a neten valahol elérhetősége, mint például a NAV árverezés, vagy egyes bankok árverezése. Nem ismerem a folyamatot, hogy ilyenkor amikor az Állam a tulajdonos, hogyan történik az értékesítés, mert 4 év alatt csak megtudott egyezni a bank és a Magyar Állam, hogy mennyiért lehetne megvenni az ingatlant. Lehet, persze, hogy a tulajdonosnak kell írnom, és megtudom a választ.
köszönettel
Drag Irén

Kovács_Béla_Sándor # 2015.10.30. 13:09

A kezelőnek kell írnod. A tulajdonosnak (aka Magyar Állam) nemigen van konkrét címe.

Attila2012 # 2015.10.30. 18:33

Jó estét kívánok!

Szeretném megkérdezni mert most bajban vagyok.Édesapámmal éltem ugye egy házban anno de ő sajnos elhunyt! Van egy Önkormányzati ház ami rám íratódott mert ugyan is kérelmeztem mivel nincs hol laknom és vele éltem életvitelszerűen az önkormányzati lakásban kértem hogy ott lakhassak én továbbra is! Ez igy is volt aztán rá.. 4 hónapra sajnos munkanélküli lettemés nem tudtam fizetni a lakbért stb....!

Nos a kérdésem az lenne hogy most küldtek nekem a Bíróságtól egy levelet hogy kiüritik a lakást November 25.-én!

Lakbér tartozásom összege: 124 000 ft.

A kérdésem az lenne ha én befizetném azonnal az összeget akkor nem üritenék ki és az Önkormányzat visszavonná a kiüritést és ugyan ugy lakhatnékbenne vagy erre már semmi esélyem? Nagyon fontos lenne mihamarabb választ kapnom!

Köszönöm!!

Grave7 # 2015.10.30. 23:03

@Attila2012: Ezt az önkormányzat (az ingatlan tulajdonosa, leírásod alapján) tudja megmondani, hiszen ők kérték az ingatlan kiürítését. Őket keresd fel.

ObudaFan # 2015.10.31. 10:32

Úgy tűnik a leírás alapján, hogy az önkormányzat felmondta a bérleti szerződést, és a bíróság ezt jogszerűnek találta. Így ahhoz, hogy bent maradhass, meg kell állapodni az önkormányzattal.

MajorDomus # 2015.11.04. 22:35

Ha most be tudod fizetni egy összegben, akkor eddig miért nem fizettél?

Ez a hajó erősen indulóban van.

Odafigyelhettel volna hogy ne veszítsd el a tetőt a fejed fölül.

palgaben # 2016.05.26. 15:27

Tisztelt Jogi Fórum!

Az alábbi leírtakkal kapcsolatban keresek viszonylag sürgősen jogi segítséget, tanácsadást.

Árverésre kitűzött(2016.06.11) lakóingatlan a tárgy és szeretném megvenni. A tulajdonos(adós) beengedett az ingatlanba és jelezte, hogy részére az lenne a legjobb megoldás, ha az árverés előtt venném meg a családi házat, mert akkor a fő adósságkövetelője "elengedné" a fennmaradó adótartozását.Persze csak akkor ha egyáltalán az AXA bank a ingatlan megvásárlására tett szándéknyilatkozaton feltüntetett összeget elfogadja. Ez az összeg kb. a tőketartozás fele viszont több mint amennyiéért a a végrehajtó kitűzte az árverést.. + információ,hogy több végrehajtást kérő is van. APEH kb. 6MFt adótartozás és Járási bíróság gyerektartás végrehajtói okirattal:1,4MFt.

Kérdéseim a következőek:

  • Van-e esély még az idő szűke miatt árverésen kívül megvásárolni az ingatlant?
  • Ha megegyezek az egyik végrehajtást kérővel mi történik a másik kettő kintlévőségével(APEH és gyerektartás)?
  • Ki tudja leállítani az árverést és mikor? (mindhárom követeléskérőnek bele kell egyeznie az árverés előtti vételbe?)
  • ha az AXA bankkal megállapodok, mi lesz a többi jelzáloggal? Mikor törlődik az ingatlanról az összes jelzálog? ( szükségem lenne hitelre a felújításra, de azt csak per és tehermentes ingatlanra kapok)

A legsarkalatosabb kérdéseim ezek lennének, de ha járható az út akkor szeretnék még kérdezni.

Válaszaikat előre is köszönöm!

Tisztelettel: palgaben


agnusdei

MajorDomus # 2016.05.26. 17:01

Nehéz ügy.

alapelv,hogy az árverezés nem szünteti meg a tartozásodat.vagyis ha 13 millioval tartozol,s 10 milláért elmegy az ingatlan, akkor a fennmaradó 3 millót még követelik tőled!
Az árverést az tudja leállitattni,aki kérte!
A jelzálogok az árverezéssel törlődnek,de ha elötte megveszed,akkor nem!
csak ha a jelzálogjogosult kiadja a törlési engedélyt!
én sajnálom azt a szerencsétlent,de ha ebbe vélemény,s a bank is elfogadja,akkor a saját helyzetedet rontod!

palgaben # 2016.05.26. 18:02

Értem.Köszönöm a választ. Ez mennyire biztos? Esetleg más valakinek van véleménye ez ügyben?

Köszönöm még egyszer!


agnusdei

gerbera317 # 2016.05.26. 18:16

Faszé' kell kavarni? Ha már ki van tűzve az árverés, vedd meg árverésen! A hatálya ugyanaz, mint az árverésen kívüli vételnek, és nem igényel szervezést.

palgaben # 2016.05.26. 18:31

A hangvételt nem értem.. de azé' kösz. És hogy miért nem árverés? Mert benne van a nevében is. Felverik az árat! Esetleg van még Valakinek valami hozzáfűznivalója a kérdéseimhez?

Köszönöm.


agnusdei

gerbera317 # 2016.05.26. 19:18

Lehet, hogy felverik az árat, de a licit a minimálárról indul. Egyébként van elképzelésed, ki fogja neked ezt megszervezni? A végrehajtó eleve nem. Nos, van ötleted?

Grave7 # 2016.05.26. 19:58

@palgaben:
Van lehetőség árverésen kívüli vételre, de a rövid idő miatt kevés esély van erre (persze ha rááldozod a hátralévő két hetet, akár sikerülhet), mindegyik jogosulttal meg kell egyezned, hogy tehermentes legyen az ingatlan.

2 út van:

  • mindegyik kap valamennyi pénzt és ezért cserébe törölteti a jelzálog-/végrehajtási jogot (ekkor még külön adásvételi is kell), vagy
  • az 1994. évi LIII. törvény 157. § szerinti nyilatkozatot ad mindegyik végrehajtást kérő és az adós is (ekkor a végrehajtó foglalja jegyzőkönyvbe a vételt).

Időt nyerhetnél azzal, ha mindegyik jogosult nyilatkozza végrehajtónak, hogy kéri az árverés elhalasztását (de miért mondaná?).

gerbera317 # 2016.05.27. 06:50

Az ötelet eleve hamvában holt. A kérdező bevallottan olcsóbban akar vásárolni, mint ahogy az árverésen megtehetné. De azok, akik ebbe beleszólhatnak, sem hülyék: nem fognak ehhez hozzájárulni, ha az árverésből előre láthatólag nagyobb bevétel származik.
A másik, hogy ki fogja ezt megszervezni, akár csak úgy, hogy körbekérdezi a feleket, mit szólnak hozzá? A végrehajtó biztosan nem, két héttel az árverés befejezése előtt pedig pláne nem.

MajorDomus # 2016.05.27. 17:35

A kérdező meg a saját dolgát neheziti meg!

palgaben # 2016.05.31. 16:55

Rendben, Köszönöm korrekt és kielégítő válaszokat! Nem vágtam bele. Köszönöm az Önök tanácsait is! Marad az árverés. aztán vagy szerencsém lesz vagy nem.. Azt megkérdezhetem, hogy az árverés után mennyi idővel kell az adósnak elhagynia az ingatlant? Mit tehetek ha nem akar kiköltözni? Állítólag a végrehajtó feladata,hogy a kilakoltatást intézze, de félek attól; ha átutalom a vételárat amiből Ő megkapja a részét, már nem lesz annyira közreműködő és készséges..


agnusdei

Grave7 # 2016.05.31. 18:29

@palgaben: Van erre egy nagyszerű téma már, ahol időről-időre felmerülnek ugyanazok a kérdések, szóval ha ott visszaolvasol, szinte minden kérdésedre választ fogsz kapni: http://www.jogiforum.hu/forum/41/24237 .

MajorDomus # 2016.06.01. 21:20

A végrehajtó birtokba adja az ingatlant!

emerico2004 # 2016.06.28. 15:06

Üdvözlet.

Árverésen kívül de árverési vétel hatályával szeretnénk 2 Pest megyei társasházi lakást venni,a végrehajtó szerint ez esetben szükség van a vh. kérők nyilatkozatára,esetünkben a Pest megyei Nav és b3 takarékszövetkezet a vh. kérő.Az adós egy kta. alatt álló kft. a két ingatlan forgalmi értéke 15 m ft.

Tisztelettel

Grave7 # 2016.06.28. 15:29

@emerico2004: A kettővel korábban linkelt témában kapsz választ, ha már több helyen is ugyanazt kérdezed.

Későbbi kérdezőknek: elég egy témában írni és legyenek türelemmel.

MajorDomus # 2016.06.28. 18:20

De mi a kérdés?

emerico2004 # 2016.06.29. 08:35

A kérdés az hogyha az adós cég kényszer törlés alatt van akkor elég-e a végrehajtás kérők nyilatkozata vagy sem ?

gerbera317 # 2016.06.29. 08:53

157. § (1) A végrehajtó az ingatlant a felek kívánságára - az általuk meghatározott vevő részére és az általuk megállapított becsértéken - árverésen kívül, de árverési vétel hatályával adja el.

Nem elég. Az adósnak is kérnie kell (felek = adós(ok) + vh-kérő(k)).

Krysz29 # 2016.08.22. 17:11

Sziasztok. Egy olyan kérdésem lenne, hogy kinéztem egy árverési ingatlant. A lakás panelprogramos, lakástakarék pénztári tagságot kötött az adós még anno, remélem jól irom :) Közös képviselet könyvelőjével történő beszélgetés alkalmával azt mondta, 200.000ft-ot kellene befizetni az ltp miatt, akkor lehet lezárni, és összességébe 1 millió ft a közös költség, ezen összeg befizetése után adna nullás igazolást. De! Ez nem csak az adásvételi szerződéses vásárlásra vonatkozik? Árverési hírdetmény szerint tehermentes és beköltözhető.Tudomásom szerint a nyertes összegből rendezik a tartozásokat. Remélem tudtok segíteni ezen kérdésemben, mert ha ezt az 1 millió ft-ot a licit összegen felül be kell nekem fizetni az adós helyett, már nem éri meg a vétel. A másik kérdésem, hogy ha albérletbe adta ki az adós a vásárolandó ingatlant, és a bérlő nem költözik ki, ugyanúgy kilakoltatható, mint az adós normál esetben? Köszönöm