Fórum ingatlanügyek régebbi elöl     új hozzászólás

osztatlan közös tulajdon - használati megosztás

marika7809 # e-mail 2017.08.17. 22:32

Na befejeztem .Szánalmas vagy.Kezeltesd magad

nonolet # e-mail 2017.08.17. 22:21

Hát aki már kérdezni se tud érthetően...

marika7809 # e-mail 2017.08.17. 20:45

Szerinted ez a stílus normális?Gratulálok neked te nagyon okos, tudálékos agyhalott. Állj elem és mond a szemembe.Latom még mindig nem erted a kérdésemet!Akkor kettőnk közül ki is a hulye?

nonolet # e-mail 2017.08.17. 19:43

Mondom: az én tágas lakásom nincs veszélyben évek óta...
No akkor ki is az igazi agyatlan-hülye ?

Közben látom már évekkel ezelőtt is hasonló válaszokat kaptál. De azokat se fogadtad normálisan.
marika7809 # e-mail 2017.08.17. 18:04

Na látom egy igazi patkány vagy,menekülj csak!Majd még látjuk ki nevet a végén.Egy senki vagy és az is maradsz.

wers #   2017.08.17. 17:32

Off
Nonolet! Vagy a reinkarnációja vagy azok közül, akik a nemkívánt stílus miatt már nem látogatják a fórumot (önszántukból vagy nem), vagy mindig ide téved valaki hasonló.
Persze most célba vehetsz engem is, mert merészelem szóvá tenni. De ne aggódj, nem veszem fel, ne is stapáld magad.
Vagy, csak bátran, addig legalább másokat megkíméled magadtól.
On

nonolet # e-mail 2017.08.17. 17:22

Megnevettettél...

De ettől még te a házad felét fogják elbontani.
Mert a nagy eszedből ennyire futotta CSAK.

Légy rá büszke!

marika7809 # e-mail 2017.08.17. 17:18

Tudod mit szerintem hagyjuk egymást lógva. ÉN egy nő vagyok egy anya.Ne merészelj ilyeneket irkálni,mert senkinek nem tűröm ezt a hangnemet,főleg nem neked, egy arc nélküli senkinek akinek így nagy a pofája,de,ha velem szemben állnál elsüllyednél szégyenedbe!Egy gyáva kis senki vagy

nonolet # e-mail 2017.08.17. 16:08

"Az biztos,hogy 3 embert nem értettem -félre"

De bizony.... vagy hazudsz és nincs eljárás az ügyben.

"te isten barma!..."

:-)

Íme a buta és szarosszájú, aki nőnek hiszi magát.
Pedig egy mosdatlan szájú bunkó és bunkó csak.

drbjozsef # e-mail 2017.08.17. 15:28

Van ez így. Ez csak egy fórum, ne várj tőle sokat, pláne, ha jobban tudod a választ. Akkor már csak várd ki a 3 évet aztán... hát, meglátod, mi lesz.

marika7809 # e-mail 2017.08.17. 14:36

Sajnálom,hogy a kérdésekre nem kaptam választ.Az biztos,hogy 3 embert nem értettem -félre,és még azt is kiszámoltak,hogy pontosa mikor évül el.

nanemaaa # e-mail 2017.08.17. 13:47

Jobban tudják de te rosszul értetted. Már nem vonatkozik rád a 10 év. Én is megkérdeztem az építésügyi hatóságot. ;)

nonolet
1998. január 1. óta nincs méltányosság az építésügyi eljárásokban. A jogszabály változás nem méltányossági kérdés. mellesleg utólagos jogszabály változásnak nincs visszamenőleges hatálya. Ellentétes lenne a jogalkotási törvénnyel. Ez csak nagyon kevés és pontosan meghatározott esetben lehetséges.

marika7809 # e-mail 2017.08.17. 13:40

Na most szerintem túl léptél egy bizonyos határt.Rohadrul sokat képzelsz magadról,és ajánlom vegyél vissza ebből a stílusból.Szerintem az agyatlan te vagy te isten barma!Mint leírtam el a 10 év és ezt nem én tálaltam ki akkor is,ha folyik eljárás közben.Mint le írtam,de látszik szellemi fogyatékos vagy az önkormányzatba mondta 3 ember,hogy igen el fog évülni el a 10 év.Nem fogok veled itt vitázni ,valószínű jobban tudjak mint te aki itt osztod az észt!Otthon engedd meg magadnak ezt s hangnemet anyukáddal szemben!

nonolet # e-mail 2017.08.17. 13:23

"már szerencsére csak 3 évem van a 10ig."

Még mindig nem, érted...pedig VILÁGOSAN leírtam.

Neked MÁÁÁÁÁR NEM ketyeg az a tíz év!!!! megállt.

Mert a hatósági eljárás megindult és folyamatban van ellened. Ebből már nem tudsz kijönni jól.

Kivéve, ha módosul a határozat valami módon.
Amíg nem addig a bontási kötelezettség az érvényes.

Felbírod ezt fogni?!
Vagy butáskodsz tovább a magas lovadról?

(amúgy tojok rám, hogy nő-e valaki vagy éppen istenfia netán, ha egyszer jól láthatóan agyatlan akkor agyatlan, mint te is és kész...)

nonolet # e-mail 2017.08.17. 13:16

nanemaaa

Azért akad példa
a határozat újra gondolására
a méltányosság kérés hatására...
Tekintettel az elmúlt évek építésügyi deregulációjára.

Feltéve, hogy egyébként teljesen szabályos
csak éppen engedély nélküli építés történt.

drbjozsef # e-mail 2017.08.17. 13:15

Én nem vagyok jogász, csak laikus-dilettáns olvasó, de ha jól értem, a 10 év akkor számít, ha az építéstől kezdődően az építési hatóság 10 évig semmilyen cselekményt nem végez az ingatlan tekintetében. Te már kaptál bontási határozatot, tehát a 10 év esetedben nem számít. Jó eséllyel az építéshatóság a bontási határozatnak előbb-vagy utóbb érvényt fog szerezni, ha kényszerbontással, akkor annak költségei is téged fognak terhelni.

Neked kell eldönteni hogy itt a névtelen fórumozóknak hiszel inkább, vagy amit az építéshatósági osztályvezető mondott. Ahogy én látom mindenki tévedhet, és valaki téved is...

marika7809 # e-mail 2017.08.17. 12:45

Köszönöm.Nem állt szándékomban elhallgatni,és már szerencsére csak 3 évem van a 10ig.Akkor ,ha nincs kiskapu,hogy össze tudnám vonni a telkeket,és külön osztani ki kell várjam ezt az idot????És igen másnak a stílusa alpári,de nem annyira okos mint gondolja ????koszi szép napot

drbjozsef # e-mail 2017.08.17. 11:30

marika,

a stílus olyan amilyen, de sajnos igazuk van a hozzászólóknak.
El tudod adni az ingatlant, ha nem hallgatod el a bontási határozatot. Nyilván töredékáron.
Telekmegosztás valószínűleg nem fog menni, legfeljebb, ha végrehajtottad a bontást.

marika7809 # e-mail 2017.08.17. 09:28

monolet én nem vitazni vagyok itt.Szerintem te állitsál nagyon gyorsan magadon,és tanuljál meg tisztességesen viselkedni egy nővel!!Otthon legyen nagy az arcod,ne itt arc nélkül!!

drbjozsef # e-mail 2017.08.17. 08:04

Boxika : a közös tulajdon mindig szívás. Tudod, a ló meg az ő izzadt háta.

nanemaaa # e-mail 2017.08.17. 07:47

Közigazgatásban már nincs méltányosság, építési ügyben sose volt. A jogszabály kizárta mindig is.
Van egy jogerős és végrehajtható döntés, a kérdés már csak a végrehajtás módja és hogy előtte mennyi eljárási bírságot szabnak ki. Nincs elévülés, legfeljebb, ha a hatóság a végrehajtás érdekében semmit nem tesz legalább 3 évig! De ezt a "szívességet" nem fogják megtenni.

nonolet # e-mail 2017.08.16. 23:32

Okoska!
Ezek szerint azt sem értetted meg mire mondta... ciki!

Úgyhogy: arcod alapra.

marika7809 # e-mail 2017.08.16. 21:05

Ezt nekem írtad? Vegyél már vissza az arcodból!A hulye ezek szerint te vagy,mert a 10 év elévülést az önkormányzatba mondta az építéshatósági osztályvezető.Vagy akkor lehet ó is hulye csak te vagy ennyire okos,tele jóindulattal mint egy jó Magyar!Gratulálok!

Boxika # e-mail 2017.08.16. 20:00

Köszönöm a választ!
Ez ebben a formában, jó nagy szívás akkor.

nonolet # e-mail 2017.08.16. 17:02

Hülye vagy fiam! és buta-sértődős is... leülhetsz , eggyes.

A 10 év ugyanis a CSAK AKKOR játszik,

HA!!!!

A tényleges használatba vételtől számított 10 éven belül a hatóság NEM LÉPETT SEMMIT!!!!

De veled szemben lépett.
Ami pech...

• *-

Amit tehetsz még HA!!!!!
egyébként az építkezés MEGFELEL
a most érvényes előírásoknak, hogy:

Méltányosságot kérsz
az időközben bekövetkezett
építési engedély könnyítésekre
és
az egyéni helyzetedre tekintettel.

És ha elég csendes-szerény vagy talán megkapod.