Beázás a társasházban


MajorDomus # 2017.10.12. 19:35

A járólap semmit nem jelent.

Miért nem hivsz egy szakembert?

budapestianiko # 2017.10.12. 23:56

MajorDomus
köszönöm szépen! :-)
gondoltuk hogy a járólap nem jelenthet semmit, de ha akarnak bármibe beleköthetnek végülis......
szakember? köszönöm jó ötlet! :-)
most jut eszembe, valamit mondott az épitész hölgy hogy az erkély a szövetkezet tulajdona.....remélem félreértettem!
köszönöm a segitségeteket, jó lenne, ha mielőbb megoldódna ez a probléma.

Szomorú örökös # 2017.10.13. 04:24

budapestianiko

a lakónak most lett fontos 9 év után, bejelentést tett a szövetkezetnél mértek fotoztak

Lehet az előző lakó is tudna róla mesélni...csak ezt az eladáskor elfelejtette elmondani neked.

budapestianiko # 2017.10.13. 07:41

Szomorú örökös
szia, most nem mennék bele a részletekbe, mert hosszu lenne, röviden a lényeg, nem tudod az előzményeket, a részleteket, érdekes ám, én tudom és a miérteket is. Nekem nincs senkivel semmi bajom, ha másnak gondja van, megteszem a részemről ami tőlem telhető.
"„a lakónak most lett fontos 9 év után, bejelentést tett a szövetkezetnél mértek fotoztak”
Lehet az előző lakó is tudna róla mesélni...csak ezt az eladáskor elfelejtette elmondani neked." ...........valamit itt elérthettél............én ezt a lakást három éve egy lelakott disznóólként vettem, tudtam mikor megláttam hogy mire számithatok... mivel korhadt volt minden koszos büdös trágyadomb volt az egész, egy pasi lakott itt, aki nem fizetett és letojt mindent...már akkor ázott a néni, sajnos a néninek igy már beázottan eladták a lakást, mert ugye a tapéta alatt nem látszik, szóval szemétség volt, megvette és utána azonosult a problémákkal a néni, jelentette ő, de a régi szövigárda nem foglalkozott a panaszával, közben a régi szövigárda lelépett a manival együtt, én megvettem ezt a lepusztult borzadmányt, és teljes felujitást kapott a kecó....a néninek miért lett pont most fontos? mert a szövi uj gárdája cserélget dolgozik a házon, a közös nyzárók cseréjére közösktg-et akar emelni, erre járják a házat, és a néni közölte, addig nem irja alá, amig a beázásával nem tesznek valamit, nem tőlem ázik egyébként hanem egy 38 éves a ház tetőszerkezete szigetelések stbv. hiányosak régiek lepusztultak, nincsenek....szóval....röviden ennyi....

MajorDomus # 2017.10.13. 17:02

Kérj egy szakvéleményt,annak költségeit később érvényesitheted ha szövetkezet a felelős.

budapestianiko # 2017.10.13. 17:29

MajorDomus
Köszönöm! :-)

MajorDomus # 2017.10.14. 16:53

Szivesen. Majd ird meg mire jutottál!

budapestianiko # 2017.10.14. 18:09

MajorDomus
megígérem..........:-)
köszönöm a segítségeteket, a tanácsokat! :-)

MajorDomus # 2017.10.16. 19:12

Hajrá.

tikitaki1 # 2017.10.18. 08:34

Társasházunkban a felső szint terasza beázik. Egy vállalkozó ezért a teraszon lévő járólapokat újra fogja fúgázni. Az ezzel kapcsolatos garanciával kapcsolatos kérdésre azt a választ kaptuk, hogy a garancia legfeljebb az elvégzett munka szakszerűségére vonatkozhat, arra nem, hogy a födém ezt követően biztos, hogy nem fog beázni.

Kérdésem, hogy ez valóban így van? És ha igen, akkor ez azt jelenti, hogyha a beázás valóban megtörténik, de a fúgázás ránézésre mindenhol a helyén van, akkor így jártunk, és fizethetünk újra mindent?

nonolet # 2017.10.18. 11:38

Eleve fugázás szinte biztosan nem elégséges megoldás...

Fel kell szedni a padlót és újra VÍZSZIGETELNI rendesen MINDENT. Aztán újra burkolni.

tikitaki1 # 2017.10.18. 14:19

Én is úgy gondolom, hogy a fugázás nem a legjobb megoldás, de mivel a teljes újraszigetelés a magas költségek miatt a többség által egyelőre le lett szavazva, így maradt a fugázás. A kérdés tehát ezek után, hogyha a vállalkozó leírja, hogy a munkájára ad x év garanciát, akkor az mire vonatkozik? Arra, hogyha x év letelte előtt beázik a terasz, akkor mindenképp köteles a dolgot orvosolni, vagy csak arra, az esetre, ha esetleges újbóli beázás esetén egyértelműen látható, hogy a fugázás feljött, kitöredezett.

tikitaki1 # 2017.10.18. 14:45

Azt mondták nekünk, hogy kikaparná a régi fugát, és epoxi-val. Merthogy annak jó a rugalmassága, és teljesen vízzáró. A vállalkozó szerint 5 évig biztos jó lesz. (Mondjuk nekem is az a gondom, hogy ez akkor is csak fugázás, nem pedig szerkezeti szigetelés. Ráadásul elég drága, kb. 10 ezer Ft-ra jön ki négyzetméterenként. És ha ráadásul még garancia sincs ...)

nonolet # 2017.10.18. 15:46

"Ráadásul elég drága, kb. 10 ezer Ft-ra jön ki négyzetméterenként. "

Nemár!

Ennyiért már

  • felszedik
  • vízszigetelik
  • burkolják+fugázzák is

(átlagos árú lappal és anyagokkal)

"És ha ráadásul még garancia sincs ...)"

A beázásra nincs.

Miért is lenne?

Hisz
a vállalkozó (gondolom) nem a beázás elhárítását vállalta, hanem CSAK a fugázási munkát csinálja meg.

Nyilván AZ adja/állja a garanciát,
aki szerint ez ÍGY
jó és elég lesz a beázás ellen.

tikitaki1 # 2017.10.18. 17:09

Sajnos én sem értek egyet ezzel a dologgal, de a társasház valamiért mégis megszavazta. Ami azért is furcsa számomra, mert szerintem a fugázás nem is közös tulajdon.

Mindezek mellett persze kérdés még az is, hogy egy ilyen utólagos epoxi alapú fugázás vajon meddig tarthat ki egy egyáltalán egy teljesen nyitott teraszon?

MajorDomus # 2017.10.18. 18:13

Ráadásul elég drága, kb. 10 ezer Ft-ra jön ki négyzetméterenként. És ha ráadásul még garancia sincs ...)

Na ne!

9.000 ft-ot számolunk telheskörű burkolásra,anyaggal munkadijjal,mapej szigeteléssel!

Valamit nagyon félreértettél.

Az meg természetes hogy arra vállal garanciát,amit ő csinált,a más szarát nem vállalja be!

tikitaki1 # 2017.10.19. 07:51

Azt gondolom, hogy nem értettem félre a dolgot (kb. 40 négyzetméter terasz, a régi fuga kikaparása, és epoxival való újrafugázás, az ár pedig 400 valahány ezer). Mindenesetre utánanézek a pontos ajánlatnak.

És azt hiszem, a garancia dolgot is kezdem érteni. Ha tehát a vállalkozó a fugázásra garanciát ad, azzal semmire nem megyünk, mivel újabb beázás esetén a vállalkozó joggal mondhatja, hogy a fugázás tökéletes, de mivel a fugázás nem szigetelés, így a beázás nem az ő dolga, vagyis arra nem vonatkozik a garancia. Jól értem?

tikitaki1 # 2017.10.19. 09:51

Tehát:
A terasz pontosan 40 négyzetméter.
A munka a következő:

  • a régi fuga eltávolítása véséssel, köszörüléssel
  • új, kétkomponensű, epoxigyantás szigetelés készítése

Anyagár:141 ezer
Munkadíj: 173 ezer
+ÁFA

A vállalkozó szakvéleménye szerint ezzel feltehetően meg lehet szüntetni a terasz beázását.

Vélemény??

nonolet # 2017.10.19. 12:11

Erősen túl van árazva...

Kérjetek mástól is ajánlatot.
Olyantól, aki nem "haverja" a képviselőnek.

MajorDomus # 2017.10.19. 20:06

Inkább burkoljátok ujra!

tikitaki1 # 2017.10.20. 15:30

Hát köszönöm az eddigieket. Én is az újra burkolásban látnám a megoldást. Viszont mivel számmra is érthetetlen módon a fúgázás lett megszavazva, most már csak azt kérdezném, hogy az epoxi fuga várhatóan meddig tarthatja meg a vizet? Kb. mire számíthatunk? (A vállalkozó minimum 5 évet említett, persze nem hivatalosan.)

MajorDomus # 2017.10.20. 18:53

Addig kitart.
De kérdd el tőle a minőségi tanusitványt!

tikitaki1 # 2017.10.22. 07:50

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Végül egy jogi témájú kérdésem lenne ezzel kapcsolatban.

A födém beázása a társasház egészének az ügye, ezért a szerkezeti szigetelést is alapesetben a társasháznak kell fizetnie.
Csakhogy a járólap - és így szerintem a fuga sem - már nem közös tulajdon!

A kérdés tehát, hogyha a terasz (szigetelés céljából történő) újra fugázását a társasház megszavazta, akkor annak költségét köteles-e a társasház minden lakója fizetni?

nonolet # 2017.10.22. 08:29

Igen.

Mivel a közös tulajdont érintő javítási költséget próbálja csökkenteni ezzel kísérlettel a közösség.

Hisz VALÓJÁBAN a vízszigetelés a szar!!!!!
Azt kéne javítani ép ésszel eljárva....

Az pedig egyértelműen közös költség lenne, ugyebár.

-

Amit most próbálnak csökkenteni a fugázással.
De meddig lesz ez jó így a sok pénzért?
Néhány évig...

Aztán majd megint fugáztatnak?!
Időnként újra és újra sok pénzért.

Marhák, na.

tikitaki1 # 2017.10.22. 19:46

No de nemcsak a közös tulajdont érintő dolgokban lehet szavazni egy társasházban?

Mert ugye a járólap - és ezzel a fuga is - kizárólag a terasz tulajdonosáé. Ezért, ha a fugázás után két nappal úgy dönt, hogy mégsem tetszik neki a fuga színe, akkor kikapartathatja az egészet, és ismét cement alapú fugát használ a fugázáshoz. Megteheti, hiszen övé a terasz...