Beázás a társasházban


Szomorú örökös # 2017.04.15. 06:45

Immaculata

Szerintem sokkal jobb dolog lenne, ha raffer rájönne, hogy ez nem a hülye gyerekek homokozója és eltakarodna innen. Azt hiszem, hogy amíg nem jött ide, addig ez a kocsma szintű posztolás nem volt túlságosan divat, vagy legalábbis hamar kihajították innen az ilyen bunkókat, mint ő.

Szomorú örökös # 2017.04.15. 06:46

raffer

Én vagyok a zasszony

Tényleg? Te szoktál lenni a "nő"?
Köszönjük, hogy eme nemes infót megosztottad velünk. :-D

Immaculata # 2017.04.15. 06:52

Szomorú örökös

Ha elfogadod, hogy Raffer nő, és a nőknek minden fórumon többlet joguk van, egyrészt azért, mert kevesen vannak, másrészt azért, mert nőből vannak, akkor mindent másképp látnál vele kapcsolatban.

Idejött hisztizni, hát ez van!

Vegyél példát Major Domusról, ő egy igazi úriember, nem tudna nőt megbántani.

Szomorú örökös # 2017.04.15. 06:58

Immaculata

Ha elfogadod, hogy Raffer nő...akkor mindent másképp látnál vele kapcsolatban.

Hát nem is tudom! Egy nőnek SEM nézem el, hogy ilyen szinten bunkó legyen, mint ahogy raffer teszi itt naponta.

Idejött hisztizni, hát ez van!

Na ja, otthonról már elzavarták a sok hiszti miatt.
Csak kicsit kezd uncsi lenni, hogy értelmes fórumozás helyett fröcsög egyfolytában és azt hiszi, hogy majd itt megoldódik minden gondja. Tipikusan az az eset lehet ő, aki mástól várja a megoldást, holott egyszer már leírta, hogy „megpróbál széllel szemben pisálni” - igaz azt is a férfiak szoktak, itt máris lebukott, hogy ő max. csak nő "szokott" lenni - de úgy látszik, hogy az a terve is dugába dőlt. Vagy csak inába szállt a bátorsága? :-D

Immaculata # 2017.04.15. 07:00

Nagyon jókat ír, nekem tetszik. Mindenki gondolatára szükség van. Sok olyan dolog van, amihez Raffer ért, vagy tapasztalt, vagy utána járt.

Szerintem tudat alatt kedvelitek egymást, csak még nem tudtok róla.

Immaculata # 2017.04.15. 07:04

Tipikusan az az eset lehet ő, aki mástól várja a megoldást,

Igen, ilyenek vagyunk. Felnézünk a pasikra, mert az hisszük, hogy minden kívánságunkat teljesítik.

Szomorú örökös # 2017.04.15. 07:10

Immaculata

Nagyon jókat ír, nekem tetszik

Lehet nem is nekem kéne vele megismerkedni.
Különben is mit szólna hozzá a barátnőm? :-D

Immaculata # 2017.04.15. 07:14

:) Nekem minden barátnőm egyedi, hogyis mondjam csak, nem átlagosak. De pont a különcséget szeretem bennük.

Immaculata # 2017.04.16. 06:22

:) Mindenkinek összejöhet valaki.

guba" # 2017.04.16. 07:07

A födémszerkezet - mint közös tulajdonú épületszerkezeti elem - karbantartása a társasház kötelessége, függetlenül attól, hogy egyébként külön tulajdonban álló lakáson vagy nem lakás céljára szolgáló helyiségen belül van.

Lényegtelen, hogy ki miről tudott, illetve hogy mikor vette a kérdező az ingatlant.

gerbera317 # 2017.04.16. 17:00

Ez a teraszos kérdés? Ott szó sincs közös tulajdonról.

guba" # 2017.04.16. 17:25

A födémszerkezet akkor is közös tulajdonú épületszerkezeti elem, ha külön tulajdonú terasz van fölötte.

gerbera317 # 2017.04.16. 17:50

Ez egy szar nyaraló, alsó meg fölső szomszéddal. Szó nincs társasházról, csak ezt a topikot találta meg a kérdező.

mandulika # 2017.04.18. 20:05

Tisztelt Fórumozók!

Köszönök minden javaslatot és megjegyzést valóban nem egyszerű az ügy, a biztosító akkor jön majd ki, ha fel van tárva a hely. (Beszéltem velük) Valószínűleg lerázza magáról, mert amikor megvásároltuk az ingatlant, "a megtekintett állapotban" felhívták mindenkinek a figyelmét arra, hogy azért olcsóbbak, mert előfordulhatnak apróbb hibák. Nálunk semmi sem látszik, így észre sem vettük.

MajorDomus # 2017.04.18. 21:12

A biztositó kárszakértője sokat tud segiteni!

guba" # 2017.04.19. 05:18

Ez egy szar nyaraló, alsó meg fölső szomszéddal. Szó nincs társasházról, csak ezt a topikot találta meg a kérdező.

Ha a szar nyaraló osztatlan közös tulajdont akar jelenteni, akkor mi a kérdés?

A biztosítás aligha terjed ki a rossz szigetelésből származó beázásokra. Ez nem biztosítási esemény.

MajorDomus # 2017.04.20. 21:57

De káresemény.kérdés van e rá biztositási tétel?

rityike # 2017.04.24. 09:11

Tisztelt Fórum,Szeretném megkérdezni hogy hová fordulhatnék jókarbantartási kötelezettség elmulasztása miatt,mivel a Fővárosi Építésfelügyeleti Hatóság elutasított,mondván ők másodfokon foglalkoznak csak ügyekkel.köszönettel.

drbjozsef # 2017.04.24. 10:24

És nem kérdezted meg tőlük, hogy hozzájuk milyen hatóságtól jön a dokument? Hogy mi az elsőfok. Csak tudniuk kellene...

fohász # 2017.04.24. 11:51

Az a fura, hogy régebben a hivatalok akár meg is írták helyetted a panaszt és továbbították a megfelelő helyre! Ezt tapasztalatból mondom.
Ma mindent lepattintanak, lassan jogi végzettség kell ahhoz, hogy elfogadható legyen a beadványod és egyáltalán foglalkozzanak vele. Hihetetlen métékű a seggvakarás meg a bürokrácia.
Rityike esetében ugyan a hivatal miért nem továbbítja a illetékeshez a panaszát?

matthiasi # 2017.04.24. 12:28

Ezt tapasztalatból mondom”.

Fals tapasztalat !

matthiasi # 2017.04.24. 12:30

Ja hogy ez a kérdés :

hová fordulhatnék jókarbantartási kötelezettség elmulasztása
kihez máshoz mint a tulajdonoshoz !

MajorDomus # 2017.04.24. 21:11

Ő meg fog hallgatni!

kutika # 2017.05.02. 15:36

Mióta szigetelték a társasházat, azóta állandóan beázom a plafonon, az oldalon, a párkány alatt, stb. Ahol tudtuk ((pl. a párkánynál), már megpróbáltuk a lakáson belül, illetve kívül is szigetelni. A közös képviselő csak vonogatja a vállát, valószínűleg le kellene bontani a szigetelést és megkerestetni (de hogyan), hogy hol találja meg a víz az utat a lakásig. Nem nagyon történik évek óta semmi. Gondolom, hogy a szigetelésnek sem tesz jót, hiszen a víz bemegy mögé. Mit lehetne tenni ?? Ki tudja a megoldást??

MajorDomus # 2017.05.02. 21:09

Vagy megjavittatod,és behajtod a házon!