Beázás a társasházban


nonolet # 2018.08.29. 17:53

LETT VOLNA!!!

De már alighanem lejártak a határidők...
Mert eltöketlenkedtétek az időt.

Max a "kötelező alkalmassági idő" alatt lehet szavatossági igénnyel fellépni.

Ami 5 vagy 10 év lehet az épületre részekre.

(van rá rendelet, hogy mire mennyi)

MajorDomus # 2018.08.29. 21:10

Van rá garancia, 5 év !

azt követően már csak lakásszavatosság van,de a jelzett probléma nem ebbe a körbe tartozik.

MajorDomus # 2018.08.29. 21:11

Mondjuk a ,,töketlenkedés,, helytálló.
eddig mire vártatok?

patroni # 2019.06.21. 12:01

Alattam lakó szomszédom beázást jelentett tőlem. Nem nekem szólt azonban, hanem a közös képviselőnek. Képviselőnk azt mondta, neki ez nem dolga, hanem ellenőrizze a dolgot a közterület-felügyelet.

A felügyelő most értesített, hogy szabadsága után lakás-szemrevételezési időpontot akar velem egyeztetni. Valóban az ő hatáskörük ez?

drbjozsef # 2019.06.21. 13:05

Biztos jól értetted? Közterület felügyelet? Társasházban?

patroni # 2019.06.21. 13:13

Tökéletesen, ma állítottak meg a terepjárójukkal az utcán, megkérdezték, én vagyok-e (kis város vagyunk), elkérték a telefonszámomat és ezt mondták.

patroni # 2019.06.21. 13:16

Javítok, bocsánat. Polgárőrség.

patroni # 2019.06.21. 13:25

De az Önkormányzat alkalmazottainak nyilvántartásában, mint közterület-felügyelők szerepelnek.

drbjozsef # 2019.06.21. 18:01

Ha ezek önkormányzati bérlakások, és nem a saját tulajdonod, akkor igen, de akkor is az önkormányzat gazdasági ellátója, vagy városgazdája intézi, de lehet kisebb településen azok, akik közteresek is.

MajorDomus # 2019.06.21. 22:46

Semmi közük nem lehet hozzá magánterületen!
Ha önkoris lakés,akkor a bérbeadó kezelője jogosult bérleményellenőrzést tartani. Társasházban a közös képviselő!
Mást nem vagy köteles beengedni,de egy vizszerelőt ajánlott!

gerbera317 # 2019.06.24. 08:14

A magántulajdonban keletkezett beázást okozó terasz közös tulajdonban van (megjegyzem, az ő tulajdona is). Logikus, hogy a hibát a társasház-közösségnek kell elháríttatnia és annak költségeit fizetnie. Ennek semmi köze ahhoz, mit engedtetek neki és mit nem.

gerbera317 # 2019.06.24. 10:56

Összedobni nem. Vagy ha mégis, az eszmei hányada arányában (ami nem kevés lehet) ő is köteles beszállni. Tehát vagy biztosítós a dolog, vagy a ház költségvetésének terhére, aminek kihatása lehet a közös költség összegére is.

MajorDomus # 2019.06.24. 19:52

Pontosan,azzal a kiegészitéssel,hogy a pénzt mindenképpen elő kell teremteni,mert a biztositó csak utólag,számlák alapján fog fizetni!

patroni # 2019.06.25. 10:49

MajorDomus ; drbjozsef

Köszönöm a válaszokat! A lakás harmincadik éve a saját tulajdonom. Egy helyi ügyvédnő is azt mondta, a köztereseknek ebben semmi kompetenciájuk. Holnap megyek a főnökük fogadóórájára,ha nem jutunk dűlőre, akkor a jegyzőhöz.

Az ázás ritka és alkalmi, egy rövid padló-fal találkozási szakasz ereszt át valamiért. Természetesen megnézetem, de előbb légipostai sürgősséggel munkát kell keresnem, mert az előző munkahelyemet leszerelték és eladták Portugáliába, (mi csak addig kellettünk, amíg az átmenet idejére a leszerződött alkatrészeket megtermeljük, mint beszállítók).

Addig kizárt dolog, hogy őrszemélyzettel a hátam mögött belevágjak egy hónapos bontásba. Egyelőre +/- napi egy csésze vizet használok összesen.

MajorDomus # 2019.06.25. 19:38

Ebben a fürdés és a kávé is benne van?

patroni # 2019.06.26. 08:14
  • a testi szükségletek és a mosogatás.

Egyébként reggel voltam az osztályvezetőnél, aki a közteresek főnöke, és azt mondta, hogy az önkormányzat hozott egy saját rendeletet, hogy igenis bemehetnek a lakásokba. Most amennyire tudom, állami törvényt / rendeletet n e m írhat felül az önkormányzati, akkor hogy lehet, hogy több jogosítást adnak nekik, mint a rendőröknek...?

patroni # 2019.06.26. 09:49

10. Többlakásos lakóépületek közösségi együttélési szabályaival összefüggő közösségellenes cselekmények...:

  1. az ingatlanban vízhasználat során más tulajdonában lévő ingatlan helyiségét önhibájából eredően eláztatja.

ELJÁRÁSI RENDELKEZÉSEK

12. §
(1) A közösségi együttélés alapvető szabályaiba ütköző magatartásokkal kapcsolatos hatáskört a jegyző gyakorolja.

(2) A rendeletben foglaltak betartását a Polgármesteri Hivatal közterület-felügyelői ellenőrzik. -------------------------------------------------------
Itt a 2016 október 23-ával keltezett, december 1-ével hatályba lépett rendelkezés. Aláírás: polgármester, jegyző.

Ez úgy értelmezendő, hogy a közteresnek szabad ki-bejárása van a lakásokba?

patroni # 2019.06.26. 09:51

A szaggatott vonal csak aláhúzás akart lenni, nem szövegkihúzás, csak az oldal automatikusan kicsit belekevert.

MajorDomus # 2019.06.26. 19:48

Nem.

patroni # 2019.06.28. 11:40

Ravaszul van megfogalmazva, mert úgy írja, hogy a beázást a közteresek ellenőrzik, de nem írja, hogy bejövés útján szemlélik meg.

Ezzel együtt több, mint valószínű, hogy be fognak jönni; ordítva összeveszni nem akarok velük, se összeverekedni, de hol tudok ellenük panaszt tenni?

És van valami módja, hogy ennek az önkormányzati rendeletnek a törvényességét valamilyen fórumon felülvizsgálják? (Csodálom egyébként, hogy három éve létezik, és még senkinek nem volt vele problémája.)

MajorDomus # 2019.06.28. 20:25

Sehol...
Nem engeded be őket,inkább a szerelőt!

patroni # 2019.06.29. 10:55

O.K. az ipse saját elmondása szerint a héten szabadságon volt, úgyhogy jövő héten fog keresni, mert elkérte a telefonszámom. Lehet,ennél tovább nem fog jutni, ámbár mikor találkoztunk, kérdés nélkül is bírsággal fenyegetőzött.

patroni # 2019.06.29. 10:55

O.K. az ipse saját elmondása szerint a héten szabadságon volt, úgyhogy jövő héten fog keresni, mert elkérte a telefonszámom. Lehet,ennél tovább nem fog jutni, ámbár mikor találkoztunk, kérdés nélkül is bírsággal fenyegetőzött.

patroni # 2019.06.29. 10:57

(Csak egy bírsággal fenyegetőzött, nem tudom, miért ment el az üzenet kétszer...)

MajorDomus # 2019.06.30. 18:29

Magánterületen semmiféle birságolási joga nincs!