Kizárólagos használaú kertrész - lekeríthető?


mamasita # 2015.05.20. 21:05

Köszönöm szépen a fáradozásodat! Átnyálazom a Ptk. ide vonatkozó részeit is.Ebből számomra egyáltalán nem világlik ki, hogy kinek mire van joga. Pont annyira áll jogában lekerítíteni, mint nem lekeríteni. Az szmsz-ünk pedig egyáltalán nem tér ki a kizárólagos használati területekre.

MajorDomus # 2015.05.21. 20:45

Akkor marad a Ptk.

,, a használat,, c. Fejezet

Wildmann # 2015.05.24. 08:05

Kérd, hogy szabályozzátok az SzMSz ben

Egyjogász # 2015.05.24. 08:59

A topicindítóban szerepel, hogy: "Az alapító okiratban rögzítve van a 3 földszinti lakáshoz a kizárólagos kerthasználati jog."

Azaz amikor ott vettél lakást tudhattad, hogy ez van, akit ez ilyen fokon zavar, miért nem olyan társasházba költözik, ahol a kerthasználatra nincs ilyen korlátozás, nincs kizárólagos használat kikötve az alapító okiratban?

A kizárólagos használatú kertrészben meg a kizárólagos használó dönti el, mit csinál, ha akarja nem keríti le, és odaengedi más kölkét, ha meg akarja, lekeríti, az ő dolga - ezért KIZÁRÓLAGOS használó.

A kizárólagos használatot egy dolog korlátozhatja, az, hogy ne járjon mások zavarásával, de a kerítés meg - tekintve, hogy a kizárólagos használatból eredően azt a részt más tulajdonostárs egyébként sem használhatja - téged mit zavar?

Azt meg fogd már fel, hogy hiába vagy tulajdonos, ha az alapító okirat így rendelkezik, akkor sem szarhatod le a kizárólagos használati jogot, "én vagyok a tulajdonos, azt csinálok amit akarok" felkiáltással, mert ha a kizárólagos használó is olyan kekec, mint te, még feljelent birtokháborításért.

(A tulajdonos a bérlő, használó sérelmére elkövethet birtokháborítást, hiába ő a tulajdonos.)

Egyjogász # 2015.05.24. 09:07

Sikerült megnézni az ominózus kerítést, egy teljesen normális, szabványos cca.80 cm magas legegyszerűbb műanyag háló kerítés, ezer helyen láttam ilyet.

Tényleg nem értem, ezzel mi a franc baj van és miért zavaró másnak (ha nem akar bemenni a kizárólagos használatú részre, megjegyzem, ez még ebben sem gátol, simán át lehet lépni rajta).

MajorDomus # 2015.05.24. 12:28

Egyetértünk. Ott a pont.

Wildmann
Az Alapitó Okiratot nem lehet felűlbirálni szmsz-ben!

mamasita # 2015.05.31. 19:52

Hadd legyen az én , illetve a 8 másik tulaj dolga, hogy zavar-e minket a kerítés, vagy sem. Lehet, hogy kekec vagyok, de Ti mind, akik azt állítjátok, hogy joga van lekeríteni, még mindig nem biztonyítottátok paragrafusokkal az állításotokat. Pedig nekem erre van szükségem, nem pedig megjegyzésekre és kioktatásra. Köszönöm.

Zoltanuss # 2015.06.01. 04:10

Még mielőtt részletesen tanulmányoznám a beírásokat, erre :

nem pedig megjegyzésekre és kioktatásra. Köszönöm.

Hát a fórumoknak van egy olyan sajátossága, hogy mindenki elmondhatja a véleményét a felvetett problémákról. Ezek a vélemények néha nem vágnak össze a felvető kívánalmaival.

És most jöhetnek az esetek.

MajorDomus # 2015.06.01. 19:56

Egyetértünk.

Mamasita

Olvass vissza!

MajorDomus # e-mail 2015.05.21. 22:45
Akkor marad a Ptk.
,, a használat,, c. Fejezet

MajorDomus # 2015.06.01. 19:58

Egyébként ha zavar, akkor perelj!

A bíróság pár tízezer forintért elmondja, sőt leirja neked ugyanazt amit mi itt többen, ingyen!