Ingatlan részletre / szerződésbontás


Kovács_Béla_Sándor # 2015.09.10. 10:12

hogy az előszerződés szerint
Nem akarod elhinni, hogy az nem előszerződés?

Edelweis # 2015.09.10. 08:52

Azt szeretném még kérdezni, hogy az előszerződés szerint a két személy, aki részletre vette a házat (alább írtam) milyen jogcímen laknak a házban? Nincsenek oda bejelentve, a Földhivatalba sincs még jelentve semmi, mert még nincs végleges szerződés. Tehát nem tulajdonosok, nem bérlők stb. Egyáltalán van-e jogcímük...?
A válaszokat előre is köszönöm.

MajorDomus # 2015.09.07. 20:33

Ez így van

Rexor # 2015.09.07. 07:35

Ez szerintem sem előszerződés, viszont azt nem láttam, hogy mi szerepel a szerződésben elállás esetére? Azt nem hiszem, hogy erről nem rendelkeztek a felek.

Edelweis # 2015.09.07. 07:19

Bea1 - Ez így igaz, ez egy ingyenes fórum, mindenki leírja a legjobb tudása szerint, amit szeretne, vagy éppen a "nyulat kergeti a bokorból" De akkor sem a leszúrást várna az ember, hanem tippeket, tanácsokat stb. Egyébként nyilván ügyvédnél van a dolog, csak az ember megpróbál több helyről infót gyűjtögetni, hátha van valami kiút ebből a csúnyán összekuszálódott helyzetből.
Most akkor beköltözhet oda a tulajdonos vagy sem? Nem létezik, hogy abszolút semmi joga nincs a saját ingatlanához az eladónak. Tulajdonjog fenntartással íródott az előszerződés. A hagyatéki tárgyalás után maximum fél éven belül meg kell kötni a végleges adásvételit. Mi van akkor, ha ezt nem kötik meg, mert az eladó nem kíván velük végleges szerződést kötni?

Bori Bori # 2015.09.05. 11:44

Mint ahogy azt itt szokták is írni: nem a szerződés címe, hanem a tartalma dönti el, mit írtunk alá.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.09.05. 07:59

Csakhogy ez nem előszerződés. A felek nem csak megállapodtak az adásvétel minden lényeges feltételében, hanem a megkötött szerződés szerint teljesítettek is.
(Megjegyzem, ha előszerződés lenne is: attól sem lehet elállni.)

Dr.Attika # 2015.09.05. 06:56

Az előszerződés nem egyenlő a végleges adásvételi szerződéssel. Azzal csak arra vállalnak kötelezettséget a felek, hogy később végleges szerződést fognak kötni.
A tulajdonos nyugodtan beköltözhet az ingatlanba.

Bea1 # 2015.09.05. 06:33

így van, az adós személye maradt. Viszont a hozzájárulása és megjelenése nélkül lehet szerződést módosítani.

Bori Bori # 2015.09.05. 06:18

"mindezt szerződésmódosítás nélkül megcsinálták"

Ez alátámasztja, amit írtam. A bank nem változtat az adós személyén.

MajorDomus # 2015.09.04. 19:00

Így van.

De Beának is igaza van.

Bea1 # 2015.09.04. 12:06

ez egy ingyenes fórum. mindenki azt ír, amit akar: nem fizetsz senkinek semmit, az ide író ügyvédek, jogászok óradíjja több ezer forint, én is 2800ft/ óráért dolgozom például.

Így szakmai elvárásaid nem lehetnek, nem ügyvédeid, jogászaid ők, ha valaki segít, ingyen teszi, emberségből. Az itt kapott tanácsok sem biztos, hogy jók, erre senki nem vállal garanciát. A sikerhez kitartás, és türelem kell, ha felteszed újra a kérdést, és életbenntartod, előbb utóbb meg lesz a válasz.

A dörzsöltebb ügyvédek így működnek: semmitmondó válaszokkal kiugrasszák a nyulat a bokorból...

Edelweis # 2015.09.04. 11:57

Én úgy gondolom, ha valaki ír egy ilyen fórumra, nem a lebaszást várja, hanem esetleg értelmes ötleteket, vagy talán segítséget. Pl:

Kovács_Béla_Sándortól „ami csak előszerződés egyelőre.” Gondolod te. Ez aztán értelmes válasz! Ennyit sikerült kicsikarni? Mi lenne, ha leírtad volna a "gondolod te" helyett, hogy az előszerződés épp olyan érvényű, mintha végleges szerződés volna?

Business Law - "Persze, gondolom - ezek utan - ott is valamit osszeganyolt". Valami iszonyú okosnak képzeled magad, mit lehet azon elgányolni, ha valakinek megszűnik a munkahelye, és nem tudja fizetni a hitelt és a bank közbelép?? Legalább olvasd vissza, mit pötyögsz a telefonodon...

"Mit gondoltok? Mit fog tenni a bank?" Azt hiszed, annyira hülye, hogy nem tudja? Nem fizet, elveszik, pont. Ilyen egyszerű. De az utcára nem fog költözni, az garantált...

Kovács_Béla_Sándor # 2015.09.04. 09:49

ami csak előszerződés egyelőre.
Gondolod te.

Edelweis # 2015.09.04. 08:30

Dr.Attika - igen, tulajdonjog fenntartással lett megkötve a szerződés, ami csak előszerződés egyelőre.

Business Law - pont a lényeget nem olvastad el. Épp hogy az eladó megpróbál velük (a szar helyzet ellenére) korrekten eljárni, magyarul kivásásolni őket onnan. Ami azt jelenti, hogy kifizeti a felújítási költséget és a munkadíjukat, ha már ilyen helyzetbe került az eladó. Időközben az eladó nem tehet arról, hogy a bank elkezdett vele mocskoskodni, és valamilyen formában lépnie kellett. Nem arról van szó, hogy odamegy három kétajtós szekrénnyel és holmistól kivágja őket az utcára... Ráadásul van hova menniük.
Arra még nem kaptam választ, hogy így, ebben a helyzetben a vevők milyen jogcímen laknak ott? Nincs még bejelentve a földhivatalba sem, a vevők sincsenek bejelentve stb.

üdv, Dóra

Potyli # 2015.09.03. 22:41

Tisztelt Forum!
Eloszerzodessel vasarolt ingatlannal kapcsolatban szeretnem megkerdezni, hogy hivatalos-e az az "eloszerzodes" amit az "elado" szerkesztett, aki egyben ugyved is.
Az eloszerzodes szerint a hivatalos ugyved altali szerzodesre, majd kb. jovo ev elso honapjaiban kerul sor.
A vevo ekozben mar rengeteg penzt fizetett, eloszor elolegkent a vetelar kb. egyotodet, es azota is a havi reszleteket.
Az adott ingatlant ugyanakkor jelzalog terheli svajci frankban, amit az elado, uj hazanak epitkezesere vett fel.
Mivel a havi reszletek nem fedezik az elado uj hazanak torleszteset, ezert felmerult, hogy elofordulhat-e az, hogy az elado egyszeruen feladja a vevo hazat, amit jelzalog terhel, mert nem birja fizetni ujonnan epitett hazanak reszleteit, es ezaltal a vevo elvesztheti minden eddigi befektetett penzet.?
Halasan megkoszonnem, ha kerdeseimre valaszolnanak.
Tisztelettel:
Potyli

MajorDomus # 2015.09.03. 20:27

Mennyi hülye ember van a világon.

Bea1 # 2015.09.03. 19:03

még mindíg megtehetik, szerintem. mármint a vevő bemehet, és tehet egy kötelezettségátvállaló nyilatkozatot. szerintem elfogadják. ha... ez nyílván benne van.

Nekem most volt hasonló,az elején közjegyzői okirathoz kötötték, majd rövid beszélgetés után magánokiratba foglaltuk. Pedig még jogszabályal is alátámasztották, hogy kell a közjegyző. mindezt szerződésmódosítás nélkül megcsinálták. Nem érdeke egy pénzügyi intézménynek sem, hogy plusz egy bedőlt hitele legyen. kérdezni, kérdezni, ötletelni, kérdezni... csak így lehet eredményt elérni a bankoknál...Ha meg sem próbálod, na, akkor tuti nem sikerül....

Dr.Attika # 2015.09.03. 18:28

Nem a banknak kellett volna kérdezni, hanem az adósnak kellett volna tartozás átvállalási ajánlatot tenni.

Bori Bori # 2015.09.03. 18:18

Meg se kérdezték az esetleges új adós paramétereit. Nem érdekelte őket.

Dr.Attika # 2015.09.03. 17:38

"A bankok nem változtatnak az adós személyén."
De változtatnak azok, ha pl. Andy Vajna kaliberű személy vállalja át a tartozást.

Dr.Attika # 2015.09.03. 17:00

Ha a nénémnek pöcse volna, akkor a bátyám volna.

Bori Bori # 2015.09.03. 16:26

A bankok nem változtatnak az adós személyén. Ezt én már próbáltam. Egyébként meg az fizeti be a részletet a bankba, aki akarja. Vagyis bárki.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.09.03. 15:21

Ja. Ha.

Bea1 # 2015.09.03. 15:12

kötelezettségátvállalással, akár szerződésmódosítás nélkül, hitelképesség vizsgálata nélkül meg lehet csinálni. Ha partner a bank, és nem akar pereskedni, persze.