ügyvéd előre kéri a munkadíj felét


MajorDomus # 2016.08.03. 18:39

Jogos is!

Sok meló egy nyertes per! Én tudom.

Dr.Attika # 2016.08.03. 05:14

Nagyon igaz Gábor, amit írsz. Ehhez jönnek még az olyan esetek, amikor az ügyfél a sikerdíj fizetést akarja kikerülni. A bírósági határozatok tárában is megjelent az alábbi jogeset: A felek az ügyvédi megbízási szerződésben un. sikerdíjban állapodtak meg. Jelentős összegről volt szó. Az ügyvéd elsőfokon megnyerte a pert. Az ellenfél fellebbezése folytán másodfokra került az ügy. Az ügyben a fellebbezési eljárásban is eljárt az ügyvéd. Az ügyfél a jogerős határozat kihirdetését megelőzően felmondta az ügyvédi megbízási szerződést.Természeténél fogva ez azonnali megszüntetést von maga után. Másodfokon is nyertes ügy lett. Ügyvéd kolléga ez alapján követelte a sikerdíjat. Meg is ítélte a bíróság hosszas pereskedés után.
Ezért is célszerű egy meghatározott előre fizetés kikötése.

bokros # 2016.08.02. 20:27

Az ügyvédnél nincs szigorúan vett anyagköltség, de költségei felmerülhetnek.Előleget meg azért kér, hogy rajta kívül más is vegye komolyan az ügyet. pl. a saját ügyfele.
Sajnos erre már az írásbeli szerződés nem elegendő, a már befizetett összeggel lehet motiválni a megbízót, hogy megjelenjen, nyilatkozatot tegyen, személyes iratot beszerezzen stb

Minden más vállalkozási forma esetben vagy bele kell tolni valamit anyagköltség címén, vagy csak ott kell hagyni a javításra váró autót gépet stb.
Ámbár egy ügyfelemnek most intéztem, hogy szabályszerűen el tudja adni azokat a gépeket, amiket javításra bevittek hozzá, kész is, csak éppen nem mennek érte, mert az pénzbe kerül.

Na az ügyvéd nem tudja másnak eladni azt a munkát amit az ügyfelének végzett, csak nem fizették ki (utólag)


Dr. Bokros Gábor
ügyvéd

Dr. Bokros Ügyvédi Iroda
8961 Lenti Pf: 51
www.drbokros.hu
Tel/fax: (36 92) 551 270, 551-271
Mobil: (36 30) 3398 000

wers # 2016.07.30. 12:35

mivel az árajánlatok értékelésében igen jelentősen súlyozodik az ár és a referenciák mellett a fizetési feltétel, igy nem láttam még magára valamit adó vállakozót, aki munkadijra előleget kért volna. Többnyire ha kér, akkor finanzirozási gondjai vannak, akkor meg főleg alulpontozódik. Azaz kérhet, de eleshet a munkától.
Az év lején, mikor csőtörés miatt rommádöntötték a konyhámat és a fürdőt, anyagot is ők hozták, és csak azt fizettük, ami elkészült. Mondjuk három lépésben számoltunk el, mert azért nem két fillér volt. De előre semmit.

Jeromos # 2016.07.30. 12:01

Pedig de! Nálam semmit nem kapott előre az anyagköltségen kívül. Aztán részleteiben kapta meg a pénzét.

Elnézést a "munkavállalóért". Szerintem érted, mire gondoltam..

Kovács_Béla_Sándor # 2016.07.30. 11:45

A házadat sem fogja egyetlen vállalkozó sem úgy felújítani, hogy nem fizetsz előleget. (Pedig neki - ha hatályos még az a szabály - zálogjoga keletkezik az ingatlanodon, ami elég erős biztosíték.)

Kovács_Béla_Sándor # 2016.07.30. 11:43

Az ügyvéd nem munkavállaló. (Hacsak nem alkalmazott ügyvéd, de akkor nem ő alkuszik a honoráriumra.)

Jeromos # 2016.07.30. 11:36

Értem, tehát ha nem tudjuk, hogy hány felé kellene elosztani, akkor inkább kérjük az egészet előre. Világos.

Sajnos minden egyes munkavállalónak (akár munkaviszonyban dolgozik, akár megbízással stb) számolnia kell azzal a kockázattal, hogy nem kapja meg a munkájáért a jogosan járó kompenzációját.

"Utóbbi a megrendelőn kívül mindenkinek értéktelen." - miért a házam felújítása kinek másnak értékes még rajtam kívül?

Igen, tudom, hogy a legtöbb ügyvéd előre kéri a díjazást.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.07.30. 11:24

(Másrészt különböztessünk már egy széles körben értékesíthető vállalkozói eredmény meg egy személyre szóló szolgáltatás között. Utóbbi a megrendelőn kívül mindenkinek értéktelen. Ha ő nem fizet érte, más nem fog.)

Kovács_Béla_Sándor # 2016.07.30. 11:22

Akkor ezen az alapon tényleg kifizethetnénk a vállalkozónak is előre
Megesik, hogy kifizetik. Sokan vesznek még csak a tervező asztalon létező lakást, ingatlant. A szolgáltatók közül is sokan kérnek előleget.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.07.30. 11:21

Mondom: nem tudod előre, hány tárgyalás lesz. Így azt sem, hány felé kellene osztani. De más technikai gond is van. Tegyük fel, elosztod négyfelé azt a díjat. Aztán a harmadikat nem fizeti ki az ügyfél. Akkor mondja fel az ember a megbízást? Vagy pereskedjen a saját ügyfelével? Mindegyik kerülendő.

Nem ismerek minden kollégát, meg pont a díjazás nem annyira téma, de szerintem perekben a többség a teljes díjat előre kéri. (Ha nem tárgyalásonkénti összegben egyeztek meg.)

Jeromos # 2016.07.30. 11:09

Miért, azt a 200e Ft-ot nem lehet valahogy arányosan leosztani? Én olyannyira laikus vagyok, hogy még csak ügyvédi megbízást sem adtam soha senkinek, de nagyon igazságtalannak érzem, hogy előre fizessek valakinek a 2-3 éves munkájáért.

Akkor ezen az alapon tényleg kifizethetnénk a vállalkozónak is előre mondjuk egy komplett házfelújításnak a munka/anyag költségét. Úgy 10-15M forintot. Te megtennéd?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.07.30. 10:55

Csakhogy polgári perekben az ügyvédi honorárium jellemzően a pertárgy értékéhez kötődik, nem a tárgyalások vagy a beadványok számához (amit nem is lehet előre megjósolni). Hogy oldod meg, hogy a pertárgy értéke alapján számított - mondjuk - kétszázezer forintból ne fizess "előre"?

Jeromos # 2016.07.30. 10:45

Miért dolgozna "hozomra" két-három évig? Ha egy per elhúzódik 2-3 évig, akkor gondolom az ügyvéd sem dolgozik az adott ügyön minden nap. Ha tesz valamit, akkor pedig megkapja érte a pénzét.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.07.30. 10:09

Aha. Egy büntető ügyben mikor fizetnél? A végén? Szerinted ki vállalna ilyen feltétellel védelmet?
Polgári perben dolgozzon az ügyvéd hozomra két-három évig?

Jeromos # 2016.07.30. 10:06

Én úgy gondolom, hogy ledolgozott munka után jár a fizetés. Ügyvédnek is. Ha kell fizetek hetente...akár naponta, de csak azért, amit már megtett.

Azért olyan is előfordul, hogy az ügyvéd nem teljesít, holott a pénzt már megkapta.

Dr.Attika # 2016.07.30. 06:55

Előleg sokszor az "utólag" biztosítéka. Sok esetben "elfeledkeznek" az ügyfelek az "utólag" megfizetéséről.

lajcsó # 2016.07.29. 21:02

Anyagköltsége bizonyára, hogy nincs az ügyvédnek, egyéb költsége azonban lehet (pl. okirat beszerzés, utazás, stb.).

MajorDomus # 2016.07.29. 19:43

Ügyvédnek nem adunk előleget. Nem szorul rá, nincs anyagköltsége.

Jeromos # 2016.07.29. 14:36

Sosem fizettem munkadíj előleget vállalkozónak, pedig újíttattam fel 4 szintes házat is. Anyagköltség az OK, azt nem várom el, hogy saját zsebből fizesse. Viszont én is csak a ledolgozott hónap után kapok fizetést. Amúgy ezért még egy vállalkozó sem hagyott ott.

ius latratus # 2016.07.29. 13:52

Attila111111

werssel kapcsolatban, illetve tájékoztatásképpen:

Hidd el, tudom, hogy jobban tudja még nálad is, hogy "hogyan működnek a dolgok az építőiparban", s még az építészet sem idegen tőle, de nyugodtan piszkáld csak, majd csak lecsap...
:)

juju # 2016.07.29. 12:46

mármint az asztalos

juju # 2016.07.29. 12:45

Egyszer nálam is kért anyagra és el is tűnt a pénzzel

Attila111111 (törölt felhasználó) # 2016.07.29. 12:43

Látom Te még sok felújítást nem igen végeztettél, de majd belejössz :)

Gondolom ez borított ki és okozott mély fájdalmat. Leírom szépen, ezzel kijavítva magamat.

Előre is elnézésedet kérem a kritikáért, de szerintem sok felújítást nem igen végeztettél, mert kedves Kegyed írása erről tanúskodik. Számodra eljöhet még az az idő amikor rájössz, miképpen működnek a dolgok építőiparban.

Sok mosolyos smiley-k is a komolyságot tükrözi részemről.

:)
:)

wers # 2016.07.29. 12:01

Csak éppen hülyének néztél, és feltételezted, hogy badarságokat irok (nagyon fájt). Majd esetleg, ha gondolod, elmesélem, hogyan nem kell előleget a kőmúves kezébe adni, de kihasználni a kedvezményét.

De ez itt nem erről szól.