Mi van ha tudtom nélkül magánterületen tartózkodok?


lajcsó # 2017.05.09. 05:37

"Kiadhatom-e bérbe a kivett utamat, ami magánterület?"
Inkább add koncesszióba!

MajorDomus # 2017.05.08. 19:48

És a kinai néphadsereg átvonulásával!

Bea1 # 2017.05.07. 02:52

5 havit.

Kifekszik a gyepet, odarondítanak, kis lyukakat fúrnak a talajba, megrágják a leveleket, eltörik a gyermekláncfű-szálakat, összegraffitizik a drótkerítést, elviszik a lerakott sittet, 30 km/h-nál gyorsabban rohangálnak rajta, esetleg tüzet gyújtanak, stb.

Mivel kivett út, az is lehet, hogy visszateszik, és akkor betett út lesz.

De valójában ez nem esne lakáskiadás kategóriába, ha jól gondolom, a garázskiadással esne egy kategóriába, így nem kérnék kauciót, pláne hogy 1-2 napos kiadási idővel számolok max. alkalmanként.

MajorDomus # 2017.05.06. 21:42

Hogy lehet egy földutat lelakni?

Bea1 # 2017.05.06. 03:14

Kiadhatom-e bérbe a kivett utamat, ami magánterület?

MajorDomus # 2017.05.04. 21:52

Ami nem igaz,mert szabályos!

MajorDomus # 2017.05.04. 21:29

Útbarlang.

MajorDomus # 2017.05.03. 22:02

Jav: az út alá .

MajorDomus # 2017.05.03. 22:01

Vagy épithetsz a úalá t alá !

Immaculata # 2017.05.03. 10:30

A nemzeti vagyontörvény a magasságát korlátozza, de egyébként kérhetsz.

Bea1 # 2017.05.03. 08:07

A közlekedési hatóság "az utak építésével, forgalomba helyezésével és megszüntetésével kapcsolatos hatósági feladatokat látja el, nyilvántartási adatokkal nem rendelkezik."

MajorDomus # 2017.05.02. 21:14

Útról akkor beszélünk,ha a közlekedési hatóság nyilvántartja.

Minden más csak kitaposott ösvény.
Mondjuk a stéghez!

Vadsuhanc # 2017.05.02. 12:32

A nem nyilvántartott magánutadat, amelyet nem zárattál le viszont neked kell karbantartanod...

Lehet viccelődni a dologgal... Nekem mindegy.

Vadsuhanc # 2017.05.02. 12:21

Várakozhatsz, alapesetben KRESZ szabályai szerint.

Bea1 # 2017.05.02. 11:26

Én is parkolhatok az utamon? Ha odaparkolok, más nem tud áthajtani.Ugyanis egyik oldalt a szomszád túlkerített kerítése van, a másik oldalt meg a sitthalom, tehát ha beparkolok a kettő közé, azzal le is zárom a magánutam. :)

Akkor meg azért jelenthetnek fel?

Jogosan, hiszen a sittüket máshová kell rakni.

Gondolom, én, mint a magánút tulaja, birtokvédelmet sem kérhetek a lerakott sitt miatt.

Bea1 # 2017.05.02. 09:10

Nálunk helyi szabályzat írja elő, hogy egy érintett víztározó miatt nem lehet zöldterületen parkolni, csak kialakított és kijelölt parkolóban. Az én magánutam teljesen füvesített, azaz sehol nem lehet rajta parkolni. :) És ahova vezet, oda meg tilos gépjárművel behajtani.

Viszont nemrég kaptam egy adag fürdőszobai felújításból származó sittet csempéstől, élvédőstől, gondolom, a hatalmas kijárt nyomvályú feltöltésére szánták, mert mindenki előszeretettel az út elején fordul meg, így olyan 30-40 cm-es gödör van már, illetve hulladékújrahasznosító telepnek is sokan vélik, szaporodnak a zsákok is... na ebből van nekem elegem.

Vadsuhanc # 2017.05.02. 08:30

Maradjunk abban, hogy alapesetben a KRESZ-ben szabályozott, várakozás szabályait kell alkalmazni a közforgalom elől el nem zárt magánúton. Ott részletezve van.

( KRESZ nem ismeri a parkolás fogalmát úgy emlékszem )

Kandúrbandi # 2017.05.02. 02:15

nonolet

Ezt még fejts már ki bővebben:

"Tehát: behajthat+haladhat és parkolhat a magán utadon...
Amíg nincs lezárva a törvény szerinti módon."

A parkolás az egész pontosan itt mit jelent? Hogy szó szerint az úton leparkolhat, de csak ott, vagy hogy az út mellé leállhat parkolni? Persze tök hülyeség lenne gyakorlatban az előbbi verzió, de sose lehet tudni...

Vadsuhanc # 2017.05.01. 16:49

Most viszont én nem értem ..KBS lenne az utolsók egyike akit megbántanék. És az is akaratomon kívül lenne...

Bea1 # 2017.05.01. 16:44

Értem, elnézést akkor.

BolondFalusiSuttyó???

Akkor mostmár értem a KBS-t is, köszi! :)

Nonolet:

Igen, van neki!

Vadsuhanc # 2017.05.01. 15:27

Kedves Bea1!

Rosszul értelmezed !

Először is szeretném leszögezni, hogy jogilag képzetlen laikus hozzászóló vagyok.

Az országos úthálózat nyilvántartása szerint vannak közutak és magánutak. Ezek mint írtam nyilvántartásban vannak. Közutak most minket nem érdekelnek maradnak a magánutak.

A magánutaknak az ingatlan-nyilvántartásban szerepelnie kell. Bemész a földhivalba és a nyilvántartásban szerepelnie kell, hogy az ingatlanodon vezet-e át magánút vagy sem. HA nem akkor akármilyen út vezet át rajta lezárhatod akárki engedélye nélkül.

HA nem zárod le akkor viszont magánútnak minősül, ami a forgalom elől nincs elzárva.

Ha vezet akkor is lezárhatod, de akkor a közlekedési hatóság engedélye kell hozzá.

Leírtam a véleményem. Ingatlannyilvántartásban be nem jegyzett magánút hiányában azt teszel az úttal amit akarsz. HA lezárod senkinek semmi köze hozzá, ha nem zárod le viszont akárki használhatja.

Alap: Van-e az ingatlannyilvántartásban bejegyezve az ingatlanodra magánút bejegyezve.

Még egyszer leírom. Buta falusi sutttyó vagyok jogi képzettség nélkül.

Bea1 # 2017.05.01. 14:52

Vadsuhanc

Kivett utam van, ami, ha jól értelek, nem magánút?

Ha jól értelek, ha magánút lenne, nem zárhatnám le, de így, hogy csak kivett út, lezárhatom?

Jól értem?

Vadsuhanc # 2017.05.01. 12:48

tamás1234 én ezt nem tudhatom. Tegnap este Te hoztad fel példaképpen, hogyha Amálka piros hónál a kuglóf stroganoff receptje nem megfelelő a béla buzi. Akkor sem értettem a példát vagy az összefüggést és most tőlem kérdezed ?

:-)))))

Vadsuhanc # 2017.05.01. 12:29

Kedves tamás1234!

Én leírtam Neked.

Bejegyeztetned nem kell, csak ha bisz-basz utadat magánúttá akarod nyilvánítatni, viszont ha azzá nyilvánítják (magánútnak) akkor a közlekedési hatóság engedélye kell a lezáráshoz.

Ha a bisz-basz utadat csak úgy lezárod senkinek nincs köze hozzá. HA nem zárod le, viszont akkor akárki rámegy nem vonhatod felelősségre azért mert ráhajtott ugyanis így a közforgalom előtt megnyitott magánútra vonatkozó szabályok érvényesek rá.

Te szavaiddal élve... Béla csak akkor buzi, ha Te azt akarod, hogy Buzinak hívják :-)

( már elnézést.)

Vadsuhanc # 2017.05.01. 11:55

Kedves Bea1!

Jogilag képzetlen emberként írom. Az a " feneség a dologban ", hogy a a magánút az az ingatlan-nyilvántartásban is bejegyzett magánút. Amennyiben ilyennel rendelkezel, kell ( szerintem nem az Önkormányzat ), hanem a közlekedési hatóság engedélye, hogy az lezárd.

Amennyiben nincs ilyen bejegyzés a telkeden az saját útnak tekinthető, amely megfogalmazás 1988. óta megszűnt. Ezt úgy zárod le, ahogyan csak akarod, nem kell engedély hozzá. Viszont, ha nem zárod le, akkor magánútnak minősül és, ha használom, akkor azok a feltételek érvényesülnek, amelyek a közforgalom számára megnyitott magánútra vonatkozik.

Egyszerűbben. Ha nincs a telkeden bejegyzett magánút- de van út és azt nem zárod le, akkor magánútra vonatkozó szabályok érvényesülnek. Ha lezárod senkinek semmi köze hozzá és nem hajthat rá.