elvett jogosítvány


Véleményem # 2013.05.23. 09:52

aerox1212

Az eltiltás miatt értelemszerűen tolódna az A kategória megszerzése is, nem éri meg kockáztatni... a pénzbírság is tuti.
Ha ismételten elköveted akkor még nagyobb bírság, aztán lehet hogy ugrik a jogsi is...

Viktoria1975

Ittas vezetés topicot keresd!

Lauimi # 2013.06.03. 11:34

Sziasztok! Azt a kérdésem , hogy motorozhatok-e azzal a papírral amit az okmányirodában adnak amíg megjön a jogosítványom. Most vizsgáztam le A2 ből és A1 meg B kategóriából már régebben megvan az engedélyem. Tehát az a kérdés , hogy vezethetem-e addig az amúgy A2 be tartozó motoromat azzal a papírral amit kapok majd az okmányirodába?

Véleményem # 2013.06.04. 15:30

A papír az nem vezetői engedély! Tehát nem.

Velo # 2013.06.21. 00:10

0.71 et fújtam hajnali órákban, robogóval. Elvitték a jogosítványom, Magyaroszágon. Szlovák állampolgár vagyok ,szlovák jogosítvánnyal, diák , 20 éves, nincs állandó keresetem. Van magyarországi lakcímem. Mire számíthatok? Újra kell az egész jogosítványt csinálnom?

hjemanubis # 2013.06.21. 13:52

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni:
Norvégiában elvették a jogsiját az egyik ismerősömnek 0.23% volt SZONDA nem csinált semmit ( se baleset se kihágás ezen kívül).
Állítólag a jogsit Magyarországra vissza küldik de hova ezt hol lehet meg tudni?
Hol lehet vissza kapni és ha a vérvételi lelete negatív akkor mit lehet tenni SOS kéne a válasz nagyon szépen köszönöm.

jgabor12 # 2013.07.10. 17:59

Hello!
Egy kis segítséget szeretnék kérni, jogosítvány eltiltás kaptam amely július 11-én jár le! jogosítvány nálam van ezek szerint újat kell csináltatnom okmányirodába vagy nem?

Elek007 # 2013.08.27. 21:22

Üdv !

Még régen, 2006ban bevonták a kezdő jogosítványomat baleset miatt ( személyi sérülés nem történt, csak egy villanyoszlop tört ketté ). Most, hogy már dolgozni fogok, szükségem lenne a jogsira.
Az lenne a kérdésem, hogy mi a menete az ilyen típusú bevont jogosítvány vissaszerzésének.

Köszönettel:

Elek

pope # 2013.11.15. 23:35

Sziasztok!
Ma este egy csapat auto utàn mentem akik elèggè feltünően közlekedtek.
Mivel utolsòkènt mentem,lecsaptak ràm a rendőrök!
Azt mondtàk feljelentenek , elveszik a forgalmim ès eltìltanak a vezetèstől!
De minden papìromat visszaadtak! Sőt semmilyen papìrt vagy csekket nem kaptam! Ilyenkor mire szàmìthatok?
Előre is köszönöm a vàlaszokat!

Véleményem # 2013.11.18. 23:05

pope

A leírtakból nem derül ki semmi, így segíteni nehéz...
Ez a sztori így " nesze semmi fogd meg jól"

duszi # 2013.12.14. 17:24

Üdvözlöm önöket történt egy parkolóba egy csikarásom azt hitem a fék nyiszorog de ahogy áltam ki egy másik autót megkarcoltam mikor haza értem akor vettem észre hogy nem a fék nyiszorgot hanem egy autót meghuztam a parkolóba ere bementem a házba és idegemben levertem egy jó pár töményet eztán ki jöttek a rendőrök és szondáztak én montam nekik hogy mos itam mikor vezetem nem fogyasztotam alkoholt elvitek vérvételre 1.6 volt az alkohol szintem mire számithatom ez az elsö ijen alkalom meg lehet e mondani a vérböl pontosan mikor ittam ? válaszukat elöre is köszönöm.

Szilas001 # 2013.12.23. 09:52

Üdvözletem
2013.11.17-én ittas vezetésért a helyszínen elvették a jogosítványom. Az ügy lefolyása meg történt. Kaptam egy határozatot 2013.12.16 dátummal, melyben 100000Ft pénzbírság szerepel, és 8 pont . Kérdésem az lenne, hogy hogyan és mikor kaphatom vissza vezetői engedélyem?

bola # 2014.01.09. 16:07

Tiszteletem!Az lenne a kérdésem, hogy egészségi állapotom miatt elvett jogsít hogyan és menyíért szerezhetem vissza?

Véleményem # 2014.01.10. 10:29

Az függ az egészségi állapottól...
Ebből a másfél sorból nem derül ki semmi konkrét.

monalisa1 # 2014.01.10. 10:54

El kell menni a háziorvoshoz ő ad vizsgálatra beutalót illetékes szakorvoshoz. (A házidoki asszistensnőjét mindjárt meg kell kérni telefonon kérjen időpontot a szakorvosnál., előfordulhat hetek múlva csak...) Pár ezer forint, ki van írva az ajtóra ill. a mellette lévő falra, de akár az asszistensnő fejből előre megmondja.

monalisa1 # 2014.01.10. 11:33

Igaz nem minden szakorvosi vizsgáltra kell a háziorvostól beutaló, de a jogosítvány dolgában nem lehet kikerülni.

pris.t # 2014.01.15. 10:00

Üdv!

Segítséget szeretnék kérni.
Németországban okoztam sérüléses balesetet. Eljárás indult, aminek bírósági tárgyalás lesz a vége. Németországi ügyvédre és a várható több ezer EUR-os bírságra viszont nincs elég pénzem. Szeretnék ötletet kapni arra, hogyan tudom ebben az esetben megoldani a jogi védelmemet.

porcmistrec # 2014.01.17. 06:47

Nem bantaskeppen, de eso utan koponyeg. Jo lett volna ha van jogvedelem biztositas, ami kiegeszitokent mat kotheto a GFB-hez. Ez igy sajnos sajat zsebbol lesz.

csocsi1128 # 2014.01.19. 20:03

Tisztelt Ügyvédi Iroda!

2014. január 17-én lejárt az eltiltásom ittas vezetés miatt. január 10-én volt a másodfokú tárgylás ahol helyben hagyták a 8 hónapos eltiltást - amit első fokon kaptam.
A másodfokú végzést nem kaptam még kézhez.
Szeretnék érdeklődni, hogy mikor kaphatom vissza a jogosítványomat.

Válaszát köszönöm.

Atis77 # 2014.01.25. 04:41

csocsi

El kell menni után képzésre , majd az ott kapott papírral bemenni az okmányirodába 4000ft al.

Üdv

Atis77 # 2014.01.25. 04:41

csocsi

El kell menni után képzésre , majd az ott kapott papírral bemenni az okmányirodába 4000ft al.

Üdv

mikemyers13 # 2014.02.03. 18:52

Sziasztok Fórumtársak,

Ma reggel úton voltam Szlovákiába melózni és Pozsony után egy mozgó (!) rendőrségi Skoda Superb bemért 174km/h-val.
Elismerem elpilledtem, nem figyeltem jár a büntetés.Levillogtak,félreálltunk és a bizonyító erejű kép ott vigyorgott a laptopon..Beismertem, pont.
Jogkövető állampolgár lévén szeretném mihamarabb visszaszerezni a jogsim, mert anélkül a melóm is ugrik.Kaptam egy ideiglenes vezetésre feljogosító papírt, amivel elvileg vezethetek ameddig be nem érkezik a 300
EUR-s büntetés.
A kérdésem arra vonatkozik, hogy járt-e valaki már így, és tapasztalata szerint mennyi idő még a csekk feladás után a pénzt megkapja a Szlovák állam, avagy a rendőrség, vagy Közigazgatási szerv,stb.
Szeretném egy hét alatt letudni.

Köszönöm a segítséget!

Üdv
Balek

pdtdi5 # 2014.02.12. 13:58

Üdv!
A helyzet a következő:tavaly nyáron elkaptak ittas vezetésért.......hülye voltam,kivoltam,nem gondolkoztam,késő bánat. Decemberben meg volt a tárgyalás,amiről nem is tudtam,ahol kaptam 80e pénzbüntetést,illetve 6 hónap vezetéstől való eltíltást....... (első esett,beismerő vallomás,bűnbánást tanúsítottam!) A 6 hónap most járt le,és meg kerestem az önkormányzatot,hogy mi a következő lépés. Ott azt mondták,hogy nem tudnak semmiről,őket nem értesítette a bíróság.... Elmentem a bíróságra,hogy utána kérdezzek a dolognak. Ott Kiderült,hogy az ügyész sulyóbitást kért,kevésnek tartja a büntetésemet,mint időben,mint pénzben. Ok,hogy a vallomásomban bevallomat,hogy 1-1,5 üveg bort ittam,amire ettem is,de az indoklásban,amiért az ügyész hívatkozik az az,hogy én 1-1,5 L bort ittam!!!! Szerintem van különbség az 1-1,5 üveg és az 1-1,5 L között,ha már erre hívatkozik. Kérdésem a következő: lehet e beszélni az ügyészel,érdemes e egyáltalán? Fogadjak ügyvédet? Vagy magam beszéljek? Vagy kirendelnek eggyet? Mire számíthatok? Nagyon szükségem lenne a jogsimra,hisz belőle élek....! A választ előre is köszönöm!!

Véleményem # 2014.02.12. 14:57

Az első tárgyalásról tudnia kellett volna, szoktak védőt is kirendelni...
Valahogy mégis tudomást szerzett a büntetésről.
Az önkormányzat tudtommal egyáltalán nem illetékes ebben.
Ha az ügyész fellebbezett, akkor abból már lenne valami. ( vagy semmi vagy többet kapna mint 6 hónap és több pénz büntit )
A folyadék mértékegysége nem lehet üveg, itt lehet félre értés van. Más és más alkohol tartalmúak a szeszes italok.
A véreredmény döntő, ha abból az derül ki hogy többet ihatott mint amit bevallott akkor az ügyész azért kéri a súlyosbítást.
Az ügyésszel valamilyen hivatalos úton lehet beszélni nyilván...
Az ügyvéd fogadása saját döntés...

Az ittas járművezetőknek külön van egy topic ahol jogsi mentéssel foglalkoznak.

Zsottee # 2014.03.04. 14:10

Tisztelt ügyvéd úr!

M-kategóriás jogsimat a következő szabálysértésekért vették el 6 hónapra :

-Engedély nélküli vezetés
-Érvénytelen hatósági engedélylel vagy jelzéssel való közlekedés (Ez kétszer(-világítás, -papírok nélkül de ezek ugye külön nincsenek feltüntetve)

Ezekután továbbképzésen kell részt vennem ugye, aminek van egy feltárás része, és a I. II. III. alap program.

Inenn vagyok kicsit bajban, és arra vagyok kiváncsi hogy
-Moped kategóriánál mindhárom pont szóbajöhet-e,
-vagy csak az I.számú,
-vagy bármelyik a feltárástól függően?
(-és hogy 1-nél több alapprogramba ugye nem rakhatnak be?)

Kiváncsian várom a választ, bár meglehet hogy nem jó helyen kérdezem, és ez csak a Közlekedési Felügyelőségtől kedvétől és a feltárástól függ, de remélem hogy M-kat.ra csask első pontot lehet kiszabni.
KÖSZÖNÖM!

zsolti0621 # 2014.03.05. 16:55

hello.
valaki meg tudná nekem mondani hogy általában mennyi idő mire válasz érkezik a fellebbezésre ? bevonták a jogsim. már 1 hónapja hogy elküldtem a fellebbezést .