Gépkocsi adás - vételi szerződés


Csaba0828 # 2017.11.03. 14:07

2017 10 07-én vásároltam egy toyota celica szgk-t, az autó kiválasztásánál az volt a legfontosabb, hogy 143 kw azaz 193 lóerő teljesítményű legyen, a forgalmi engedélyében ez is szerepelt és így nyugodt szívvel meg is vettem és át is irattam a nevemre. Az autón voltak aprobb hibák így a próba során nem derült ki az, hogy az autó valójában csak 105kw azaz 140 lóerős, ez egy márkaszervízben derült ki a vásárlás után 3 héttel ,Erről ki is allitottak egy szakvéleményt és az autófelügyelettől is beszereztem egy szakvélemenyt, hogy az autó teljesítménye hibásan szerepel a forgalmiban. Ezek után kérhetem az eladótol, hogy vásárolja vissz az autót vagy, hogy csökkentse az autó eladási árát ?
Az eladó valószínűleg nem tudott róla, hogy nem 143kw-os az autó bár ezt nem tudom biztosan.
Válaszaitokat előlre is köszönöm

csipot # 2017.11.03. 11:20

gen eddig nem volt forgalomba helyezve így biztosítás sem kellett.de azért köszi a segítséget!

wers # 2017.11.03. 10:04

? Jó kérdés.

drbjozsef # 2017.11.03. 08:07

Szerintem a fedezetlenségi díj itt nem játszik, mert ha jól értettem (és jól írta), akkor a forgalomba helyezésnél már elakadt, tehát nem volt magyarországi forgalomban az autó.

wers # 2017.11.03. 07:39

Ráadásul köztes tulajdonosként csak 15 napon belül lehet bejegyeztetni az előző vevőt, és csak az illetéket kellene fizetni. 15 nap után már teljes átiratás kellene minden kimaradt átiratásnál. Nem szabad elfelejteni, hogy ez idő alatt vélhetően nem volt kötelező biztosítás sem, igen szép summa lesz a fedezetlenségi díj is.

drbjozsef # 2017.11.03. 07:27

csipot,

sok mindent nem tehetsz. Megszívattad magad.

Vettél egy olyan embertől egy autót, aki nem volt bejegyezve tulajdonosnak a nyilvántartásba (vagy forgalmiba, törzskönyvbe, nem tudom mi van Angliában, de ebből a szempontból mindegy). Az nagy hiba.

Két lehetőséged van :
Vagy végigjárod az utat amit írtál, és beszerzed a papírokat. Ha nem együttműködő valaki a láncban, akkor megszívtad. Nem tudod kényszeríteni.
Vagy hatósági segítséget kérsz, de azt meg csak az ellen tudsz, aki jogviszonyban áll veled, vagyis az eladód. Őt beperelheted (ha tévedésbe ejtett a papírozásnál, esetleg feljelentheted, de ehhez ismerni kellene a körülményeket), de legfeljebb azért, hogy vegye vissza az autót, és fizesse vissza a pénzedet, meg a keletkezett károdat térítse meg.
Esetleg ezzel megpróbálhatod presszionálni az eladódat, de sok kártya nincs a kezedben ezen kívül.

nonolet # 2017.11.02. 22:31

Szívás ... olyan autót megvenni, aminek
a tulajdonosi lánca hiányos, nagy hiba.

"Már kerestem a régi tulajt,aki a forgalmiban van mindenhol,de sehol sem találom,a régi bejegyzett címén sem."

Pedig, muszáj lesz megtalálni őt ...
Aztán a többiket is.

Vagy vetesd vissza az autót azaz aki eladta neked.

Mert, a zárt láncolat nélkül nem fog menni az átírás.
Ez azért eléggé közismert dolog... és logikus is.

csipot # 2017.11.02. 21:28

Tisztelt Fórum!Segítséget szeretnék kérni egy igen egyedi speciális ügyben!Már több,mint két hónapja vásároltam egy angol rendszámos jobb kormányos autót.Szeretném mindenféleképpen Mo.-on forgalomba helyeztetni.A KPM-es vizsgán átment,gumi,lámpa cserélve.A reg.adónál elakadtunk.Az autónak egy papírja van,ami a V5C angol forgalmi engedély.Ebben egy magyar srác neve szerepel,aki valószínűleg eladta kint egy magyar dílernek,aki haza hozta majd eladta annak a srácnak,akitől mi megvettük.Senki nem papíroztatta át.Akitől mi vettük csak alvázszámra kötött biztosítással használta!Az angol forgalmit senki nem íratatta át mivel már kint ezt az autót nem használták,tehát a régi tulaj neve szerepel benne,viszont a mi adás-vételinkben annak az úriembernek a neve szerepel,akitől mi vettük és mivel a két név ne egyezik így nem lehet átíratni.A vám visszadobja,hogy az okmányosok úgysem fogadják el.Mindenféle segítséget megpróbáltam már de mindenhol azt a választ kapom,hogy keressem meg a régi tulajokat és az azok közötti szerződéseket kérjem el!Meg is kaptam a mi emberünk és a kereskedő köztit viszont itt már megint elakadtam mert a kereskedő nem hajlandó segíteni,szerinte ő átadott minden papírt a következő tulajnak és teljesen elutasítóan viselkedik.Kérdem én mit lehet ilyenkor tenni?Hogy tudnám én felkeresni és megszereznia köztes adásvételiket,hogy végre forgalomba tudjam helyezni az autót???Már kerestem a régi tulajt,aki a forgalmiban van mindenhol,de sehol sem találom,a régi bejegyzett címén sem.Előre is köszönöm a segítő válaszokat!

wers # 2017.09.10. 09:05

Egyetértek. A szalonautó épp az, amit a szalonba betévedő lát, megnézhet. Esetleg ki is próbálhat. Majd, mikor úgy döntenek, hogy kicserélik újabb modellre, eladják. De azt, ami ott van. Mindig gyorsan van rá vevő.
Akár 50% alatti áron.
Esetleg azt tudom elképzelni, hogy egy kifutó modell, de akkor sem ennyi a szállítási idő.

Dr.Attika # 2017.09.10. 05:58

A szalonban lévő bemutató autókat átlag 30% kedvezménnyel árusítják. Ha jön rá vevő és fizet azt azonnal átadják a vevőnek. Itt valami svindli van.

Söbet # 2017.09.09. 16:00

Jo napot!tanácsot szeretnék kérni.új autot szeretnénk venni,elmentünk egy szalonba ott bemutattak egypár autót,mondta hogy van,szalon autojuk ami azt jelenti nem használják csak áll a raktárban,és így olcsobb.megeggyeztünk,hogy kell nekünk de csak szóban.másnap márhívott hogy kellene bevinni előleget,mert más is érdeklődik iránta,pedig mmi már megeggxeztünk rá.csütörtökön elvittük az autot,de még aznap mondta a kereskedő,hogy kedden vigxük az autonkat,és a pénzt,de az uj autot 2honap mulva vehetjük birtokba mivel szalon auto,de a raktárba van ahol senki nem látja.jogos ez,tehetek valamit,nem vehetem előbb birtokba az autot?segítsenek!

drbjozsef # 2017.09.07. 18:42

Hajtsd el. Finoman, de határozottan.

Biewer # 2017.09.07. 15:55

Én az esetleges javításról,- ha volt ilyen nem tudom, mert sosem mérettem rétegvastagságot, látható nyom pedig nem volt- semmilyen tájékoztatást nem kaptam illetve vásárláskor semmilyen kedvezményt ezért nem kaptam.

Csillag74 # 2017.09.06. 09:27

Biewer

Így igaz, amit Atis77 ír. A mi autónkat is javították 0 km-esen(komplett bal első ajtó csere) szállítás közbeni sérülés miatt.
De mi erről tájékoztatást kaptunk és árengedményt is adtak.

Atis77 # 2017.09.06. 04:46

Biewer

Láttam én már tetőcserés 0km es autót. A szalonban még forgalomba helyezés előtt is javítgatják a szállítás sérült autókat.

Atis77 # 2017.09.06. 04:44

Adásvételit is elfogadnak a motorról.

lacka25 # 2017.09.04. 15:34

Uh! Örülök. Vissza vittűk anyóssal az autót és mit mondjak.Nem sok esélyt láttam a dologra.Vissza kapta a pénzt.A motort az eladó cseréltetett.Nem mondta mi lett vele de intézi,hogy rendben legyen a kocsi.Ha kész minden papír akkor hív,hogy mehetünk érte.De addig is a szerződést széttéptűk,majd irunk újjat.Egyébként rendes volt a bácsika kb 70 év körüli.Én azt mondom ha ilyenek lennének az emberek nem volna gond.Én megigértem nem sűrgős az autó cétel.Megvárjuk!

alfateam # 2017.09.04. 13:29

Majdnem mindegy, de leginkább annak a nevére akinek a nevén van az autó. Lényeg a számok stimmeljenek.
Az nem-tudom van-e bontós aki ad számlát ilyen esetre...

lacka25 # 2017.09.04. 12:40

Nem erre vagyok kiváncsi,már megtörtént ezen nem tud változtatni.A kérdésemre szeretnék választ kapni.Köszönöm.

nonolet # 2017.09.04. 11:55

Hogy francba lehet egy autót úgy megvenni,
hogy
nem nézi meg a motorszámot?!!! a megtekintéskor.

lacka25 # 2017.09.04. 11:38

Azt mondták neki a vizsga bázison,ha visz a motorról egy számlát akkor átengedik eredet vizsgán.De azt nem kérdezte kinek a nevére kell szoljon a számla.

alfateam # 2017.09.04. 10:32

A kérdés az, hogy vissza veszik e a kocsit.
Lehet próbálkozni de szinte esélytelen, aki ilyent csinál az egy zsivány.
Autó műszaki állomás, 1470 Ft. egy szemle ott kiderül minden. Még az is benne van a pakliba, leveszik a rendszámot és lehet vizsgáztatni újra.

lacka25 # 2017.09.04. 10:22

Motorkód az passzol,csak a motorszám nem.Eredetvizsgán azt mondták,hogy vigyen számlát a motorról és akkor nincs gond.
De én mondtam neki vigyük vissza inkább még ma az autót.A kérdés az, hogy vissza veszik e a kocsit.

lacka25 # 2017.09.04. 10:19

Teljesen nem passzol,motor cserés volt valószínű amit nem jegyeztek be.

alfateam # 2017.09.04. 10:09

,hogy nem passzol a motorszám.
Nem csak a motorszám nem passzol hanem a sorrenddel is van egy kis gond. Előbb eredetvizsgálat azután vétel.