Parkolási bírság


imike1v # 2014.09.01. 06:51

A jó link(remélem)

www.google.hu/…79.08t/data=!3m4!1e1!3m2!1srQYxcsKBprWqr-ZJA-mMOg!2e0

gerbera317 # 2014.09.01. 07:07

Imike, tényleg nem érted? Hol és mit kell nézni, és hol vannak a táblák, és azoknak mi a tartalmuk? De tudod mit: Hagy a francba az egészet, és fizetsd ki a bírságot...

imike1v # 2014.09.01. 07:40

nem megy át a link(ahogyan írod ez jogos lesz)...Budapest,Szondi u.79 rakodó (Google térképen látható minden)

gerbera317 # 2014.09.02. 07:10

Megnéztem street view-val. Az van, amire számítottam: Tábla ugyan nincs, de a felfestésből (KRESZ 18. § (5)) félreérthetetlenül következik, hogy az utcának ezen az oldalán a járdára féloldalasan felállva lehet várakozni. Ezt több helyen tiltótábla szakítja meg. A te tiltótábládhoz a 15. § (6) szerinti kiegészítő tábla van kikockázott idő- és 15 m távolsági hatállyal. Ezt követően a felfestés újra lehetővé teszi a féloldalas felállást.
A leírásod szerint az időhatályon túl várakoztál a helyen, csakhogy féloldalasan felállva a járdára, ami azon a 15 méteren nem megengedett. Ennél a tényállásnál valóban a 40. § (5) a) szerinti bírságolásnak volt helye.

imike1v # 2014.09.09. 18:18

Kérdésem hogy egyik ismerősömet megállították mivel megszegte a 14.§. 14 bekezdésben foglaltakat(mindkét irányból behajtani tilos kivéve engedéllyel)
A rendőr közölte vele hogy feljelenti. Az eljárás közigazgatási hatósági eljárás lesz vagy szabálysértési eljárás?

gerbera317 # 2014.09.10. 06:35

Közigazgatási - ha valóban ez érdekel. Ha viszont az érdekel, hogy közigazgatási bírság lesz-e, akkor a válasz: nem.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2014.09.10. 07:53

Közigazgatási bírsággal sújtják a közlekedési szabályszegéseket.

gerbera317 # 2014.09.10. 11:46

Egyre gondolunk, csak elbeszélünk egymás mellett. Közigazgatási bírságról az objektív felelősség körében elkövetett szabályszegések esetében lehet szó. Maga az ezt előíró Kkt. fogalmaz úgy, hogy ezekben az esetekben a üzemben tartó )vagy az általa felnyomott) személlyel szemben 10000 forinttól 300000 forintig terjedő közigazgatási bírságot kell kiszabni (még emlékszem, ahogy a Kurcsány ezt egy szenvedélyes szónoklatban meghirdette). A büntetési tételeket a 410/2007 Kr. szabályozza részletesen. Ugyanitt mondja a Kkt., hogy ha szabályszegést elkövető kiléte a helyszíni intézkedés során ismertté válik, az üzemben tartó helyett az elkövetővel szemben egy másik fajta bírságot kell kiszabni, amit a törvény már nem közigazgatási bírságnak nevez. A büntetési tételeket a 156/2009. Kr. szabályozza részletesen. Természetesen mindez közigazgatási eljárásban kerül elbírálásra.

Szabálysértés esetén a szabálysértési hatóság lehet közigazgatási hatóság is, meg bíróság is, ezért ezt se így, se úgy, hanem szabálysértési eljárásnak szokás nevezni, ami azonban inkább a közigazgatási eljárásra hasonlít, semmint a bíróságira.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2014.09.10. 11:53

törvény már nem közigazgatási bírságnak nevez.

:) hanem?

gerbera317 # 2014.09.10. 12:04

Ja, ha nem olvasod el...

Immaculata (törölt felhasználó) # 2014.09.10. 12:05

elolvasom, melyik szakasza

gerbera317 # 2014.09.10. 12:10

De inkább segítek: Én közigazgatási eljárásban kiszabott bírságnak nevezném. De semmiképp nem közigazgatási bírságnak, mert a törvény a bírságot csak egy speciális ügykörre vonatkozóan nevezi így.

Egyébként Kkt. 21. §.
http://net.jogtar.hu/…jegy_doc.cgi?…

Immaculata (törölt felhasználó) # 2014.09.10. 12:28

a törvény a bírságot csak egy speciális ügykörre vonatkozóan nevezi így.

melyik ügykörre?

gerbera317 # 2014.09.10. 13:11

Az objektív felelősség körében elkövetett szabályszegések esetében. Télleg ennyire nehéz?

imike1v # 2014.09.10. 18:28

Úgy tapasztalom hatalmas a káosz a fejekben ebben a témakörben.(megjegyzem nekem sem tiszta teljesen)
Közben helyszíni bírságolnak is van helye 14.§. 14-re de a kormányrendelet nem említi ezt a Kresz pontot a fix bírságok között. Akkor hogyan jár el helyesen a hatóság ebben az esetben ha helyszíni bírságot szab ki?

Egyáltalán közigazgatási eljárásban lehet feljelenteni valakit?

kaltenpeti # 2014.09.10. 21:19

Sziasztok,

azt szeretném megkérdezni, hogy mi van akkor, ha egy külföldi személygépkocsira kiszabott büntetés (mikulás csomag) nem kerül befizetésre? Be tudják hajtani, vagy nem foglalkoznak vele? Köszönöm a segítséget.

gerbera317 # 2014.09.13. 12:03

Be tudják hajtani, de valószínűleg nem foglalkoznak vele. Utóbbi csak vélemény, míg előbbi biztos.

Véleményem # 2014.09.14. 21:23

Lehet nem foglalkoznak vele, de konkrétan tudom, hogy egyes városokban igenis behajtják...
A lényeg az hogy a külföldi rendszámú autóval elkövetett ilyen parkolás nem fizetésére, nem lehet alapozni.

kaltenpeti # 2014.09.15. 06:48

"A lényeg az hogy a külföldi rendszámú autóval elkövetett ilyen parkolás nem fizetésére, nem lehet alapozni."

Persze-persze, tanultam belőle. A fene sem gondolta volna, hogy 18:20-kor leparkolt kocsit 18:40-kor megbüntetik. Már látom, hogy Pesten ezt nagyon komolyan veszik. Lehet kamera volt, aztán azért jöttek ki...

imike1v # 2014.09.15. 08:03

Ha nem EU-s volt(pl.ukrán,bosnyák,szerb) biztos hogy nem, Eu-ból sem mindegyik országgal van megállapodás...

kaltenpeti # 2014.09.15. 17:25

imike1v!

SK volt.

imike1v # 2014.09.18. 12:00

nem mondom 100 százalékra de- német,osztrák,szlovák,román(ők a leggyakoribb külföldiek)- van szerződésük általában kint behajtó cégekkel....

Fragma75 # 2014.09.24. 07:16

Tisztelt Fórumozok!

az esetem röviden a következő: nevem van az autó amit tavaly évben egy egyoldalú nyilatkozattal egy ismerősnek adtam át használatra.Ebben a nyilatkozatban vállalja hogy a kocsi után járó havi törlesztő részleteket fizeti, 1hónapot csúszhat a fizetéssel.Én jóhiszeműen,megbízva benne belementem (utólag tudom nem lett volna szabad).Persze hogy nem fizette minek a következménye hogy mára az autó hitelszerződését felmondták ez még a "kisebb" baj lenne persze bőven elég.De a nagyobb hogy a használat alatt jó sok parkolási bűntetést szedett össze, melyekről én azonnal tájékoztattam és közöltem vele hogy emiatt nem akarok bármiféle hátrányt szenvedni se most se később, mire a "megnyugtató" persze intézem,fizetem választ kaptam legtöbbször.Egy idő után megelégelve a dolgot felszólítottam hogy adja vissza a kocsit.Erre vagy az volt a válasz hogy személyesen találkoztunk és fűt fát igért, vagy pedig egyszerűen eltűnt,elérhetetlen lett az illető.Ezt odáig játszottuk hogy keményebben szólítottam fel ha nem adja vissza az autót akkor rendőrséghez fordulok.Na erre megijedt (persze még ő volt felháborodva...) és visszaadta az autót.Ekkor ismét felszólítottam hogy mi lesz a rendezetlen parkolási bűntetésekkel mert van amiről már végrehajtási eljárás elötti levél jött.Ekkor azt a választ kaptam másnap leülünk számoljam ki,írjam össze mennyi az annyi és megbeszéljünk hogyan tudja rendezni.Na ez óta a kijelentése óta szintén elérhetetlen az illető.És ekkor utnam meg a dolgot fordultam volna a rendőrséghez egy feljelentéssel.A rendőrségen közölték nem tudják megmondani ez rájuk vagy bíróságra tartozik-e, így elmentem a kerültei bíróságra is.Ott egy tanácsadás keretén belül azt a tanácsot kaptam hogy a fizetési felszólítást hivatalos ajánlott levél formájában küldjem meg neki amire várjam a reakciót.Mivel előre tudható volt hogy nem fog reagálni semmit így is lett a levél "a címzett nem kereste" felirattal visszajött.Mivel anno a tanácsadáson azt mondták hogy ilyen esetben közjegyzőhöz kell fordulni és ő intézkedik hogy felelősségre is legyen vonva az illető, illetve amivel tartozik pénz azt be tudjam hajtani rajta.A kérdésem arra vonatkozik ez tényleg így van, vagy van másik út, egy egyszerű feljelentés vagy polgári per indítása?Nem mindegy már csak a pénz miatt sem.A parkolási bűntik kb. 727.000-nél járnak és akkor az elmaradt autó havi törlesztőket még nem is számoltam.
Köszönöm a segítséget.

gerbera317 # 2014.09.27. 14:21

Röviden??? Szerinted miért nem kaptál eddig választ? :-/

A parkolási díjakat neked kell megfizetned, persze csak azokat, amelyek még nem évültek el. Ha tavaly adtak kölcsön a kocsit, akkor még elég frissek lehetnek ezek a parkolási követelések...
Miután fizettél, fizetési meghagyás az adós ellen mindazon összegre és járulékaira és költségeire, amikkel neked kellett helyette helytállnod. A fizetési meghagyást közjegyző bocsátja ki, úgyhogy a bíróság és a rendőrség felejtős történet.

koko96 # 2014.10.27. 13:53

Jogi tanácsot szeretnék kérni.Májusba rossz helyen parkoltam is elvitték az autómat.Befizettem a szállítást és a tárolás.Utána kaptam a bírságról a csekket,de nem fizettem be.Fizetési felszólítás nélkül feljelentettek engem. Az indok az volt, hogy nem fizettem be a csekket, de fizetési felszólítást sem kaptam a feljelentés előtt. A kérdésem az lenne, hogy jogos e a rendőrség feljelentése? Az a legnagyobb probléma, hogy emberi méltóságomban megsértettek ezzel, mert így az önkormányzat "bűnözőnek" tekint és akként is kezel mindezt egy csekk be nem fizetése miatt.