gyerektartás


drbjozsef # 2018.08.18. 18:41

hatyuka,

Ha apád (sem az állam előre) nem fizetett volna semmit, örököltetek volna egy X milliót érő ingatlant.

De fizetett az állam Y milliót, ezért X-Y értékben (ráterhelt megelőlegezés) örököltétek az ingatlant. Y+(X-Y) = X.

Tehát ugyanott vagytok, semmi kár nem ért.

alfateam # 2018.08.18. 19:03

A gyámhatóság a megelőlegezett gyermektartásdíj kötelezett által meg nem térített összegét a kötelezett kérelmére és a Gyvt. 133. §. (5) bekezdésében foglalt feltételek fennállása esetén méltányosságból elengedheti, csökkentheti, illetve részletfizetést engedélyezhet.

A megelőlegezett gyermektartásdíj meg nem térült összege tekintetében fennálló tartozás a kötelezett halála esetén megszűnik.

alfateam # 2018.08.18. 19:07

A kérdés kissé dramatizált, de lényegében igen.
Azért ez így elég nagy marhaság!

Isti_91 # 2018.08.19. 20:34

Tisztelt Ügyvédek!
2010-ben felvettek egyetemre, de tanulmányaimat nem tudtam megkezdeni, mivel bár szüleimmel éltem, nem adtak az iskolába járáshoz pénzt, még ételt, ruhát, útiköltséget sem sőt, pénzt kellett nekik fizetnem, mivel az elképzelésük szerint egy 18 éves fiú legyen önfenntartó.
A bejelentett keresetük alacsony volt, így az alapján nem járt volna nekem tartásdíj. Viszont apám bejelentés nélkül, adózatlanul rendezett táborokat, adott el általa készített termékeket, stb.
Ha tudom bizonyítani az akkori bevételét, és hogy azért nem jelentette be, hogy ne kelljen tartásdíjat fizetnie, visszamenőleg követelhetek-e kártérítést?

Burn Out # 2018.08.19. 20:45

nem...

Márti71 # 2018.08.25. 08:03

Tanácsot szeretnék kérni.6 éves a kislányom születése óta egyedül nevelem az apa havi 13000 ft gyerektartást fizet márciusba be adtam a kérelmet ,hogy 26000 ft emeljék meg mert iskolába megy nönek a kiadások,a biróság kiküldte a levelet az apának aki át sem vette, most mi várható lesz-e tárgyalás vagy fizetés meghagyást fog kapni?6 hónapra vissza menőleg kértem.Köszönöm a választ.

alfateam # 2018.08.25. 08:29

Valószínű az első tárgyaláson nem fog dönteni, megidézi a következő tárgyalásra és ha akkor sem jön el dönt nélküle.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.08.25. 08:57

Pp. 181. § (1) Ha az alperes az írásbeli ellenkérelem előterjesztését elmulasztja és beszámítást tartalmazó iratot sem terjeszt elő, vagy azt a bíróság visszautasítja, a bíróság hivatalból, tárgyaláson kívül, az alperest a vele közölt kereseti kérelemnek megfelelően bírósági meghagyással kötelezi.

(A "nem kereste" jelzéssel visszaérkező irat szabályosan kézbesítettnek tekintendő.)

Márti71 # 2018.08.25. 16:20

Ha jól értelmezem mivel az apa nem vette át a levelet ezzel el kerülhetem a targyalást ( 5 éve nem kommunikálok vele)és a biróság fizetés meghagyást fog kiadni.

alfateam # 2018.08.25. 18:05

)és a biróság fizetés meghagyást fog kiadni.
azt nem...

vi555555 # 2018.08.27. 06:40

Azt szeretném megkérdezni, hogy a külön élő apa hivatkozhat-e érdemtelenségre, ha telefonján felvett lányával folytatott beszélgetések során sem kapott nagykorú lánya tanulmányaival kapcsolatban semmi felvilágosítást sem a lányától, sem az anyától, és 3 tértivevényes levélben (amit igazoltak, hogy átvettek) sem reagáltak leveleire, és találkozni sem hajlandó vele lánya, de ha 1-2 napot kések a gyerektartás utalásával, már végrehajtóval fenyeget telefonon ordítozva velem. Az iskola nem adott tájékoztatást sem személyes megkeresésemre, sem idáig 1 tértivevényes levélben való kérdéseimre lányom tanulmányaival kapcsolatban.Pedig a levélben elküldtem a személyi és a lakcímkártyám másolatát meg hivatkoztam arra a törvényre ami az iskola tájékoztatására vonatkozik. Megpróbáltam lányomnak felajánlani egy nem sokkal kisebb összeget, amit 40 éves koráig fizetnék minden hónapban, de nem hajlandó peren kívüli megegyezni velem, sem tájékoztatni tanulmányairól.A perben elég ennyi bizonyíték az érdemtelenségre vagy nem? 21 éves a lányom, tehát nagykorú. Ja, és akármikor hívom, mindig dolgozik éppen. Persze mindig más munkahelyeken...

drbjozsef # 2018.08.27. 07:00

Ha egy nem kisebb összeget fizetnél neki még majd húsz évig, akkor mi a fenét idegeskedsz azon, hogy még kb. 2 évig fizetned kell? Nem értem én ezt a logikát.

Amúgy bár én nem értek hozzá, szerintem elég lehet. Indítsd el a pert a gyerektartás megszüntetéséről a bíróságon, és addig is próbálkozgass náluk, gyűjtsd a bizonyítékot, sose elég abból. A bíró dönt, és sok minden más is számít, mondjuk az életkörülményeik is, de elég lehet.

vi555555 # 2018.08.27. 07:03

Kösz szépen a választ.